[ad_1]

محاسبات کوانتومی نوید تحول اساسی در عملیات و خدمات فناوری اطلاعات را می دهد. چگونه سازمان شما تغییر را مدیریت می کند؟

با توجه به توانایی تجزیه و تحلیل و پردازش سریع مجموعه داده های بسیار بزرگ ، برخی از کارشناسان می گویند که محاسبات کوانتومی وعده هایی برای پیشرفت تحول آفرین در همه چیز ، از کشف سریع داروهای جدید و واکسن ها گرفته تا مدیریت نمونه کارهای مالی ، و همچنین ذخیره سازی امن و انتقال آن از طریق مشاغل شخصی و شخصی است. اطلاعات

ساتیا ساچدوا ، معاون داده و بینش Sogeti ، بخش فناوری و خدمات مهندسی Capgemini ، پیش بینی می کند که محاسبات کوانتومی هنوز در مراحل اولیه توسعه است ، اما طی پنج تا 10 سال آینده به سرعت در حال پیشرفت است. وی گفت: “انتظار می رود بازار رایانه های کوانتومی از 320 میلیون دلار در سال 2020 به تقریباً 830 میلیون دلار تا سال 2024 رشد کند.” “تا سال 2025 نسبتاً کوچک باقی خواهد ماند و پس از سال 2025 رشد نمایی خواهد داشت.”

اعتبار: توسط Perig از طریق Adobe Stock ساخته شده است

اعتبار: توسط Perig از طریق Adobe Stock ساخته شده است

انتقال

تحولات اخیر ، محاسبات کوانتومی را با تکامل فناوری از یک زمینه تحقیق نظری به یک رشته مهندسی شناخته شده ، به یک مرحله انتقالی تبدیل کرده است. Sripati Jaganathan ، رئیس مهندسی داده شرکت مشاور فناوری اطلاعات UST ، گفت: “استارتاپ هایی مانند D-Wave Systems و Rigetti Computing در طراحی پردازنده های کوانتومی و کیت های توسعه نرم افزار کوانتومی پیشرفت چشمگیری داشته اند.”

وی همچنین خاطرنشان کرد که در دسترس بودن روزافزون سیستم عامل های رایانش کوانتومی در خدمات ابری عمومی به پیشرفت فناوری کمک می کند. جاگنان گفت: “Braket Amazon و Azure Quantum AWS به طور قابل توجهی موانع ورود را کاهش داده است.” “اگرچه هنوز هیچ برنامه کاربردی عظیم کوانتومی واقعی وجود ندارد ، اما فقط زمان آن است که اتفاق بیفتد.”

اگرچه بسیاری از جنبه های رایانش کوانتومی همچنان نامشخص است ، اما تعداد فزاینده ای از ناظران بر این باورند که این فناوری به صورت پردازنده های همگانی بدست خواهد آمد ، عملکرد آنها به همان روشی است که GPU ها در حال حاضر از انواع خاصی از محاسبات پشتیبانی می کنند. اسکات بوخولز ، مدیر ارشد دولت گفت: “در این صورت ، در این صورت احتمالاً شاهد پردازنده ها ، پردازنده های گرافیکی و QPU ها (پردازنده های کوانتومی) در مراکز داده بزرگ خواهیم بود که قابلیت های عمومی و ویژه ای را برای انواع مختلف معاملات و پردازش ها فراهم می کنند.” و خدمات عمومی و مدیر فناوری های نوظهور شرکت مشاور فناوری اطلاعات Deloitte Consulting.

وی می گوید ، برای بسیاری از کاربردها ، انتقال به محاسبات کوانتومی می تواند تدریجی باشد. “به همان روشی که استفاده از پردازنده های گرافیکی با گذشت زمان بوجود می آید و مکمل استفاده فعلی پردازنده ها برای محاسبات ، AI / ML و سایر موارد است.”

سریدهار تایور ، استاد مدیریت عملیات در دانشکده تجارت دانشگاه کارنگی ملون ، با این نظر موافق بود. وی گفت: “در ابتدا ، تغییر تدریجی انجام خواهد شد ، محدود به مجموعه محدودی از برنامه ها.” “هنگامی که کوانتوم بسیاری از جنبه های اقتصاد ما را تحت تأثیر قرار دهد ، یک نقطه عطف حاصل خواهد شد.”

از طرف دیگر ، برخی از کاربردها احتمالاً سریعتر متحول می شوند. بوخولز می گوید: “اگر توانایی انجام سریعتر محاسبات یک فرصت واقعی در بازار باشد ، انتقال می تواند بسیار تندتر باشد.” “این کاربردها ممکن است شامل مواردی مانند علوم مواد ، شیمی کوانتوم و برخی از مسائل مربوط به خدمات مالی باشد.”

چالش ها

چالش اصلی برای محاسبات کوانتومی موفق در خود فناوری نهفته است. جگنان می گوید ، برخلاف رایانه های کلاسیک ، رایانه کوانتومی از بیت ها یا کیوبیت های کوانتومی استفاده می کند که می توانند همزمان 0 و 1 باشند. چنین حالتهای دو طرفه به کامپیوتر کوانتومی نیرو می دهند ، اما حتی کوچکترین تعامل با محیط اطراف می تواند تحریف ایجاد کند. وی گفت: “اصلاح این خطاها ، معروف به تصحیح خطای كوانتومی (QEC) ، بزرگترین چالش است و پیشرفت كندتر از حد انتظار است.”

همچنین یک جنبه مهم و احتمالاً بسیار مخرب از فناوری کوانتوم وجود دارد. “بعلاوه [a] طیف گسترده ای از مزایا. . . همچنین انتظار می رود [cybercriminals] روزی می تواند الگوریتم های کلید عمومی را که به عنوان پایه بسیاری از عملیات رمزنگاری مانند رمزگذاری یا امضای دیجیتال عمل می کند ، از بین ببرد. “، کالین سوتار ، مدیر عامل و رهبر در زمینه خطرات سایبری و استراتژیک در Deloitte & Touche گفت.

“برای سازمانها مهم است كه به دقت بفهمند كه چه مواجهه ای در این زمینه دارند [threat] به طوری که آنها بتوانند اقدامات تخفیف را شروع کنند و از تحت الشعاع قرار دادن پتانسیل مثبت محاسبات کوانتومی در مورد نگرانی های امنیتی جلوگیری کنند. “

بیرون بردن

محاسبات کوانتومی یک تغییر عمده پارادایم را نشان می دهد. ساچدوا گفت: “پاداش های واقعی از نظر مالکیت معنوی ، استعداد و مهارت برای کارآفرینان اولیه وجود خواهد داشت ، زیرا آنها قادر خواهند بود ارزش فوق العاده ای برای خود و صنعت خود ایجاد کنند.”

سازمان هایی که می خواهند در مورد فن آوری کاملاً جدید بیاموزند ، می توانند به سادگی با استفاده از شبیه ساز رایانه کوانتومی ، مانند Quantum Computing Playground ، این کار را انجام دهند. ساچدوا گفت: “شاید تلاش برای انجام این شبیه سازی ها و برداشتن قدمی در آمادگی برای آینده محاسبات کوانتومی ارزش داشته باشد.”

مطالب مرتبط:

محو کردن محاسبات کوانتومی: مسیر تجاری سازی

IBM در حال رشد ابر ترکیبی ، هوش مصنوعی و محاسبات کوانتومی است

چرا آینده رایانش کوانتومی در ابر است

جان ادواردز یک روزنامه نگار کهنه کار فناوری تجارت است. کارهای او در نیویورک تایمز ، واشنگتن پست و نشریات تجاری و فناوری متعددی از جمله Computerworld ، CFO Magazine ، IBM Data Management Magazine ، RFID Journal و Electronic … مشاهده کامل بیوگرافی

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsال در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر