اتوماسیون فناوری اطلاعات: در بعضی از نقاط هنوز جای پیشرفت وجود دارد

[ad_1]

ما با محاسبات خودمختار راهی طولانی طی کرده ایم. در اینجا آنچه در تولید و مناطقی که هنوز ناتمام محسوب می شوند ، مفید است.

تصویر: Egor - stock.adobe.com

تصویر: Egor – stock.adobe.com

عملیات فناوری اطلاعات در آغاز محاسبات خودمختار ، هوش مصنوعی و اتوماسیون حوزه تمرکز بود. اکنون که ما سابقه داریم ، کدام یک از تکنیک های اتوماسیون و هوش مصنوعی در فناوری اطلاعات کار می کنند و کدام یک هنوز تأثیرگذار نیستند؟

در اینجا چهار زمینه اتوماسیون آورده شده است که اکنون در تولید به خوبی کار می کنند:

1. اتوماسیون شبکه. ابزارهای اتوماسیون به IT امکان داده اند تا تهیه شبکه را به همراه نظارت بر وضعیت شبکه برای پیاده سازی ، نگهداری و تشخیص به صورت خودکار انجام دهد.

این کار از دوش مدیران و تکنسین های شبکه می کاهد تا آنها بتوانند از طریق تنظیم دقیق شبکه و برنامه ریزی فعال شبکه مراقبت کنند ، در حالی که یک ابزار خودکار عملکرد شبکه را کنترل می کند و در صورت شناسایی مشکلات عملکرد شبکه یا خرابی اجزای شبکه ، هشدارها را صادر می کند. . اتوماسیون جایگزینی یا حذف اجزای شبکه را آسانتر می کند مدتها قبل از وقوع قطع واقعی شبکه.

اگر می توانید از خرابی جلوگیری کنید ، پس انداز عملیاتی شرکت قابل توجه است ، زیرا طبق گفته گارتنر ، میانگین حادثه خرابی در حال حاضر حدود 5،600 دلار در هر دقیقه برای شرکتها هزینه دارد.

2. اتوماسیون نظارت بر امنیت. تقریباً هر شرکتی از نوعی راه حل اتوماسیون امنیتی برای نظارت بر شبکه ها ، برنامه ها ، داده ها و احتمال بدافزار یا دسترسی غیرمجاز استفاده می کند.

از آنجا که زیرساخت IT به اندازه امروز پیچیده است ، نکات زیادی وجود دارد که از طریق آنها می تواند نقض امنیت ایجاد کند. وظیفه نرم افزار این است که این نفوذها را شناسایی کند و در هر حمله چه کسی ، چه کسی ، کجا و چه زمانی را ثبت کند. در حالت ایده آل ، یک تلاش برای نفوذ می تواند به طور خودکار در محل ورود متوقف شود. اگر نتواند ، حداقل سرنخی وجود دارد که IT برای مقابله با این نقض می تواند دنبال کند.

ابزارهای نظارت امنیتی برای شبکه ها ، برنامه ها ، داده ها ، اینترنت و نقاط انتهایی در دسترس هستند. سازمان ها این ابزارها را اتخاذ کرده اند ، زیرا می دانند که نقض امنیت می تواند به طور متوسط ​​بیش از 3.6 میلیون دلار هزینه داشته باشد ، که Ponemon در سال 2020 تخمین می زند.

3. اتوماسیون برای استقرار سیستم عامل مجازی. شرکت هایی مانند SUSE ، IBM ، VMWare و دیگران در حال حاضر اتوماسیون را فراهم می کنند که به IT امکان می دهد قبل از انتقال برنامه ها به تولید ، به طور خودکار نمونه های سیستم عامل مجازی را برای اهداف آزمایش برنامه مستقر کند.

خودکار سازی سیستم عامل تست برنامه کاربردی باعث صرفه جویی صدها ساعت در DBA های گران قیمت و پرسنل نگهداری نرم افزار می شود. خطاها نیز کاهش می یابند ، زیرا پیاده سازی آزمایشی سیستم عامل قبلاً “با دست” انجام می شد ، زیرا کارمندان IT اسکریپت های اجرای سیستم عامل را رمزگذاری می کنند.

نرم افزار اتوماسیون استقرار سیستم عامل همچنین می تواند برای حذف سیستم عامل های مجازی پیکربندی شود ، پس از اینکه تشخیص داد یک سیستم عامل برای تعداد مشخصی از روزهایی که IT مشخص کرده است (مثلاً 60 روز) استفاده نشده است. این باعث صرفه جویی در فضای سرور و از بین رفتن اتلاف می شود.

اگرچه تعیین دقیق زمان صرفه جویی توسط کارکنان از طریق اجرای خودکار یک سیستم عامل دشوار است ، اما اکثر فروشگاه های فناوری اطلاعات سالهاست که از آن استفاده می کنند و از مزایای آن آگاه هستند.

4. اتوماسیون ETL. ادغام یکی از دردناک ترین مشاغل در فناوری اطلاعات است. اکنون با وجود انواع مختلف داده ها از منابع بیشمار ، کار دشوارتر شده است. این همان جایی است که پتانسیل اتوماسیون نرم افزار تبدیل بازیابی (ETL) جواب می دهد.

بسیاری از این بسته های ETL با بیش از 200 API از پیش تعریف شده برای رایج ترین ابزارهای نرم افزاری تجاری ارائه می شوند. این امر کار وارد کردن ، تبدیل و سپس بارگیری داده ها را در سیستم های مختلف تسهیل می کند. ابزارهای ETL همچنین به IT اجازه می دهد تا قوانین تجاری خود را برای فرآیند ETL تعریف کند.

نتیجه این است که توسعه دستی API به شدت کاهش می یابد ، و همچنین احتمال خطا نیز وجود دارد.

اگرچه درک اینکه هزینه یکپارچه سازی چقدر دشوار است ، مهندس نرم افزار Andrew Park تخمین می زند که هزینه طراحی یک API بیش از 10،000 دلار است. اگر آن را در 200 API ضرب کنید ، این یک هزینه قابل توجه است.

در اینجا نگاهی به مناطق اتوماسیون است که همه قول داده اند اما هنوز به پتانسیل کامل خود نرسیده اند:

امتناع خودکار برای بازیابی بلایا. بیش از 10 سال می گذرد که فروشندگان بزرگ رایانه در صورت بازیابی فاجعه در سیستم عامل ها و سرورهای اصلی که شرکت ها در مراکز داده خود اداره می کنند ، خودکار خرابی خودکار را ارائه می دهند.

ارزش پیشنهادی همیشه روشن بوده است: این سیستم ، هنگامی که قوانین تجاری خود را برای تحمل خطا وارد کنید ، می تواند به تنهایی DR را در یک مرکز داده انجام دهد. با این کار زمان پاسخ صرفه جویی می شود و می تواند فرایند DR را در هر زمان از روز برای ارائه خدمات مداوم آغاز کند.

اما همانطور که مدیر مالی یک پردازنده پرداخت بزرگ در اتحادیه اروپا به من گفت ، “این یک مفهوم هیجان انگیز بود – اما در نهایت من یکی از اعضای هیئت مدیره و سهامداران هستم. برای سیستم خوب بود که به ما هشدار می داد که در معرض خطر شکست هستیم ، اما من باید یکی باشم که دکمه را فشار دهم. “

این احساس در بین CIO تقریباً جهانی است.

اتوماسیون DevOps. پیشنهاد ارزشمند اتوماسیون DevOps این است که می تواند تمام نقاط موجود در چرخه عمر DevOps (به عنوان مثال نصب و پیکربندی ، تولید کد ، آزمایش ، اجرا ، نظارت و غیره) را خودکار کند. این باعث صرفه جویی در وقت کارکنان فناوری اطلاعات و استفاده از روش برای غیر IT و / یا توسعه دهندگان para-IT با تجربه محدود فناوری اطلاعات.

از این لحاظ ، پیشنهاد ارزش اتوماسیون DevOps براساس گزاره پیشنهادی پیشنهادی پیشینیان آن است (به عنوان مثال زبانهای نسل سوم و چهارم و تولیدکنندگان گزارش). زیبایی اتوماسیون این است که شما مجبور نیستید کد را برش دهید یا اطلاعات زیادی در مورد زیرساخت های اصلی فناوری اطلاعات داشته باشید.

این ترفند در اینجا است: اگر برای عملکرد خاص IT خود نیاز به اصلاح برنامه های در حال اجرا یا درج کد سفارشی دارید ، هنوز باید تغییراتی ایجاد کنید.

DevOps هم می تواند برنامه های دسته ای و آنلاین تولید کند و هم می تواند این کار را به خوبی انجام دهد. اما اگر به نیازهای پردازش اساسی مانند پرش از معامله خیلی سریع برای هتل یا سیستم رزرواسیون هواپیمایی نیاز دارید ، اتوماسیون DevOps با تولید کد اضافی ، این عملکرد را برای شما فراهم نمی کند.

یادگیری اتوماسیون. بیماری همه گیر Covid-19 شاهد افزایش آموزش آنلاین فناوری اطلاعات است که کارکنان می توانند خود آن را انجام دهند. آموزش می تواند عالی باشد – اما نه اگر IT معتقد باشد که می تواند تمام مسئولیت های آموزشی خود را به طور خودکار انجام دهد.

به آن فکر کنید: یک تحلیلگر ارشد پایگاه داده کلاس آنلاین را در نرم افزار پایگاه داده پایه ای شرکت شرکت می کند. هدف این است که یک دانشجوی ارشد را در طراحی ، توسعه و استقرار پایگاه داده تجربه کنید تا برخی از مسئولیت های خسته کننده تر DBA را بر عهده بگیرد.

دوره اول با موفقیت کلاس ها را به پایان می رساند و آماده استفاده از مهارت های جدید است ، اما DBA شلوغ وقت برای تعیین یک پروژه را ندارد. با گذشت زمان ، فرد جوان شروع به از دست دادن مهارت های کسب شده می کند ، زیرا فرصتی برای استفاده از آنها در محل کار وجود ندارد. این شرکت همچنین سرمایه خود را در زمینه آموزش از دست می دهد.

“تنظیم” خودکار دسته ای “چراغ” مرکز داده. امروزه مراکز داده بسیاری وجود دارد که شب کار می کنند. این مراکز داده از نرم افزاری استفاده می کنند که به طور خودکار مجموعه ای از وظایف “دسته ای” را انجام می دهد که از سیستم پشتیبانی می کند و گزارش ها و به روزرسانی های سیستم را قبل از رسیدن کارمندان در صبح ایجاد می کند.

گیرنده اتوماسیون توالی دسته ای زمانی بود که IT مجبور بود آن دسته از اعدام های دسته ای را سازماندهی یا تنظیم دقیق کند ، به ویژه در فروشگاه های اصلی که از زبان های اجرای دسته ای مانند JCL استفاده می کنند.

کار خسته کننده تغییر و بازنگری توالی های اجرای دسته ای است ، بنابراین خودکارسازی این کارها بسیار ارزشمند است زیرا می تواند حجم کار IT را کاهش دهد. بدون شک این ابزار با گذشت زمان بهبود می یابد. اما در حال حاضر ، IT هنوز در نقشی قرار می گیرد که مجبور است توالی های دسته ای را “اصلاح” کند ، زیرا شرایط و روابط پیش بینی نشده بسیاری بین وظایف و داده ها وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند و مختص هر فروشگاه IT هستند.

این مقالات را در مورد اتوماسیون دنبال کنید:

اتوماسیون جعبه ابزار فناوری اطلاعات Revs Pandemic

چگونه می توان به درستی به اتوماسیون دست یافت

ما به تمام اتوماسیون هایی که می توانیم بدست آوریم نیاز خواهیم داشت

ماری ای.شکلت مفسر فناوری شناخته شده بین المللی و رئیس Transworld Data ، یک شرکت خدمات بازاریابی و فناوری است. او پیش از تأسیس شرکت خود ، معاون تحقیقات محصول و توسعه نرم افزار در راس بود … مشاهده رزومه کامل

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum labradorhtml nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followers