[ad_1]

برای جلو ماندن در رقابت ابررایانه جهانی ، ایالات متحده باید در ابتکاراتی سرمایه گذاری کند که زمینه رایانه سازی با عملکرد بالا را بیشتر دموکراتیک کند.

اعتبار: vladimircaribb از طریق Adobe Stock

اعتبار: vladimircaribb از طریق Adobe Stock

فناوری ابر رایانه به طور قابل توجهی نحوه برخورد ما با مشکلات پیچیده در جهان ما را تغییر داده است ، از پیش بینی آب و هوا و مدل سازی آب و هوا تا محافظت از امنیت کشورمان در برابر حملات سایبری. همه ابر رایانه های توانمند جهان در حال حاضر تحت لینوکس و با دهه 30 زندگی می کنندشما سالگرد لینوکس ، که به زودی به تابستان امسال نزدیک می شود ، لحظه مهمی برای بررسی این مسئله است که چگونه ایالات متحده می تواند زیرساخت های پیشرفته سایبری خود را تقویت کرده و در نسل بعدی ابر رایانه ها سرمایه گذاری کند.

گرچه ابر رایانه ها زمانی نادر بودند ، این ماشین های با کارایی بالا ، خواه ما این را بدانیم یا ندانیم ، در همه جا در زندگی همه گیر شده اند. از طراحی بطری های آب گرفته تا تسریع در تحقیقات واکسن COVID-19 به لطف قابلیت های خارق العاده ابر رایانه ها امکان پذیر است. توانایی این ماشین ها در مدل سازی و حل مشکلات پیچیده ، به عنوان ستون فقرات اصلی اختراعات و نوآوری های جهانی ، ارائه مزایای اقتصادی و همچنین دستیابی به موفقیت های مهم علمی ، تبدیل شده است. با این وجود ، در شرایط غیرقابل پیش بینی و پیچیده تر شدن شرایط اضطراری و آینده ، فناوری – و به ویژه ابر رایانه های آمریکایی – باید مقابله با رقابت جهانی شوند. برای بهبود واقعی رقابت ملی خود ، باید سرمایه گذاری در فن آوری های رایانه ای استراتژیک را افزایش دهیم و تلاش های قابل توجهی برای دموکراتیک سازی استفاده از ابر رایانه ها انجام دهیم.

یک جهش انقلابی به جلو

دهه ها پیش ، حرکت ابر رایانه های لینوکس جهشی انقلابی بود که از فناوری های رایانش موجود به جلو منتقل شده بود. من اولین ابر رایانه لینوکس را به نام Roadrunner با قیمت 400000 دلار ساختم. تلاش های قبلی برای خوشه بندی رایانه های لینوکس ، مانند Beowulf ، وجود داشت ، اما آنها فاقد م importantلفه های مهم سیستم بودند که ابر رایانه ها را از انبوه رایانه ها جدا می کند. در حالی که خوشه های Beowulf می توانست برخی از مشکلات را که به طور منظم به وظایف مستقل تقسیم شده بودند ، حل کند ، این فناوری هنوز به ارتباط سریع بین پردازنده ها که برای پشتیبانی از طیف گسترده ای از برنامه های علمی قابل اجرا در ابر رایانه ها مورد نیاز بود ، نرسید. در مقابل ، Roadrunner بعداً به قطب شبکه ملی فناوری تبدیل شد و به محققان اجازه می دهد از کامپیوترهای رومیزی خود برای حل مسئله در ابعاد بزرگ به ابر رایانه ها دسترسی پیدا کنند. سرمایه گذاری در توسعه Roadrunner به سرعت ثابت كرد كه كاتالیزوری برای لحظه ابر رایانه لینوكس است و موجی جدید از ابر رایانه ها را برای استفاده تجاری گسترده تر طراحی می كند.

وقتی Roadrunner آنلاین شد ، در بین 100 ابر سریعترین رایانه در جهان قرار گرفت. از آن زمان به بعد ، فناوری فقط پیشرفت کرده است و پیروزی در رقابت جهانی برای ساخت بالاترین رتبه در سطح ابر رایانه فقط شدت گرفته است. دولت های سراسر جهان سرمایه گذاری خود را در زمینه توسعه فناوری پیشرفته رایانه برای رقابت با سایر کشورها افزایش داده اند. لیست Top500 که نمادی از نژاد جهانی است ، سریعترین و قدرتمندترین ابر رایانه های جهان را رتبه بندی می کند و نشان می دهد کدام کشورها اهمیت داشتن زیرساخت ابررایانه قوی را تشخیص می دهند. اگرچه توانایی های فنی ماشین های رتبه بندی شده به خودی خود چشمگیر است ، اما اشتباه نکنید: آنها شاخصی از توانایی های اقتصادی ، نظامی و تجاری کشورهای نمایندگی هستند. همانطور که شورای رقابت ایالات متحده گفت ، “کشوری که می خواهد پیروز شود باید بیرون بیاید.”

وقتی نوبت به انجام کارهای پیچیده علمی می رسد ، فن آوری ابر رایانه بسیار ارزشمند است. مسائل مربوط به رابطه بین طبیعت و تمدن ، مانند همه گیری COVID-19 ، همیشه برای محققان مرتبط بوده و همیشه به ابزارهای مدرن نیاز دارند. در مطالعه اخیر ، تیمی از محققان ، از جمله همکاران من در انستیتوی فناوری نیوجرسی ، با موفقیت مدل هایی را برای ردیابی حرکت ذرات COVID-19 در سوپرمارکت ها ساخته اند. شبیه سازی آنها اطلاعات ارزشمندی در مورد نحوه انتشار ویروس فراهم می کند. شبیه سازی ها چگونه انجام شد؟ آنها به لطف مرکز ابر رایانه در سن دیگو در دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو امکان پذیر شدند. سرمایه گذاری باعث ایجاد نوآوری و حتی اکتشافات نجات دهنده زندگی می شود.

دموکراتیک شدن

مرحله دوم دموکراتیزه کردن است: توانایی حل مشکلات ابر رایانه فقط با دسترسی بیشتر افراد و یادگیری استفاده از فناوری بهبود می یابد. در حال حاضر ، دسترسی زنان و سایر گروههای کم نماینده در زمینه های STEM به قدرت ابر رایانه ها محدود است و در حال حاضر حوزه محاسبات با عملکرد بالا چشم اندازهای مهم را از دست می دهد.

مانع قابل توجهی برای دموکراتیک سازی عملی بودن است: کار با حجم عظیمی از داده ها ، مانند 10 ترابایت ، معمولاً نیاز به دانش و دسترسی به رایانه های با کارایی بالا دارد. اما به لطف جایزه بنیاد ملی علوم ، تیم تحقیقاتی من در حال توسعه الگوریتم ها و نرم افزارهای جدیدی هستند که امکان دسترسی آسان به محاسبات با کارایی بالا را فراهم می کنند. این پروژه تحقیقاتی متمرکز بر گسترش Arkouda ، یک کتابخانه منبع باز است که توسط محققان داده وزارت دفاع مورد استفاده قرار می گیرد و شروع به پر کردن شکاف بین افراد عادی و فناوری های محاسباتی با کارایی بالا می کند. وقتی موانع استفاده را برطرف می کنیم و افراد بیشتری را قادر به تعامل با این فناوری ها می کنیم ، می توانیم از ابر رایانه ها نهایت استفاده را ببریم.

افزایش سرمایه گذاری و گسترش پایه مصرف کننده ابر رایانه ها به پیشبرد نوآوری و پیشرفت در دانشگاه ، دولت و بخش خصوصی کمک می کند. اگر نتوانیم ابر رایانه های پیشرفته را به دست افراد بیشتری بکشیم ، ایالات متحده در حل برخی از فوری ترین مشکلات فردا عقب خواهد ماند.

زندگی می بخشد. بدر استاد محترمی در گروه علوم رایانه در کالج کامپیوتر یینگ وو و مدیر موسسه علوم داده در انستیتوی فناوری نیوجرسی است. وی عضو IEEE ، AAAS و SIAM است.

انجمن هفته اطلاعات متخصصان فناوری اطلاعات و متخصصان صنعت را با مشاوره ، آموزش و نظرات فناوری اطلاعات گرد هم آورده است. ما تلاش می کنیم تا رهبران فناوری و متخصصان موضوع را برجسته کنیم و از دانش و تجربه آنها برای کمک به مخاطبان IT خود استفاده کنیم … بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsال در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر