[ad_1]

در مورد مراکز داده خصوصی چه می توان ادامه داد که معماری ترکیبی همچنان به صورت دیجیتالی پیشرفت می کند؟

معماری ترکیبی سالهاست که یک انتخاب محبوب برای سازمانهای شرکتی است ، اما پشتیبانی از چنین زیرساختی می تواند با زوال آن روبرو شود.

اگرچه هنوز منطقی برای زیرساخت های عمومی / خصوصی مشترک وجود دارد ، به لطف مدل های خدمات جدید ارائه شده توسط ارائه دهندگان خدمات ابر ابری (CSP) ، منطق این مسئله در حال کاهش است. بیایید به دلایلی که کسب و کارها هنوز در حال انتخاب مراکز داده خصوصی در سال 2021 هستند ، عدم تغییر به این مسیر و اینکه چرا راه حل های جدید رایانه ای ممکن است پایان مرکز داده خصوصی را نشان دهد ، بررسی کنیم.

اعتبار: Arjuna Kodisinghe از طریق Adobe Stock

اعتبار: Arjuna Kodisinghe از طریق Adobe Stock

چرا شرکت ها در سال 2021 مراکز داده خصوصی را مالک و مدیریت می کنند؟

سالها پیش ، تصمیم گیرندگان فناوری اطلاعات به دلایل مختلف از ابرهای عمومی منحرف شدند. این امر اغلب شامل نگرانی هایی در مورد امنیت داده ها ، در دسترس بودن زیاد ، عملکرد ، عدم پشتیبانی از برنامه های خانگی و همچنین هزینه های غیر منتظره ای است که در صورت عدم مدیریت صحیح ابرهای عمومی انجام می شود.

با گذشت زمان ، بیشتر این نگرانی ها برطرف شد یا ارائه دهندگان ابر عمومی آنها را برطرف کردند. به عنوان مثال ، بیشتر متخصصان فناوری اطلاعات امروز بر این باورند که زیرساخت های ابر عمومی به اندازه گزینه های مراکز داده خصوصی ایمن هستند ، اگر نه بیشتر. علاوه بر این ، ابرهای عمومی در هنگام پشتیبانی از برنامه قدیمی / برنامه خانگی ، بسیار انعطاف پذیرتر و انعطاف پذیرتر شده اند. سرانجام ، در هنگام تخمین هزینه های ماهانه خدمات و فرآیندهای خودکارسازی برای به حداقل رساندن هزینه های خارج از کنترل ، ابزارهای مدیریت ابری بهتر می شوند.

برای اکثر افراد ، تنها مزایای مرکز داده خصوصی ، مراکز اجرای برنامه باقی مانده است. برنامه هایی که به مقدار زیادی پهنای باند یا حمل و نقل با تاخیر کم نیاز دارند ، معمولاً وقتی در ابرهای عمومی سنتی مستقر می شوند عملکرد خوبی ندارند. این امر به ویژه هنگامی صادق است که کاربران نهایی مستقیماً به شبکه محلی خود ، جایی که مرکز داده خصوصی سازمان در آن قرار دارد ، متصل شوند. پهنای باند و تأخیر در شبکه محلی بهتر است و ابرهای عمومی همیشه با برنامه هایی که به سطح بالایی از عملکرد شبکه نیاز دارند ، دست و پنجه نرم می کنند. دلیل اصلی این امر مربوط به فاصله جغرافیایی بین کاربران برنامه و مراکز داده ابر عمومی است که CSP فعالیت می کند.

ابرهای سنتی سنتی که صدها یا هزار مایل دورتر هستند به سادگی برای بسیاری از برنامه های حساس به تأخیر کار نمی کنند – حتی با اتصال WAN اختصاصی یا مستقیم بین مشتری و ابر عمومی.

چگونه تأمین کنندگان عمومی از مزایای کارایی مرکز داده های خصوصی استفاده می کنند

از آنجا که عملکرد برنامه آخرین سود واقعی مرکز داده خصوصی است ، CSP های عمومی و بسیاری از ارائه دهندگان ارتباطات از راه دور در حال ایجاد ابرهای کوچک یا زیرساخت های شهری هستند تا خدمات سنتی رایانش ابری را بسیار به کاربران نهایی نزدیک کنند. این سرویس های نهایی بسیار مقیاس پذیر هستند و می توانند در مکان های جغرافیایی محل اقامت بیشتر کاربران نهایی مستقر شوند. برای مشاغلی که مدل کار خانگی (WFH) یا مدل محل کار ترکیبی را در پیش گرفته اند ، معماری های لبه شهری راهی عالی برای حفظ زمان عملکرد تأخیر کم بدون هزینه هنگفت ساخت زیرساخت های خصوصی است.

متناوباً ، اکنون ارائه دهندگان ابری بزرگتر فرصتی را برای مشتریان سازمانی فراهم می کنند تا زیرساخت های ابری عمومی خود را در شبکه محلی سازمانی یا محلی سازمانی گسترش دهند. به عنوان مثال می توان به AWS Outposts و Azure Edge Stack اشاره کرد. مزیت این مدل خدمات محلی این است که CSP هنوز مسئول مدیریت و امنیت سخت افزار و نرم افزار محلی است. در همین حال ، مشتری برنامه ها ، داده ها و خدمات را با استفاده از همان ابزارها و فرآیندهایی که در استقرار ابر سنتی آنها وجود دارد ، مدیریت می کند.

مدل Edge عمومی / ابر سنتی می تواند پایان مراکز داده خصوصی را نشان دهد

همانطور که استقرار لبه های شهری و استقرار ابر ابر در سراسر جهان همچنان در حال ظهور است ، این واقعیت را برجسته می کند که عملکرد برنامه در واقع آخرین مانع اصلی برای سازمان های شرکتی است که نیاز به مالکیت و مدیریت مراکز خصوصی دارند. اگرچه مطمئناً مشاغلی وجود خواهند داشت که همچنان به مراکز داده موجود ادامه می دهند ، بدانید که توجیه دلارهای بودجه آینده برای به روزرسانی چنین مراکز داده خصوصی به نبردی فزاینده تبدیل خواهد شد.

مطالب مرتبط:

چرا ابر توزیع شده در آینده شماست؟

6 دلیل از بین رفتن مراکز داده داخلی

چگونه می توان امروز برای مرکز داده Lights-Out فردا برنامه ریزی کرد

اندرو با تجربه مشاوره خود بیش از یک دهه شبکه شرکتی تحت تجربه دارد ، که در زمینه معماری شبکه های سازمانی و ایجاد مرکز داده و تجربه قبلی در سازمان هایی مانند بیمه کشاورزی کشور ، هواپیمایی متحده و … مشاهده کامل بیوگرافی

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر