اعتماد سازی با انعطاف پذیری داده ها

[ad_1]

با پیچیده تر شدن مشاغل ، نیاز به محافظت از آنها افزایش می یابد. اعتماد به نفس داشته باشید تا نقاط ضعف احتمالی زیرساخت خود را درک کرده و یک رویکرد داده محور برای پایداری را در پیش بگیرید.

کن ماتینگلی از انعطاف پذیری اطلاع دارد. 51 سال پیش ، در این ماه ، چند روز قبل از پرواز ، فضانورد جوان از سفر به ماه منصرف شد.

برخلاف روشی که COVID-19 رویدادها را لغو و افراد را حذف می کند ، ماتینگلی که قرار بود خلبان ماژول فرماندهی آپولو 13 باشد ، در معرض سرخک آلمان قرار گرفت. برای جلوگیری از مشکلات شناخته شده و ناشناخته ای که می تواند در صورت ابتلای وی به بیماری در فضا بوجود آید ، ناسا سه روز قبل از پرتاب ، یک فضانورد پشتیبان ، جک سویگرت را جایگزین او کرد.

اعتبار: dimazel از طریق Adobe Stock

اعتبار: dimazel از طریق Adobe Stock

آنچه بعداً با مأموریت سرنوشت ساز آپولو 13 اتفاق افتاد ، داستان افسانه ای مقاومت است. اما تبادل ظاهراً روشن فضانوردان در آخرین لحظه نیز همین است. سادگی این وضعیت روند پیچیده و زنجیره ای از حوادث را که ابتدا کاملاً ثابت شده اند تحت الشعاع قرار می دهد و پس از کشف قرار گرفتن در معرض عمل می کند.

در حالی که برنامه ریزی برای پایداری در هنگام سفر به ماه یک حد نسبی است ، نادیده گرفتن خطرات بی شمار و دامهای احتمالی تجارت می تواند به سرعت یک شرکت را به وجود آورد ، به ویژه در طی یک بیماری همه گیر یا در میان یک تحول دیجیتالی – یا هر دو.

با داده ها شروع کنید

اولین مرحله در هر تبدیل دیجیتال با داده ها و ایجاد یک لایه ذخیره سازی اولیه آغاز می شود. پایداری نیز با داده شروع می شود. این سوختی است که شرکت را به حرکت در می آورد و از جنبه ذخیره سازی تا هوش مصنوعی از طریق ابر هیبریدی ، از مرکز داده اصلی تا لبه ، به همه جنبه های زیرساخت های فنی نفوذ می کند. شما داده خود را از دست می دهید و می توانید توانایی عملکرد خود را از دست داده و اغلب ضرر کنید. مطالعه اخیر KPMG نشان داد که خطر امنیت سایبری بزرگترین تهدید برای رشد شرکت طی سه سال آینده است. مطالعه KPMG 2021 Outlook Pulse Survey از 500 مدیرعامل در 11 بازار جهان نظر سنجی می کند. سازمانهایی مانند Pitney-Bowes ، دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو و بسیاری دیگر سازمانها اثبات زنده خطرات هستند.

اما این تخلفات تنها بخشی از ماجرا را بازگو می کند. بر اساس گزارش اخیر Harvard Business Review ، میانگین زمان مورد نیاز برای تجارت در سال 2019 است. کشف می کنم حمله سایبری 196 روز بود. بر اساس این گزارش ، مهاجرت ابرها فقط 51٪ چالش و خطر را پیچیده می کند. نکته این است که برای اکثر سازمان ها ، مشکل فقط از دست رفتن داده ها و اطلاعات حیاتی شرکت نیست ، بلکه عدم اجرای آنها به مدت شش ماه است.

هدف از هر برنامه پایداری بازیابی سریع و امیدوارانه با کمترین آسیب ممکن است. البته یکی از بهترین راه ها برای این کار جلوگیری از تداخل است. توانایی جلوگیری ، محافظت و در صورت لزوم ، بهبود سریع از وقفه ها ، اعتماد به کسب و کار و آنچه را فراهم می کند ایجاد می کند. برای انجام این کار ، شما نیاز به یک معماری اطلاعاتی جامع دارید که شامل شرکت شما باشد و از همه مدل های استقرار نرم افزار ، از جمله استقرار کانتینر ، ماشین های مجازی و فلزات خالی پشتیبانی کند. چنین پایه ذخیره سازی محیط ابرهای ترکیبی را برای کمک به ایمن نگه داشتن سازمان ها از نفوذ سایبر و بهینه سازی برای انعطاف پذیری ، تسهیل و حفظ می کند.

محافظت و بازیابی

سازمان های قوی هم برنامه پشتیبان گیری و هم بازیابی اطلاعات را برنامه ریزی می کنند. در اینجا چند اصل وجود دارد که باید برای تقویت لایه ذخیره سازی برای انعطاف پذیری بیشتر در نظر بگیرید:

  1. عایق کاری از طریق عکس های فوری و بایگانی ، داده ها را از بقیه شبکه جدا و جدا کنید. با استفاده از قابلیت هایی مانند بایگانی می توان به جداسازی دست یافت. این امر همچنین می تواند با ذخیره کردن داده ها به صورت آفلاین در یک محیط دیگر مانند ذخیره نوار ، ایجاد یک اثر به اصطلاح شکاف هوا یا یک نوار واقع در ابر که به پهنای باند هوا “منطقی” معروف است ، حاصل شود.
  2. تغییرناپذیری اطمینان حاصل کنید که داده های شما در مخزن ضد دستکاری قرار گرفته است. این از تغییر یا حذف هرگونه هکر ، خارجی یا داخلی جلوگیری می کند. یک بار بنویسید ، فناوری های Read More (WORM) ، و همچنین عکس های فوری و راه حل های ماکت داده ها ، قابلیت حفظ ایمن اثبات شده را فراهم می کنند.
  3. بهره وری. اغلب نادیده گرفته می شود ، اما عملکرد سیستم توانایی مهمی در هر چارچوب انعطاف پذیری داده است. سازمان شما با چه سرعتی می تواند از یک حمله سایبری بهبود یابد؟ در حالی که نوار با انزوا و سازگاری داده های بایگانی شده مشخص می شود ، بازیابی کامل داده ها به حالت قبل از حمله ممکن است ساعتها و گاهی روزها طول بکشد. برای سازمانهایی که باید در عرض چند دقیقه بهبود یابند ، به دنبال راه حلهای ذخیره سازی با عملکرد بالا مانند سیستم های مبتنی بر فلش باشید که می توانند برای تهیه نسخه پشتیبان ، عکس فوری یا ذخیره سازی استفاده شوند.
  4. استفاده مجدد آسان است برای سازمانها مهم است که بتوانند داده ها را در قالب های طبیعی ذخیره کنند و نسخه های فوری را برای اطمینان از دسترسی سریع و آسان به داده های بایگانی شده کپی کنند. برای شروع ، این آزمایش مراحل بازیابی و تأیید پشتیبان گیری را تسریع می کند. هرچه سریعتر بتوانید داده ها را در یک محیط جداگانه پس از حمله باج افزار بازیابی کنید ، سریعتر خواهید توانست یک نقطه بازیابی معتبر پیدا کنید که از آن بازیابی شود.

عامل مهم دیگر برای انعطاف پذیری داده ها ، توانایی تشخیص حملات سایبری است. داشتن یک راه حل که می تواند به شما کمک کند به طور خودکار داده ها را برای نفوذ احتمالی کنترل کنید ، می تواند صرفه جویی قابل توجهی در زمان داشته باشد. برای این کار ، به دنبال برنامه هایی باشید که به طور فعال داده های بایگانی را کنترل می کنند تا به دنبال ناهنجاری های مدل باشید. مواردی مانند زمان جذب بیشتر یا تغییر در نرخ تکثیر ، می تواند نشانه این باشد که تلاش شده داده های شما به خطر بیفتد.

در مورد کن ماتینگلی ، او هرگز به سرخک آلمان آلوده نشد. اما تاریخ آن در سال 1970 به پایان نرسید. دور از آن. پس از اصابت توسط آپولو 13 ، به شما کمک می کند راهی برای راه اندازی مجدد یک ماژول راکد راکد و نجات دوستانش از دست خدمه آپولو کمک کنید ، و ساعتها را در شبیه ساز به دقت جستجو کنید تا دنباله صحیح را جستجو کند. تقریباً دو سال بعد ، یک روز بعد ، او ماه را پرتاب می کند و در ماژول فرماندهی آپولو 16 خلبان می شود و او را به یکی از 24 انسانی تبدیل می کند که به ماه پرواز می کنند. علاوه بر این ، وی همچنان در زمره معدود فضانوردان مأموریت های آپولو و شاتل فضایی خواهد بود و در سال 1986 با درجه دریاسالار از نیروی دریایی آمریکا بازنشسته خواهد شد.

بهبود بخش مهمی از انعطاف پذیری است. اعتماد به نفس داشته باشید تا نقاط ضعف زیرساخت خود را درک کنید ، محافظتی را که لیاقت داده های شماست ایجاد کنید و برنامه بازیابی مورد نیاز خود را ایجاد کنید.

اریک هرتسوگ معاون رئیس جمهور ، توسعه تجارت و Go to Market ، IBM Storage است.

انجمن هفته اطلاعات متخصصان فناوری اطلاعات و متخصصان صنعت را با مشاوره ، آموزش و نظرات فناوری اطلاعات گرد هم آورده است. ما تلاش می کنیم تا رهبران فن آوری و متخصصان موضوع را برجسته کنیم و از دانش و تجربه آنها برای کمک به مخاطبان IT خود استفاده کنیم … بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsال در مورد سایت.

مقالات بیشتر



[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum labradorhtml nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followers