آنچه رهبران IT باید درباره نرم افزار منبع آزاد بدانند

[ad_1]

در اینجا پاسخ برخی از س questionsالات رایج در مورد فناوری منبع باز وجود دارد که می تواند عاملی اصلی در تلاش برای نوآوری و تحول دیجیتال باشد.

تصویر: duncanandison - stock.adobe.com

تصویر: duncanandison – stock.adobe.com

خواه از آن آگاه باشند یا نه ، بیش از 95٪ سازمانهای IT در سراسر جهان از نرم افزارهای منبع باز (OSS) به عنوان بخشی از بارهای مهم IT استفاده می كنند. علاوه بر این ، علاقه به منبع باز همچنان در حال افزایش است: گارتنر پیش بینی می کند که بیش از 70 درصد مشاغل هزینه های IT خود را در OSS تا سال 2025 افزایش می دهند.

سازمان های فناوری اطلاعات از OSS برای دستیابی به هزینه ها ، انعطاف پذیری و مزایای نوآورانه نسبت به گزینه های تجاری محلی یا شخص ثالث بهره می برند. با این حال ، در حالی که OSS در محیط شرکت ها در حال گسترش است ، بسیاری از مدیران فناوری اطلاعات ، CTO ها و رهبران معماری شرکت ها درک کاملی از ارزش و کاربردهای تجاری آن ندارند.

در اینجا پاسخ به برخی از سوالات متداول که رهبران فناوری اطلاعات ممکن است در مورد فناوری منبع باز داشته باشند ، که می تواند یک عامل اصلی در تلاش برای نوآوری و تحول دیجیتال باشد ، آورده شده است:

1. نرم افزار منبع باز چیست؟

منبع آزاد مدلی برای توسعه و انتشار نرم افزار است که دسترسی به کد منبع را فراهم می کند و رهبری جامعه و پشتیبانی از فناوری را تشویق می کند. OSS توسط یک طرح صدور مجوز مشخص شده است ، که با همکاری گسترده بین توسعه دهندگان و کاربران از طریق اینترنت مجاز می شود و توسط جوامع بزرگ و متنوعی که از اصول نوآوری باز استفاده می کنند ، توانمند می شود.

2. چرا سازمانها از OSS استفاده می کنند؟

سازمان های فناوری اطلاعات در سراسر جهان از OSS برای طیف گسترده ای از برنامه ها ، معمولاً در توسعه برنامه ها ، نرم افزارهای زیرساختی ، DevOps و داده ها و تجزیه و تحلیل ها ، از جمله هوش مصنوعی (AI) استفاده می کنند. بسیاری از مشاغل به طور مستقیم به دنبال OSS به عنوان جایگزین گزینه های خرید سنتی در برابر ساخت و ساز هستند.

اگرچه عوامل زیادی می توانند تصمیم سازمان را برای استفاده از OSS تحت تأثیر قرار دهند ، اما متداول ترین دلایل این موارد عبارتند از:

 • هزینه ها: تقریباً همه افراد با منبع باز در مقایسه با خانه یا راه حل های شخص ثالث مجاز ، پس انداز هزینه دارند. با این حال ، تحقیقات گارتنر نشان می دهد که تلاش برای منبع باز همیشه باعث صرفه جویی در هزینه نمی شود. این نتیجه به عوامل زیادی از جمله مدیریت و مهارتهای لازم برای اجرای آن بستگی دارد.
 • آزادی و انعطاف پذیری: توانایی دسترسی به کد منبع یک مزیت مکرر ذکر شده از OSS است. علاوه بر این ، هیچ شرکتی کنترل انحصاری بر یک پروژه منبع باز ندارد ، بنابراین معمولاً پذیرندگان از این انعطاف برخوردارند که در صورت نیاز برای پروژه های بالغ ، چندین تامین کننده تجاری پیدا کنند. پذیرندگان همچنین در انتخاب حمایت از خود نسبت به فرصت های پشتیبانی تجاری انعطاف پذیری پیدا می کنند. نکته کلیدی برای به حداکثر رساندن بازده سرمایه گذاری منافع حاصل از انعطاف پذیری OSS بین آزادی نظری در کنترل و شخصی سازی و امکان واقعی آنچه توسط عواملی مانند دانش مهندسی و پهنای باند محدود می شود ، است.
 • کسب و حفظ استعدادها: بسیاری از توسعه دهندگان و مهندسان زیرساخت می خواهند در پروژه های پیشرفته کار کنند ، می خواهند سهم آنها بیش از پاداش های پولی شناخته شود و می خواهند در یادگیری اجتماعی شرکت کنند. استفاده از OSS فرصتی برای همه این عوامل فراهم می کند و به نیروگاهی برای استخدام و حفظ استعدادهای با انگیزه تبدیل می شود.
 • نوآوری: منبع باز مدل نرم افزاری غالب برای تلاش های نوآوری باز در اقتصاد دیجیتال جدید است. همچنین به مشاغل این امکان را می دهد تا از طیف گسترده ای از استعدادهای نوآورانه استفاده کنند و دسترسی سریعتر به مخزن های عمومی را به ویژگی های نرم افزار فراهم می کند.

3. خطرات OSS چیست؟

با وجود خرد متعارف ، راه حل های منبع آزاد ذاتاً از راه حل های شخص ثالث کمتر یا کمتر ایمن نیستند. در عوض ، ترکیبی از عوامل مانند انتخاب مجوز ، بهترین روش ها برای توسعه دهندگان و دقت مدیریت پروژه ، یک نمایه خطر منحصر به فرد برای هر راه حل OSS ایجاد می کند.

خطرات اصلی مرتبط با منبع باز عبارتند از:

 • خطرات فنی ، از جمله نقص عمومی کیفیت خدمات و آسیب پذیری های امنیتی.
 • خطرات قانونی ، از جمله عوامل مربوط به انطباق با مجوز OSS و همچنین موارد بالقوه نقض مالکیت معنوی.
 • خطر امنیتیs ، که با ماهیت هزینه کسب OSS آغاز می شود. کل هزینه تحصیل برای منبع باز تقریباً صفر است ، زیرا گیرنده های منبع باز هرگز مجبور به پرداخت هزینه استفاده از آن نیستند. متأسفانه ، یکی از مهمترین عوارض جانبی این بار کم خرید ، این است که بسیاری از دارایی های منبع آزاد پس از ایجاد در نمونه کارهای فناوری اطلاعات ، تحت مدیریت نیستند یا کاملاً تحت کنترل نیستند. این عدم مدیریت می تواند به راحتی خطرات کیفی و امنیتی را آشکار کند ، زیرا این دارایی ها به دفعات لازم تنظیم و به روز نمی شوند.

سرانجام ، با توجه به تمایل بین ارائه دهندگان برای افزودن پسوندهای خود به یک منبع باز (هسته باز) ، قفل کردن ارائه دهنده هنوز هم می تواند یک عامل خطر باشد.

در نهایت ، چه ساخت ، چه خرید و چه امانت ، تلاش های توسعه نرم افزار به استانداردهای سختگیرانه و بهترین روش ها برای امنیت ، کیفیت و مدیریت ریسک نیاز دارد. گیرندگان OSS باید خطرات را در برابر آستانه خطر و سناریوهای استفاده خود اندازه گیری کنند ، در حالی که عواملی مانند بلوغ پروژه ، مناسب بودن پروانه و در دسترس بودن فرصت های پشتیبانی تجاری از اشخاص ثالث را در نظر بگیرند.

4- سازمانها چگونه باید OSS را ارزیابی کنند؟

انتخاب OSS تفاوت چندانی با انتخاب نرم افزار ثبت اختراع شده و تجاری ندارد. معیارهای اصلی ارزیابی شامل عملکرد ، یکپارچه سازی و هزینه مالکیت است. یک مزیت اساسی که پروژه های خوب OSS از آن بهره مند هستند شفافیت بهتر است. برخلاف راه حل های اختصاصی اختصاصی ، یافتن و مستند کردن فراداده هایی که از OSS پشتیبانی می کنند آسان است.

رهبران فناوری اطلاعات هنگام ارزیابی یک پروژه OSS باید معیارهای زیر را داشته باشند:

 • فعالیت کد، که با شاخص هایی مانند تعهدات سه ماهه و همچنین تعداد و تنوع شرکت کنندگان در کد و محل میزبانی آن اندازه گیری می شود.
 • تاریخچه انتشار نرم افزارکه باید ریتم منظم انتشار نرم افزار و بلوغ کلی پروژه را نشان دهد.
 • پشتیبانی و اسناد جامعه، که می تواند با رفع اشکال در ابزار ردیابی پروژه و همچنین نشاط و سودمندی نخ های نگهداری اندازه گیری شود.
 • زیست بوم، که باید شامل طیف متنوعی از شرکت ها و توسعه دهندگان فردی باشد که به آنها کد می دهند.
 • مدل صدور مجوز، که با استفاده از مجوز و توزیع مجدد و عواقب منفی سو abuse استفاده از مجوز اندازه گیری می شود.
 • گزارش امنیتی، از جمله روند حل خطاهای کد و آسیب پذیری های امنیتی و اینکه آیا روش قابل اعتمادی برای گزارش خصوصی آنها وجود دارد.

5- چگونه سازمانها می توانند از OSS به طور مثر استفاده کنند؟

موفقیت در منبع آزاد به رهبران فناوری اطلاعات نیاز دارد تا اهمیت استراتژیک آن را برای استراتژی تجارت به رسمیت بشناسند ، سیاست های موثر حاکمیتی را به اجرا درآورند و ارزش آن را به سهامداران مختلف منتقل کنند.

هرگونه تلاش برای منبع باز باید در سطح سازمان با مشارکت مدیریت در معماری شرکت ها ، مهندسی ، امنیت و ریسک ، زیرساخت ها و عملیات (I&O) و خرید انجام شود. در بنگاه های بزرگ ، راه اندازی دفتر متن باز یک روش موثر برای مدیریت و مقیاس گذاری تلاش های منبع باز است.

رهبران فناوری اطلاعات باید منبع آزاد را به عنوان یک سرمایه گذاری اجتناب ناپذیر ببینند که اگر به درستی مدیریت شود ، منجر به نوآوری قابل توجه ، هزینه کل مالکیت ، حفظ استعداد و منافع ارزش تجاری خواهد شد.

آرون چاندراسکران معاون پژوهشی مشهور در گارتنر است ، جایی که مرکز تحقیقات وی ارائه مشاوره استراتژیک به CTO ها و CIO ها در مورد چگونگی تحریک نوآوری فناوری در IT شرکت است. تحلیلگران گارتنر در اجلاس Gartner Application Innovation & Business Solutions 2021 ، که در تاریخ 26 تا 27 مه در ایالات متحده برگزار می شود ، در مورد نوآوری در برنامه و استراتژی های مهندسی نرم افزار بحث خواهند کرد.

انجمن هفته اطلاعات متخصصان فناوری اطلاعات و متخصصان صنعت را با مشاوره ، آموزش و نظرات فناوری اطلاعات گرد هم آورده است. ما تلاش می کنیم رهبران فن آوری و متخصصان موضوع را برجسته کنیم و از دانش و تجربه آنها برای کمک به مخاطبان IT خود استفاده کنیم … بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsال در مورد سایت.

بینش بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum labradorhtml nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followers