آیا شرکت های خودمختار پیروی می کنند؟ – هفته اطلاعات

[ad_1]

مشاغل برای بهبود کارایی عملیاتی و کاهش هزینه ها کارهای بیشتری را خودکار می کنند ، اما تا کجا پیش می روند و چرا؟

تصویر: mopic - stock.adobe.com

تصویر: mopic – stock.adobe.com

این تجارت برای مدت طولانی به طور خودکار وظایف خود را انجام داده است ، مخصوصاً در طبقات تولیدی. اتوماسیون مدرن تر ، در حالی که شرکت ها برای رقابت تلاش می کنند ، در هر گوشه از شرکت نفوذ می کند. برای ادامه رقابت ، آنها باید به طور مداوم زمان ارزیابی و درک سطح بالاتر چابکی را به گونه ای تسریع کنند که فقط از طریق مشارکت انسان و ماشین حاصل شود.

با افزایش فشارهای رقابتی ، سازمان ها مجبور خواهند شد که سطح بالاتری از اتوماسیون را اتخاذ کنند.

سیستم های خودکار در مقابل سیستم های خودمختار

اتوماسیون کار معمولاً زمانی اتفاق می افتد که سازمانی بخواهد چیزی سریعتر ، ارزان تر ، قابل تکرارتر و در مقیاس بزرگتر از آنچه کارمندان انسانی می توانند تولید کند. بالغ ترین وظایف اتوماسیون آنهایی هستند که کسل کننده و تکراری هستند – انواع کارهایی که افراد به خوبی انجام نمی دهند.

رابرت گرین ، اوراکل

رابرت گرین ، اوراکل

در حقیقت ، یکی از انگیزه های خودکار کردن کارها کاهش تعداد اشتباهاتی است که افراد به دلیل کسالت ، حواس پرتی یا خستگی مرتکب می شوند.

شدیدترین شکل اتوماسیون یک سیستم خودمختار است که بدون دخالت انسان کار می کند. با این حال ، این بدان معنا نیست که سیستم های خودمختار نیازی به نظارت ندارند.

“اتوماسیون” یک جز component کاربردی و ضروری از یک سیستم خودمختار است. “خودمختار” به معنای درجه ای از هوش مصنوعی ، تصمیم گیری است که لزوماً بر اساس قوانین یا گردش کار نیست ، بلکه بیشتر بر اساس مدل های جدیدی است که نیستند. رابرت گرین ، مدیر ارشد مدیریت محصول در پایگاه داده خودمختار اوراکل ، به سختی در این سیستم رمزگذاری شده است. “اتوماسیون … هنوز برای تصمیم گیری برای استناد به شخص دیگری احتیاج دارد. [an] اقدام کنید تا فرد هنوز به روز باشد. “

تصمیم می گیرد که به طور خودکار چه کارهایی را انجام دهد و چه کاری انجام دهد

سازمانها با استفاده از اتوماسیون فرآیند رباتیک (ՀՀԿ) وظایف بیشتری را خودکار می کنند و در بعضی موارد آنها توانایی مستقلی را از محصولات سازمانی که به عنوان پایگاه داده خودمختار اوراکل استفاده می کنند به ارث می برند.

کریس نیکلسون ، Pathmind

کریس نیکلسون ، Pathmind

کریس نیکلسون ، بنیانگذار ، مدیر عامل شرکت Pathmind Deep Reforforcing ارائه دهنده راه حل ها. “شما همچنین می خواهید فرایندهایی را که افراد می توانند به راحتی بررسی کرده و در بالا بازخورد بدهند مانند شناسایی متن هنگام پردازش اسناد ، خودکار کنید تا مطمئن شوید دستگاه به درستی این کار را انجام داده است.”

طبق گفته Oracle’s Greene ، امنیت ، کارایی و کیفیت کار از طریق نظارت و تصمیم گیری مستقل بهبود می یابد.

گرین گفت: “در واقع ، فعل و انفعالات و ناوگان از نقاط انتهایی محیطی را ایجاد می کنند که در آن تصمیم گیری مستقل حیاتی می شود.” “مردم می توانند یک پایگاه داده را مرور کنند و تصمیمات نهایی را بگیرند ، اما مردم نمی توانند میلیون ها پایگاه داده را مرور کنند و به موقع تصمیم بگیرند.”

نمونه هایی از سیستم های خودمختار

سیستم های خودمختار بر اساس شبکه پیچیده ای از اطلاعات که می توانند همیشه تغییر کنند ، تصمیمات و سازگاری های فوری را اتخاذ می کنند (به عنوان مثال یک اتومبیل خودمختار). به عنوان مثال ، هوش مصنوعی برای ارائه دهنده راه حل بلاکچین Fetch.AI آزمایشاتی را برای زیرساخت های هوشمند شهری در مونیخ راه اندازی کرده است که از عوامل مستقل AI برای بهینه سازی استفاده از منابع و کاهش اثر کربن در شهر استفاده می کنند.

همایون شیخ ، Fetch.AI

همایون شیخ ، Fetch.AI

این شرکت همچنین دارای آژانس های مسافرتی AI مستقل است که در 770،000 هتل کار می کنند و موجودی کالا را در شبکه Fetch.ai ارائه می دهند ، مذاکره می کنند و تجارت می کنند. به گفته مدیر عامل و موسس همایون شیخ ، هر دو هتل و میهمانان آنها از صرفه جویی در هزینه تا 10٪ بهره مند می شوند.

شیخ گفت: “سیستمهای خودمختار نیازی به جایگزینی هر برنامه خودكار ندارند ، اما كلید اصلی برخاستن سیستمهای خودمختار اتصال متقابل است.” “باید یک شبکه توزیع گسترده وجود داشته باشد.”

خطرات سیستم های خودمختار

همانند اتوماسیون ، سیستم های خودمختار می توانند وظایفی را که بشر به طور سنتی انجام داده است انجام دهند ، البته سریعتر و در مقیاس بزرگتر. با این حال ، سازمان ها باید از خطرات احتمالی یک سیستم خودمختار علاوه بر مزایای آن آگاه باشند ، زیرا این سیستم قادر به کار مستقل است.

“[A]اتونومی پیچیدگی سیستم ها را افزایش می دهد. “پیچیدگی افزایش یافته احتمال بروز نتایج غیر قابل پیش بینی ، از جمله انواع جدید خرابی ها را افزایش می دهد ،” نیکلسون به Pathmind گفت. برخلاف انسان ، الگوریتم ها و مدل های قابل پیش بینی یادگیری ماشین همیشه نمی توانند رفتار آنها را توضیح دهند (اگرچه برخی از افراد نیز در این زمینه مهارت ندارند). [The] عدم دید در مورد چرایی بروز سوun عملکرد می تواند پیشگیری را دشوار کند. “

عدم شفافیت (قابل توضیح) همچنین می تواند شرکت را در معرض جریمه ها و پرونده های قضایی قرار دهد ، خصوصاً اگر این سیستم به افراد آسیب برساند.

مایکل ریچاردسون ، Tech-Azur

مایکل ریچاردسون ، Tech-Azur

شفافیت بیشترین موضوعی است که در مورد هوش مصنوعی اخلاقی و مسئله مهم دیگری از پاسخگویی مطرح می شود: چه کسی باید مسئول باشد در صورت اشتباه بودن سیستم ناشناس؟ افرادی که آن را طراحی کرده اند ، افرادی که از آن استفاده کرده اند ، افرادی که اجازه آن را داده اند یا ترکیبی از آن؟ سوال ساده است. پاسخ چندان ساده نیست ، زیرا پاسخ می تواند خاص باشد ، به عنوان ماده قانونی یا هر دو تعریف شود.

و چه اتفاقی می افتد که سازمان ها سیستم های مختلف خودمختاری را به هم متصل کنند؟ رفتار آنها باید هدایت شود.

“[I]به نظر می رسد تعاملات ماهیتاً قراردادی بیشتر است ، سازمانهایی که به دنبال ادغام سیستمهای خودمختار متناظر خود هستند ابتدا مقررات تعامل را برای چنین ادغاماتی وضع می کنند “. مایکل ریچاردسون ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت مشاوره. شرکت تحول تجاری آزور.

انتظار می رود استانداردهای سیستم خودمختار بیشتری را مشاهده کنید

با رواج بیشتر اتوماسیون در شرکت ها ، انتظار می رود که شاهد ظهور سیستم های مستقل نیز باشیم.

رام چاكراوارتي ، BMC

رام چاكراوارتي ، BMC

“به طور کلی ، قابلیت های خودمختار در حال حاضر بر اساس شبکه های مناسب سیستم از فروشندگان مختلف است. اجزای سازنده توسط یک مهندس نرم افزار ادغام شده اند تا یک راه حل ارائه دهند [that] مقیاس پذیری ، در دسترس بودن و قابلیت استفاده از سیستم های مستقل را محدود می کند ، به یک مجموعه بسیار کوچکتر از کاربردها از نظر اتوماسیون و حتی اتوماسیون مجهز به هوش مصنوعی ، “گفت: رام چاکراوارتتی ، CTO در شرکت نرم افزاری سازمانی BMC Software. پروتکل های همکاری پذیری توافق می شود که امکان انتزاع سخت افزار ، حسگر ، دستگاه و غیره را در داخل اکوسیستم فراهم می کند. “

استانداردهای IEEE P7008 ، P7009 و P7010 اکنون با هدف تقویت سیستم های خودمختار ، گاوصندوق های مقاوم در برابر خطای سیستم خودمختار و شاخص های رفاهی طراحی شده اند. انتظار می رود در آینده استانداردهای بیشتری برای سیستم های خودمختار مشاهده شود.

در این فاصله ، انتظار ندارید به این زودی ها شاهد یک تجارت کاملاً خودمختار باشید.

این مقالات را در مورد اتوماسیون دنبال کنید:

چگونه می توان به درستی به اتوماسیون دست یافت

راهنمای اتوماسیون سازمانی فرآیندهای رباتیک

اتوماسیون هوشمند: یک گام به جلو از AI

لیزا مورگان یک نویسنده مستقل است که داده های بزرگ و BI را برای InformationWeek پوشش می دهد. وی در مقالات ، گزارش ها و انواع دیگر مطالب در نشریات و سایت های مختلف شرکت کرده است ، از SD Times گرفته تا واحد هوشمند اکونومیست. مناطق مشترک پوشش شامل … بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsال در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum labradorhtml nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followers