[ad_1]

DaaS یکی از روندهای شگفت آور در رایانش ابری برای امسال است و انتظار می رود در سال 2021 شکسته شود. در اینجا شش نشانه وجود دارد که DaaS برای سازمان شما مناسب است.

تصویر: زوران ملیچ - adobe.stock.com

تصویر: زوران ملیچ – adobe.stock.com

به یاد دارید وقتی رهبران فناوری اطلاعات شرکت ها ایده مهاجرت برنامه های کاربردی و داده های مهم تجاری به فضای عمومی را به سخره گرفتند؟ بله ، این واقعاً چیزی بود. در ابتدا ، محاسبات ابری توسط برخی از افراد بسیار خطرناک تلقی می شد ، زیرا این امر به شدت به پهنای باند و پهنای باند تأخیر کم متکی بود. اما با گذشت زمان ، باند پهن در سراسر کشور از قابلیت اطمینان بیشتری برخوردار شده است و رایانش ابری عمومی تقریباً در هر جنبه از فناوری اطلاعات زنده شده است.

خوب ، همه جا به جز دسک تاپ ، یعنی با این حال ، در این زمینه نیز نظرات به سرعت در حال تغییر است. Desktop as a Service (DaaS) یکی از روندهای شگفت آور رایانش ابری را در سال 2020 شکل داده و انتظار می رود در سال 2021 منفجر شود. از آنجا که معماران فناوری اطلاعات شروع به کشف فناوری هایی مانند DaaS می کنند تا ببینند آیا برای سازمان آنها مناسب است ، آنها اغلب به دنبال شاخص های کلیدی در مورد زمان مناسب حرکت هستند. در اینجا شش نشانه وجود دارد که می تواند نشان دهد DaaS گزینه مناسبی برای کسب و کار شما است.

1. باند پهن در صورت لزوم در دسترس است

ابتدا معماران فناوری اطلاعات باید بررسی کنند که آیا اتصال باند پهن مناسبی در محل سکونت کاربران نهایی وجود دارد یا خیر. این شامل مکانهایی مانند دفتر کارخانه ، محل شعبه از راه دور و کار از تنظیمات خانه است. اگرچه پهنای باند و تأخیر همیشه مسئله ای است ، اما درک کنید که زیرساخت های DaaS با پیشرفت فناوری فوق العاده کارآمد و مقاوم شده اند. این بدان معنی است که جلسات دسک تاپ مجازی در برابر پهنای باند متوسط ​​و نوسانات تاخیر شبکه مقاومت بیشتری دارند. به این ترتیب ، بیشتر اتصالات باند پهن زمینی می توانند یک تجربه دسک تاپ مجازی عالی را ارائه دهند. اگر در صورت لزوم اتصال باند پهن در دسترس باشد ، DaaS از نظر فنی امکان پذیر است.

2. دسک تاپ های موجود باید تازه شوند

استقرار دسک تاپ سنتی به تجدید سخت افزار مکرر نیاز دارد – به خصوص اگر برنامه ها مستقیماً روی دسک تاپ اجرا شوند. تازه سازی سخت افزار می تواند یک آیتم گران قیمت بودجه باشد که به طور بالقوه می توان با DaaS از آن جلوگیری کرد. از آنجا که تمام محاسبات مربوط به استفاده و پردازش حافظه در ابر فروشنده DaaS انجام می شود ، برخلاف میزکار ، نیازهای سیستم برای سخت افزار محلی در این معماری به طور قابل توجهی کاهش می یابد. این بدان معنی است که تازه سازی دسک تاپ / لپ تاپ شرکتی می تواند ماهها یا سالها بدون کاهش بهره وری کاربر نهایی به تأخیر بیفتد. این همچنین بدان معنی است که وقتی سخت افزار در نهایت نیاز به تعویض دارد ، می توان آن را با مشخصات کمتری انجام داد. این امر منجر به کاهش هزینه های سرمایه می شود. برای کسانی که به دنبال استفاده از سخت افزار دسک تاپ هستند ، DaaS می تواند راهی عالی برای دستیابی به این هدف باشد.

3. به سمت IT ناب بروید

Lean IT فلسفه ای است که بر ساده سازی و بهینه سازی فرآیندهای IT برای صرفه جویی در وقت و هزینه تمرکز دارد. اگر به میزان زمان و نیروی انسانی صرف شده برای حفظ نیروی کار رومیزی سنتی نگاهی بیندازید ، واضح است که این مکان مکانی عالی برای ایجاد کارایی است. با تخلیه بسیاری از کارهای اداری یک فروشنده DaaS ، مدیران فناوری اطلاعات می توانند ساعات کارکنان خدمات را پس بگیرند و از آنها برای کار در کارهایی استفاده کنند که ارزش کلی کسب و کار بیشتری را فراهم می کنند.

4- نیاز به نصب دسک تاپ در عرض چند دقیقه دارید

هیچ رازی نیست که دنیای تجارت سریعتر از هر زمان دیگری در حال حرکت است. در بسیاری از شرایط ، امکان ساخت دسکتاپ های تجاری در عرض چند دقیقه ضروری می شود. دسک تاپ های مجازی را می توان توسط مدیران و یا توسط کاربران نهایی از طریق یک درگاه سلف سرویس مستقر کرد. برای نصب دسک تاپ سنتی نمی توان همین حرف را زد. اگر سرعت پیاده سازی دسک تاپ برای فروشگاه IT شما مهم است ، شاید زمان آن فرا رسیده باشد که به دنبال DaaS باشید.

5. برنامه های پرداخت انعطاف پذیر را جستجو کنید

رهبران تجاری متعهد به انعطاف پذیری رایانش ابری از نظر پرداخت هستند. DaaS از این نظر تفاوتی ندارد. مجوزهای دسک تاپ مجازی را می توان بصورت ماهانه یا سالانه خریداری کرد. این امر به بخش فناوری اطلاعات اجازه می دهد تا میزکارها را بر اساس تعداد مجوزهایی که در هر زمان واقعاً مورد نیاز هستند ، “اندازه” کند.

6. بیشتر برنامه ها / داده ها از قبل به ابرهای عمومی منتقل شده اند

اگر کسب و کار با موفقیت از خدمات ابری عمومی برای ارائه برنامه ها و داده ها به کاربران نهایی استفاده کند ، سازمان بسیاری از مشکلات احتمالی محاسبات ابری را درک کرده و بر آنها غلبه کرده است. این امر انتقال به DaaS را آسان تر خواهد کرد ، زیرا بسیاری از تحریفات فنی و رویه ای قبلاً توسعه یافته است.

این مقالات را روی ابر دنبال کنید:

نگاهی به ابر در سال 2021: رشد و تغییر

روش هایی برای کمک به CIO و CFO در محاسبه هزینه های ابر و بازده سرمایه گذاری

جایی که هزینه های ابر می تواند در سال 2021 و پس از همه گیری افزایش یابد

اندرو با تجربه مشاوره خود بیش از یک دهه شبکه شرکتی تحت تجربه دارد که در زمینه معماری شبکه های سازمانی و ایجاد مرکز داده و تجربه قبلی در سازمان هایی مانند بیمه کشاورزی کشور ، هواپیمایی متحده و … مشاهده کامل بیوگرافی

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

بینش بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر