[ad_1]

پذیرش گزینه های توسعه نرم افزار AI ، اتوماسیون ، کم کد یا بدون کد برای سازمان ها ممکن است مفید باشد ، اما ممکن است محدودیت های وزنی وجود داشته باشد.

فورستر اخیراً برخی پیش بینی ها را برای سال 2021 در مورد تغییراتی که ممکن است توسعه دهندگان نرم افزار با آن روبرو شوند منتشر کرده است که شامل افزایش استفاده از اتوماسیون نوشتن کد و نقشی است که توسعه نرم افزار با کد پایین می تواند در چرخه استقرار داشته باشد. اگرچه پتانسیلی برای توسعه مجدد نرم افزار وجود دارد ، اما در مورد چگونگی شکل گیری آن بحث بین کارشناسان و سهامداران از جمله OutSystems وجود دارد.

جفری هاموند از فارستر ، معاون رئیس جمهور و تحلیلگر ارشد در خدمت مدیران IT گفت: در مورد اینکه آیا هوش مصنوعی و یادگیری ماشین قادر به نوشتن کد هستند ، اختلاف نظر وجود دارد. وی گفت: “یك اردوگاه می گوید ،” در آینده ، AI كدهای زیادی را می نویسد كه توسعه دهندگان می توانند امروز بنویسند. ” این می تواند به تقاضای کمتری برای توسعه دهندگان منجر شود و مکان کمتری در آن اشغال شود. هاموند می گوید دیدگاه مخالف این است که توسعه نرم افزار یک فرایند و حرفه خلاقانه است. وی می گوید ، علی رغم تمام توانایی های خود ، AI محدودیت هایی دارد که ممکن است با تفکر جدید توسعه دهندگان منطبق نباشد. “برخی از با ارزش ترین کدی که نوشته شده است ، خلاقانه ترین کد است.”

امروز ، هاموند می گوید ، هوش مصنوعی با موفقیت در آزمایش استفاده می شود ، که ممکن است بسیاری از توسعه دهندگان مایل به نوشتن موارد آزمایشی نباشند. وی محله ای را در بازار می بیند که دارای ابزارهای توسعه مانند Microsoft Visual Studio است و دارای یک ویژگی است که می تواند آنچه را که یک برنامه نویس بعدی می تواند بنویسد ، پیش بینی کند و سپس آن را برای توسعه دهنده کلیک کند. هاموند می گوید: “شما نمونه هایی از این موارد دارید که این ابزارها عادات کاری توسعه دهندگان را افزایش می دهد و آنها را بهره وری بیشتری می کند.” در فضای خلاقیت ، فناوری Adobe Sensei می تواند به طراحان کمک کند تا کارهای خسته کننده ای مانند ترکیب عکس یا حذف آثار ناخواسته از محتوا را خودکار کنند.

تصویر: نیکولای خوروشکوف - stock.Adobe.com

تصویر: نیکولای خوروشکوف – stock.Adobe.com

باید دید آیا اجرای اتوماسیون می تواند به جایگزینی کامل توسعه دهندگان منجر شود. هاموند گفت: “نظر شخصی من این است که این پایان افزایش خواهد بود.” “ما همچنان که به آینده می رویم شاهد موارد استفاده خواهیم بود که هوش مصنوعی همزمان با توسعه دهندگان کار می کند.”

از برخی جنبه ها ، بحث در مورد کد نوشتن هوش مصنوعی مسیری را دنبال می کند که در اثر تحولات قبلی در این فضا ایجاد شده است. او می گوید: “دلیلی وجود دارد که دیگر مجبور نیستم کد ماشین را بنویسم.” “کامپایلرها این کار را از صفحه من خارج می کنند.”

هاموند گفت ، این روند همچنین با افزایش کد کم در ارتباط است که اجازه می دهد تمرکز بیشتری روی عملیات تجاری داشته باشید تا کدگذاری. به گفته همه گیر ، بسیاری از سازمان ها برای نوشتن برنامه هایی که باید سریعاً اجرا شوند ، به منابع کم کد مراجعه کرده اند. این شامل برنامه های ردیابی و ردیابی ، و همچنین برنامه های ورود به سیستم کارمندان است. هاموند می گوید: “ما دیده ایم كه مجتمع های سیستم از این ابزارها استفاده می كنند تا به مشتریان خود در استقرار سریع این نوع برنامه ها كمك كنند.”

وی می گوید ، در یک نظرسنجی از توسعه دهندگان که توسط Forrester انجام شده است ، اکنون حدود 44٪ از سازمان های پاسخ دهنده از ابزارهای کم کد استفاده می کنند. وی افزود: “با توجه به میزان جذب ما در طی همه گیری ، انتظار داریم این افزایش یابد ، به همین دلیل ما برای سال آینده 75 درصد را در آنجا قرار می دهیم.”

با توجه به اینکه سازمان های بیشتری با کد پایین آزمایش می کنند ، هاموند می گوید این بحث در میان مشتریان Forrester را برانگیخته است. “یکی از مواردی که آنها گفتند این است که تعداد زیادی از توسعه دهندگان را در کارمندان ندارند.” او می گوید استفاده حداکثر از این توسعه دهندگان می تواند برای سازمان ها مفید باشد.

هاموند گفت ، محدودیت هایی برای آنچه کد کم می تواند انجام دهد وجود دارد. او می گوید فقط چند نمونه از ابزارهای کم کد برای ساخت برنامه های کاربر محور وجود دارد. “اگر تجربه کاربری برای شما به معنای کنترل دقیق نحوه نمایش رابط کاربری است ، بیشتر ابزارهای کم کد در برخی موارد به دیوار برخورد می کنند.”

از طرف دیگر ، هاموند می گوید اگر اولویت بندی تجربه کاربر به معنای اطمینان از در دسترس بودن داده های مناسب در زمان مناسب و کارآیی فرآیند تجارت باشد ، کد کم می تواند موثر باشد.

پائولو روزادو ، بنیانگذار و مدیرعامل OutSystems ، ارائه دهنده سیستم عامل های کم هزینه ، می گوید از اواخر دهه 1980 قول داده شده است که سازمان ها را برای ساخت نرم افزار مستقل توانمند کنند. وی گفت: “این موج جدید از ابزارهای بدون کد هیچ تفاوتی ندارد.” روزادو می گوید ، هنگام کار با الگوی توسعه بصری ، محدودیت هایی وجود دارد ، زیرا محدود کردن موارد قابل قبول برای ساده کردن روند ، که می تواند سازمان ها را در بن بست قرار دهد ، است. وی گفت: “لحظه ای که در این سیستم عامل ها محدودیت خاصی را به وجود آوردید ، گیر خواهید کرد.” روسادو می گوید ، این می تواند اتفاق بیفتد اگر یک برنامه کوچک ساخته شده در لبه سازمان رشد کند و به دیواره ضرب المثل برخورد کند.

OutSystems هنگامی که توسعه تصویری بدون کد به محدودیت های خود می رسد و کد عادی باید آن را تسخیر کند ، مصالحه را تشخیص می دهد. وی می گوید: “به همین دلیل سیستم عاملهای بدون كد را مشاهده می كنید كه اعلام می كنند می توانند با یك زبان برنامه نویسی گسترش یابند.” برای مقابله با این موضوع ، روزادو می گوید سیستم عامل او ایجاد شده است بنابراین او نیازی به چنین پسوندهایی ندارد. او می گوید: OutSystems به مشتریان اجازه می دهد تا برای نیازهای خاص کد خود را گسترش دهند.

روزادو گفت ، نیروهایی که بدون کد و با کد کم بازی می کنند شامل مقدار نرم افزاری هستند که سازمان ها باید ببینند ، که هر 10 سال به طور چشمگیری در حال رشد است. وی می گوید: “اساساً هر سازمانی به یک توسعه دهنده نرم افزار تبدیل می شود.” “شما باید نرم افزار خود را توسعه دهید ، زیرا این تنها راهی است که می توانید خود را متمایز کنید.”

او می گوید ، مزیتی که کد پایین ارائه می دهد می تواند فرصتی باشد که ایجاد می کند ، حتی با محدودیت های آن ، برای سازمان ها برای مقابله بهتر با تقاضای نرم افزاری که در لبه ها و سایر نقاط اکوسیستم رشد می کند. روزادو می گوید: “با این آشفتگی فناوری ، این سیستم عامل ها مقداری انزوا را ایجاد می کنند که به شما اطمینان می دهد که برای آینده نرم افزار درست می کنید و میزان بدهی فنی ایجاد شده بسیار بسیار کمتر است.”

برای محتوای بیشتر با کد کم و بدون کد ، این داستان ها را دنبال کنید:

مذاکرات شیلات NOAA برای مدیریت پروژه رمزگذاری نشده است

درسهایی درباره اثربخشی پرونده بدون استفاده از کد: Project HOME

اینکه کد کم و کد بدون کد چگونه در استراتژی DevOps قرار می گیرد

Joao-Pierre S. Ruth کار خود را غرق در روزنامه نگاری تجارت و فناوری گذراند ، ابتدا در صنعت محلی در نیوجرسی ، بعداً به عنوان سردبیر Xconomy به عنوان سردبیر در نیویورک فعالیت های خود را آغاز کرد و به جامعه راه اندازی فناوری شهر پرداخت و سپس و به عنوان یک فریلنسر برای سایتهایی از جمله. .. بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

بینش بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر