آیا برای برنامه های مهم ماموریت باید به کد کم / بدون کد اعتماد کنید؟

[ad_1]

استفاده از کد پایین و بدون کد افزایش می یابد زیرا سازمان ها سعی می کنند ارزش را سریعتر ارائه دهند. قبل از شرط بندی زیاد روی کارت ، به کارهایی که انجام می دهید با دقت فکر کنید.

اعتبار: tippapatt از طریق Adobe Stock

اعتبار: tippapatt از طریق Adobe Stock

در حال حاضر شرکت های بیشتری ارزش کم کد و بدون کد را درک می کنند ، اگرچه تفاوت بین این دسته بندی محصولات قابل توجه است. کد کم برای توسعه دهندگان و کاربران باتجربه است. هیچ کدی به غیر توسعه دهندگانی که در زمینه های تجاری کار می کنند نیست. ایده اصلی این است که با توسعه برنامه های سنتی سریعتر از حد ممکن به بازار برسیم.

مخاطبان بدون کد از بهبود کارایی وظایف ، گردش کار و فرآیندها با استفاده از رابط بصری برای ساخت برنامه های ساده ، به جای انتظار برای انجام این کار ، هیجان زده می شوند. این در سطح گروه خوب است ، اما ممکن است هر پلتفرمی نتواند نیازهای در حال توسعه گروه یا شرکت را پشتیبانی کند. وقتی پلت فرم به خوبی مقیاس نمی گیرد یا قابلیت های آن بسیار محدود است ، ممکن است کل برنامه نیاز به بازسازی از ابتدا داشته باشد ، زیرا هیچ گزینه خط فرمان وجود ندارد.

توسعه دهندگان حرفه ای برای ایجاد بیشتر برنامه هایی که نیازی به کد سفارشی ندارند از کد پایین استفاده می کنند. سپس قسمت سفارشی در خط فرمان ایجاد می شود ، که به عنوان پنجره دوم اتفاق می افتد که توسعه دهندگان می توانند در سیستم عامل های کم کد باز کنند.

این قابلیت خط فرمان دو مزیت را ارائه می دهد. اولین مورد شفافیت کد است ، به این معنی که توسعه دهندگان می توانند کد واقعی را ببینند و آن را تغییر دهند. ثانیاً ، اگر یک کاربر قدرتمند برنامه ای را ایجاد کرده است که بیش از توانایی های غیر توسعه دهندگان است ، می تواند پروژه را به توسعه دهندگان منتقل کند که می توانند پیشرفت هایی را اضافه کرده یا تغییرات را در برنامه ایجاد کنند.

سیستم عامل های کم کد معمولاً با محیط توسعه یکپارچه (IDEs) و سایر موارد ادغام می شوند ، بنابراین توسعه دهندگان انعطاف پذیری قابل توجهی دارند.

بلر هنلی فرانک ، ISG

بلر هنلی فرانک ، ISG

اما اشتباه نکنید بین پلتفرم های کم کد و انحراف بین پلتفرم های بدون کد تفاوت وجود دارد. سازمان عاقل الزامات فعلی و آینده خود را در نظر خواهد گرفت و بر این اساس شریک خود را انتخاب می کند.

یکی از ملاحظات مهم این است باید آیا سازمانها برای ساختن برنامه های مهم برای ماموریت از کد کم یا بدون کد استفاده می کنند؟ از آنجا که قابلیت های سیستم عامل متفاوت است ، پاسخ صحیح “بستگی دارد” است.

چرا از ایجاد یک برنامه کم کد یا بدون کد خودداری کنید

در ابتدا توسعه دهندگان ایده کم کد را به این دلیل که “اسباب بازی” هایی هستند که یک توسعه دهنده جدی از آنها استفاده نمی کند ، رد کردند. همچنین در مورد یک پلت فرم کم کد که با کدگذاری توسعه دهنده مطابقت دارد ، تردید قابل توجهی وجود داشت. با این حال ، با کاهش چرخه های انتشار نرم افزار ، توسعه دهندگان اکنون کد پایین را وسیله ای برای سرعت بخشیدن به کار خود می دانند. اگر اکثر عملکردهای برنامه را می توان بصری ایجاد کرد ، چرا این کار را انجام ندهید؟ یک دلیل این است که ممکن است لازم نباشد.

بلر هانلی فرانک می گوید: “اگر تیم شما نیاز به پیشرفت در مجموعه سیستم های موجود داشته باشد ، یک پلت فرم با کد پایین می تواند پلی برای این امر ایجاد کند. این واقعا قدرتمند است ، به ویژه هنگامی که ابزارها به شما اجازه می دهند از روده پایین بیایید.” تحلیلگر ارشد شرکت تحقیقاتی و مشاوره فناوری ISG. “در عین حال ، شما به عنوان یک شرکت ریسک می کنید ، زیرا هرچه این سیستم ها عمیق تر باشند ، در فرآیندهای تجاری از اهمیت بیشتری برخوردار هستند و بیشتر به صدور مجوز و نگهداری مداوم این سیستم ها برای حفظ بخش های اصلی تجارت اعتماد می کنید. “

در برخی موارد ، استفاده از کد پایین منطقی است ، اما نه همیشه. طبق تجربه فرانک ، الزامات یک شرکت فردی کمتر از آنچه شرکت باور دارد بی نظیر است ، بنابراین ممکن است خرید نرم افزاری آماده که شامل پشتیبانی باشد عاقلانه تر باشد. به عنوان مثال ، چرا سیستم CRM ایجاد می شود در حالی که Salesforce یک سیستم قدرتمند ارائه می دهد؟ علاوه بر این ، Salesforce توسعه دهندگان بیشتری نسبت به اکثر شرکت ها استخدام می کند.

حدود شش سال پیش ، بروس باتلز ، مدیر کانال های دیجیتالی در شرکت بیمه سلامت Humana ، بر این عقیده بود که سیستم های کم کد / بدون کد “هنوز وجود نداشتند” ، اما در نهایت اشتباه شد.

“من به آنها نگاه کردم و حدود سه ماه صرف ساخت محصول اصلی ما کردم ، چهار یا پنج روش مختلف با استفاده از پلتفرم های مختلف. من بزرگترین شکاک بودم.” معیارهای من ساده بود: هرکسی که در نبرد پیروز شود ، هرکسی را که من نتوانم شکست دهم ، قائم می ماند. “

بروس باتلز ، هومانا

بروس باتلز ، هومانا

این شرکت در حال حاضر در مجموع هفت برنامه دارد که همه آنها با کد OutSystems کم ساخته شده اند. اولین مورد به 40،000 نماینده بیمه مستقل که برنامه Medicare را می فروشند اجازه می دهد تا به سرعت به اطلاعات مورد نیاز برای کمک به مشتریان خود دسترسی پیدا کنند ، زیرا خط مشی های Medicare هر ساله تغییر می کند. به طور سنتی ، این نمایندگان بیمه کل کتابخانه های فایل های PDF را دریافت کرده اند.

باتلز این مشکل را از نظر کاربرد در مقابل PDF ها مجدداً فرموله کرد ، اما او فکر نمی کرد که کد پایین ابزار مناسبی باشد زیرا مخاطبان 40،000 عامل بودند ، به این معنی که این پلت فرم باید مقیاس پذیر باشد. او همچنین نگران پیچیدگی داده ها بود.

برای اولین بار در تاریخ شرکت ، تیم او سه مجموعه داده اصلی را ترکیب کرد. اولین مجموعه داده ، اطلاعات مربوط به برنامه های 12 سیستم مختلف back-end بود. مجموعه داده دوم شامل اطلاعات مربوط به 1500 نماینده هومنا ، عکس های آنها ، بازارها و نقشه های منطقه ای است. مجموعه سوم داده ها تمام اطلاعات مربوط به طرح در شبکه های مربوط به برنامه های انسانی بود. او با استفاده از توسعه برنامه های سنتی ، پنج ماه هشت ماهه دریافت کرد و قیمتی را که حاضر به اشتراک آن نبود ، دریافت کرد. وی با کد پایین ، این برنامه را در هشت هفته با یک چهارم قیمت ذکر شده در ابتدا ایجاد کرد.

باتلز گفت: “من گفتم” بیا برویم “زیرا راه دیگری نداشتیم. هشت ماه به راحتی می تواند تبدیل به 12 شود و وقتی دلارها و نمودار را اضافه می کنید ، غیرممکن می شود. شرکت نمی تواند از عهده آن برآید.” “من کسی را متهم نمی کنم که در این مورد شکاک است. اگر من تنها زندگی نمی کردم ، باور نمی کردم.”

پنج سال بعد ، COVID-19 حمله کرد. در آن زمان ، تیم Buttles در حال ساخت برنامه Pharmacy Finder بود و در مرحله ساخت برنامه Provider Finder بود. با این حال ، مرکز تماس در مورد چگونگی یافتن یک سایت آزمایش COVID جمع آوری می کرد. بدتر اینکه مرکز تماس از صفحه گسترده ای برای پاسخگویی به سالات استفاده کرده است. جای تعجب نیست ، این خیلی خوب کار نمی کند.

تیم باتلز از کارهایی که در موتور جستجوی ارائه دهنده انجام می دادند استفاده کردند و صفحه گسترده را با برنامه ای جایگزین کردند که می تواند در وقت و سرخوردگی مرکز تماس صرفه جویی کند. علاوه بر این ، اعضای Humana می توانند به سادگی به وب سایت Humana رفته و با دور زدن مرکز تماس ، به سرعت مکانی برای آزمایش COVID پیدا کنند. این برنامه در چهار هفته در مقایسه با شش تا نه ماهی که انتظار می رود باتلز ارائه دهد تا به روش سنتی ارائه شود ، ایجاد شد.

“من فکر می کردم ، ما باید یک دفتر بزرگ بسازیم. برای ساخت آن ، ما به 10 یا دوازده نفر نیاز داشتیم که دائماً بیرون هستند ، اینترنت را جمع می کنند ، گزارش های تماس را اجرا می کنند. در اصل ، ما حامی آزمایش مکان در سراسر جهان شده ایم. باتلز گفت ، کشور را دوست داشته باشید.

مسائل امنیتی اهمیت دارد

پلتفرم های کلاس شرکتی به امنیت ، محرمانه بودن و حاکمیت که از الزامات اساسی شرکت هستند ، می پردازند. در حال توسعه امنیت سایبری امروز ، که از نقض برخی از شرکت ها به حملات زنجیره ای تبدیل می شود ، امنیت یک پلت فرم کم کد یا بدون کد ضروری است.

استفان الیوت ، نایب رئیس برنامه ، نرم افزار مدیریت و DevOps در IDC می گوید: “بدیهی است که اکثر سازمان های بزرگ فناوری اطلاعات امروزه از مدل کم کد / بدون کد استفاده می کنند ، اما آموزش های زیادی را می گذرانند.” “آنها متوجه می شوند که این می تواند یک مدل مناسب باشد ، اما بهتر است از نرده های محافظ برای امنیت ، مدیریت و استفاده استفاده شود.”

استفان الیوت ، IDC

استفان الیوت ، IDC

IDC به شرکت های بزرگ توصیه می کند که وقتی یک شرکت در فکر کاربردهای مهم است ، در برنامه ریزی و استراتژی سرمایه گذاری کنند. علاوه بر در نظر گرفتن نتایج تجاری یا اهمیت تجاری برنامه ، شرکتها باید امنیت ، مدیریت ، تطبیق و حسابرسی را نیز در نظر بگیرند.

“امنیت باید مکالمه درباره هر محصول یا پروژه باشد و سپس لایه ها کدامند؟ استراتژی مناسب چیست؟ ابزارها ، فرایندها و افراد مناسب کدامند؟” گفت الیوت. “من فکر می کنم سازمان های هوشمند واقعا با امنیت به عنوان یک موضوع کلیدی برخورد می کنند.”

بدیهی است ، از امنیت و محرمانه بودن داده ها با توجه به GDPR و CCPA غافل نشوید.

رندی پاتر ، معمار ارشد شرکت مشاوره ای جهانی Capgemini Americas می گوید: “داده هایی که روی آنها کار می کنید احتمالاً حداقل به اندازه پلتفرمی که بر روی آن کار می کنید مهم است.” “اگر به فروشندگان بزرگ نگاه کنید ، آنها از نظر ملاحظات امنیتی بسیار مناسب هستند ، بنابراین شما می توانید به طور بالقوه در پشت صف های آنها سوار شوید و از کارهایی که آنها انجام می دهند در زمینه امنیت استفاده کنید. من فکر می کنم شما باید از نظر دقت بسیار مراقب باشید. قابلیت مشاهده و شفافیت – برداشتن درپوش و جستجو از پایین به منظور سفارشی سازی های خاص و همچنین ردیابی و نظارت. “

رندی پاتر ، قاره آمریکا

رندی پاتر ، قاره آمریکا

و با این حال بازیگران بد هرگز نمی خوابند. آنها دائماً رویاهای جدیدی را برای به خطر انداختن برنامه ها و سیستم عامل ها در سر می پرورانند. این امر مستلزم آن است که فروشندگان پلتفرم در مورد امنیت پلتفرم خود و همچنین امنیت برنامه های ساخته شده با این پلتفرم ، هوشیار و فعال باشند. به عنوان مثال ، Humana’s Buttles گفت که OutSystems به مشکلات موجود در کد اشاره می کند و حتی برای اطمینان از کیفیت و امنیت کد ، اجرای آن را مسدود می کند.

با این حال ، اگر یک بازیگر بد در یکی از سیستم عامل های کم کد / بدون کد نفوذ کرده باشد ، چگونه می تواند این کار را انجام دهد؟

ماتیاس مادو ، مدیر ارشد فنی می گوید: “در اینجا دو سناریو وجود دارد: شما یک برنامه کاربردی ایجاد می کنید که داده های زیادی را در معرض دید قرار می دهد ، بنابراین برنامه در برابر نشت داده آسیب پذیر است ، اگرچه وقتی یک بازیگر بد مشکلی در خود پلت فرم پیدا کند ، خطر بیشتری وجود دارد.” افسر مدیر یک پلت فرم رمزگذاری امن پیشرو ، Secure Code Warrior. “اگر شما یک توسعه دهنده هستید ، تحت فشار هستید تا عملکرد را خاموش کنید ، بنابراین من فکر می کنم راه بهتر این است که فعالانه در مورد کیفیت فکر کنید. [including] جنبه های امنیتی “

علاوه بر این ، مشاغل نباید خود را به زحمت بیاندازند که فروشندگان بسترهای نرم افزاری بدون کد و کد بدون نیازهای امنیتی خود چیست.

مادو گفت: “من فکر می کنم ما اغلب برای حفاظت از کد روی کد می سازیم ، اما در نهایت باید بپرسیم چرا کد خراب شده است.” “بیایید مطمئن شویم که توسعه دهنده می داند چه کار می کند تا خط بعدی کد برای امنیت ، کیفیت ، با در نظر گرفتن همه مشکلات در طول مسیر ایجاد شود.”

مطالب مرتبط:

آیا دلیلی برای استفاده از کد پایین برای توسعه برنامه های کاربردی برای کاربران نهایی وجود دارد؟

چرا مدیران فناوری اطلاعات باید قوانین بدون کد ، کم کد و کد کامل را تعیین کنند

آیا در مورد شکاف استعدادهای دیو ، کدها و پاسخ هایی با کد کم وجود ندارد؟

لیزا مورگان یک نویسنده مستقل است که داده های بزرگ و BI را برای InformationWeek پوشش می دهد. وی مقاله ها ، گزارش ها و سایر مطالب را در نشریات و وب سایت های مختلف ، از SD Times گرفته تا واحد هوشمند اکونومیست ، ارائه داده است. مناطق مشترک پوشش شامل … بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با سوالات مربوط به سایت

اطلاعات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum labradorhtml nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followers