[ad_1]

در اینجا یک بررسی اجمالی از برخی از تفاوت های سطح پشتیبانی از فروشندگان برجسته IaaS وجود دارد.

تصویر: Worawut - stock.adobe.com

تصویر: Worawut – stock.adobe.com

جمعه ساعت 8 عصر است و سرویس هایی که در ابر عمومی IaaS شما اجرا می شوند ناگهان شروع به کار کردند. شکایات مشتری در حال جمع شدن است و مدیران ارشد شما هیچ ایده ای از مشکل ندارند. شما به کمک احتیاج دارید. سوال این است که آیا شما یک برنامه مناسب برای نگهداری ابر دارید؟

این شرایطی است که CIO می داند که برنامه های نگهداری ابر بسیار ارزشمند است. با این حال ، ممکن است بسیاری از سازمان هایی که محیط تولید خود را در محاسبات ابری آسان کرده اند ، آگاه نباشند که برنامه پشتیبانی فنی آنها دیگر پاسخگوی نیازهای آنها نیست. قبل از اینکه تیم شما در تلاش برای حل مسئله بدون سطح پشتیبانی فنی مناسب از طرف ارائه دهنده cloud گیر کند ، بیایید نگاهی به برخی از تفاوت های سطح پشتیبانی از فروشندگان برجسته IaaS بیندازیم.

سطح پشتیبانی پایه (رایگان):

هر سه بهترین سیستم عامل ابری IaaS – AWS ، Azure و GCP – پشتیبانی پایه و بدون هزینه اضافی را به مشتریان ارائه می دهند. از مزایای این سطح پشتیبانی می توان به پورتال مدیریت فاکتور / اشتراک ، اطلاعات اولیه وضعیت برای بررسی وضعیت ، دسترسی به اسناد آنلاین و امکان همکاری با دیگران از طریق یک انجمن انجمن اشاره کرد. واضح است که این سطح از پشتیبانی باید فقط برای آزمایش ، نمایش و اثبات اهداف مفهوم استفاده شود. راهی برای باز کردن بلیط برای مشکلات یا درخواست کمک به پیکربندی / معماری وجود ندارد.

پشتیبانی از توسعه دهندگان:

با درجاتی از پشتیبانی ، برنامه های نگهداری و تعمیراتی داریم که ارائه دهندگان خدمات برای اهداف توسعه دهنده بهینه می دانند. در حالی که محیط های توسعه دهنده به وضوح غیر تولیدی هستند ، اما در صورت تأخیر ، نوع آزمایش / اشکال زدایی برنامه که در این تنظیمات انجام می شود ، می تواند بر عملکردها تأثیر بگذارد. بنابراین ، این لایه پشتیبانی توانایی باز کردن موارد نگهداری و دریافت پشتیبانی در ساعات کاری را فراهم می کند. البته به خاطر داشته باشید که زمان پاسخگویی به این طرح بسته به شدت مشکل بین 8 تا 24 ساعت متغیر است.

دو مزیت اضافی در سطح توسعه دهنده شامل پشتیبانی نرم افزار شخص ثالث و نکات اساسی در زمینه معماری است. از دیدگاه نرم افزار شخص ثالث ، ارائه دهنده ابر می تواند با بسیاری از برنامه های کلاس سازمانی ، در زمینه راهنمایی های استقرار و پیکربندی نرم افزار به مشتریان کمک کند. این شامل قابلیت همکاری و عیب یابی در مواردی است که برنامه در زیرساخت های ابری به درستی کار نمی کند.

پشتیبانی معماری به مشتری این امکان را می دهد تا با ارائه دهنده خود کار کند ، که می تواند به او در طراحی یک محیط محاسباتی مجازی که نیازهای فعلی و آینده سازمان ها را برآورده می کند ، کمک کند. در حالی که این نوع پشتیبانی در سطح نسبتاً بالایی انجام می شود ، بسیاری از مشتریان از فرصت استفاده از مهارتهای مدیران ارائه دهنده خدمات که دیده اند کدام یک از معماری ها در سناریوهای خاص استفاده از کسب و کار بهتر کار می کنند ، قدردانی می کنند.

سطح پشتیبانی تجاری:

سطح سوم جایی است که ما شروع به نزدیک شدن به آنچه مشاغل کوچک یا متوسط ​​از نظر زمان پاسخگویی به پشتیبانی فنی از بارهای تولید ابر با آن احساس راحتی می کنند ، می کنیم. AWS ، گوگل و مایکروسافت این سطح از پشتیبانی را به ترتیب تجارت ، تولید و استاندارد می نامند. مزایای اضافی نسبت به سطح پایین نگهداری اهرم تنها بر توانایی دسترسی سریع به پشتیبانی فنی و زمان پاسخ تضمین شده SLA متمرکز است. این سطح شامل 24×7 تلفن / ایمیل دسترسی به پشتیبانی فنی و زمان پاسخ است که بسته به شدت ضربه متفاوت است. این سطح پشتیبانی گزینه خوبی برای مشاغل دارای برنامه های مهم تجاری در یک محیط کوکی مشترک و دارای قابلیت ابر است. زمان پاسخ دهی به وقفه های بزرگ توسط ارائه دهنده خدمات ظرف مدت یک ساعت یا کمتر برطرف می شود و حتی مواردی که حداقل تأثیر در تولید دارند در یک دوره 8 ساعته برطرف می شوند.

سطح پشتیبانی شرکتی:

برای سازمان های بزرگ با مشاغل استقرار حیاتی ابر ، آنها باید بالاترین سطح پشتیبانی فنی ارائه شده توسط فروشندگان خود را داشته باشند. با این سطح پشتیبانی ، شما بیشتر برای SLA های قابل توجهی کاهش یافته برای زمان پاسخگویی پرداخت می کنید. با زمان پاسخگویی حداکثر 15 دقیقه ، این اطمینان به مدیران می دهد که ارائه دهنده آنها بلافاصله در دسترس خواهد بود تا از بین بردن قطعی های عمده خدمات باشد. در مواردی که وقفه های چند دقیقه ای یا ثانیه ای به هزاران دلار درآمد از دست رفته تبدیل می شود ، این سطوح نگهداری به طور قابل توجهی خطر اختلال طولانی مدت را کاهش می دهد.

سه بزرگترین ارائه دهنده IaaS علاوه بر SLA های بهبود یافته مشوق های اضافی دیگری را برای جذب مشاغل به گرانترین سطح پشتیبانی فنی ارائه می دهند. بسته به پیچیدگی محیط ابر شما و علاقه کارمندان ، سازمان شما ممکن است ارزشی پیدا کند یا نشود. این مزایا شامل جلسات عمیق بررسی معماری / سلامت ، پشتیبانی و راهنمایی برای عملیات API ، و فیلم های مستند / آموزش آنلاین است.

با این حال ، شاید بزرگترین مزیت این واقعیت باشد که ارائه دهنده cloud یک مدیر حساب فنی برای مدیر کسب و کار شما منصوب می کند. این مدیر در همه موارد فنی نقطه اصلی تماس با مشاغل خواهد بود. در اینجا مزیت این است که مدیر می تواند به مشتریان در پیمایش موارد پشتیبانی کمک کند تا بتواند به موقع به تیم های پشتیبانی مربوطه برسند. به این ترتیب ، حوادث فنی به طور تصادفی در یک صف اشتباه قرار نمی گیرند یا با شدت نادرستی تنظیم می شوند. برای برنامه های مهم ، استخدام یک مدیر پشتیبانی فنی اغلب ارزشمند است.

این مقاله ها را در مورد استراتژی ابر و حاکمیت دنبال کنید:

Deloitte در Cloud ، Edge و انتظارات شرکت ها

روش هایی برای کمک به CIO و CFO در محاسبه هزینه های ابر و بازده سرمایه گذاری

آیا استراتژی ابر مقیاس گذاری ابر شما آماده است؟

اندرو با تجربه مشاوره خود بیش از یک دهه شبکه شرکتی تحت تجربه دارد ، که در زمینه معماری شبکه های سازمانی و ایجاد مرکز داده و تجربه قبلی در سازمان هایی مانند بیمه کشاورزی کشور ، هواپیمایی متحده و … مشاهده کامل بیوگرافی

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

بینش بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر