شما با استفاده از دوچرخه ثابت خانگی و یا دوچرخه ثابت باشگاهی میتوانید با توجه به شرایط و اندام خود، تنظیمات مربوط به سرعت پدال زدن و یا تنظیمات زین و پشتی خود را به طور دلخواه تغییر دهید. دوچرخه ثابت برای لاغری و رسیدن به اندام ایده آل برای افرادی که اضافه وزن دارند نیز، بسیار مفید و کاربردی است. این وسیله برای ورزشهای هوازی گزینهی بسیار خوبی است و در یک محیط کوچک به آسانی میتوان از آن استفاده کرد. دوچرخه ثابت یا دوچرخه اسپنینگ , خرید دوچرخه ثابت تن ارا یکی از بهترین دستگاه های هوازی محسوب میشود که در مدل های خانگی و باشگاهی تولید و به بازار بفروش می رسد. دوچرخه ثابت نشسته مورد استقبال بیشتر ورزشکارانی است که میخواهند برای مدت طولانی و بدون مشکل ورزش کنند. ضمن این که در دوچرخه نشسته پشتی دار، یک پشتی کمری به منظور راحتی بیشتر و تکیه دادن تعبیه شده است. ناراحتی در نشستن – بسیاری از کاربران دوچرخه های ایستاده از زین صندلی به دلیل کوچک بودن و عدن راحتی شکایت دارند. دوچرخه های ثابت ایستاده مستلزم این هستند که کاربران هنگام پدال زدن، دسته ها را بگیرند. دوچرخه های ثابت نشسته مستلزم این هستند که کاربران هنگام پدال زدن، دسته ها را بگیرند.

در نتیجه برای افرادی که خواهان ورزش سطح بالاتر و سنگین تری هستند، خرید دوچرخه ثابت اسپینینگ توصیه میشود. برای افزایش قدرت دوچرخه، باید دستگیره را به سمت افزایش قدرت بچرخانید، در نتیجه تسمه نمدی سفت تر می شود و باید برای پدال زدن نیروی بیشتری بگذارید. هنوز که هنوزه دوچرخه سواری یکی از ورزش های لذت بخش و تفریحات سودمند است که طرفداران خاص خود را دارد و مورد اقبال عموم مردم واقع میشود. و برای تنظیم شدت سختی کافیست از روی پنل کنترل دستگاه درجه مورد نظر را انتخاب نمایید تا به صورت اتومات انجام شود. این دوچرخه ها تجربه یک دوچرخه سواری حرفه ای در جاده را به فرد القا می کند، زیرا صندلی هایشان در مورد موازی با دسته ها قرار دارد. این نوع دوچرخه، از مرسوم ترین انواع دوچرخه ثابت است که استفاده ای مشابه با دوچرخه های معمولی دارد و ساختار آن نیز تقریبا شبیه دوچرخه های معمولی تعبیه شده است. چون با استفاده از دوچرخه ثابت شما تنها یک مسابقه دوچرخه سواری واقعی را شبیه سازی میکنید و نمیتوانید خود را در محیط های واقعی که در آن عوامل مختلفی مثل وزش باد، بدی آب و هوا و یا ناهمواری مسیر در روند فعالیت شما خلل ایجاد میکند، بسنجید.

استفاده از دوچرخه ثابت کالری کمتری را نسبت به وسایل دیگر مانند تردمیل میسوزاند، زیرا عضلات کمتری از شما مشغول فعالیت هستند. را میتوانید مشاهده کنید و از وضعیت خود مطلع گردید و یا حتی آمادگی جسمانی خود را نسبت با روزهای دیگر مقایسه کنید. از مزیت های دیگر دوچرخه ثابت خانگی نسبت به دوچرخه ثابت باشگاهی این است که، دوچرخه ثابت خانگی به نوعی وسیله شخصی شماست و شما در هر ساعت از شبانه روز میتوانید از آن استفاده کنید، در حالی که درمحیط باشگاه، به خصوص باشگاه های شلوغ، شما باید این وسیله را با افراد دیگر شریک شوید و یا حتی در برخی مواقع در صف نوبت برای استفاده از دوچرخه ثابت باشگاهی قرار گیرید. این نوع دوچرخه ثابت نیز تقریبا عملکردی مشابه با دوچرخه معمولی دارد با این تفاوت که صندلی بسیار مناسب تر و راحت تری نسبت به صندلی ثابت نشسته معمولی دارد و محل پدال آن هم در جلوی زین قرار گرفته که خود سبب میشود با استفاده از این نوع دوچرخه ها تمرینات سطح بالاتری را انجام داد.

• نسبت به وسیلهای مانند تردمیل نیاز به فضای کوچکتری دارد. 1) دوچرخه ثابت ایستاده : معمول ترین نوع از دوچرخه های ثابت می باشند که مانند دوچرخه های عادی با زین هستند فقط از نوع ثابت شان می باشند که در اکثر باشگاه ها از این نوع دوچرخه استفاده می شود که این مدل از دوچرخه ثابت ساخت ایران قیمت مناسبی دارد و می تواند با همان کارایی برند های خارجی را با قیمت مناسب تر و به صرفه تر داشته باشد . همچنین هنگام خرید دقت داشته باشید که دوچرخه پشتی دار یا همان دوچرخه نشسته برای کسانی که مشکلات کمر و مفاصل دارند مناسب تر بوده. بسیاری از افراد متوجه می شوند که پدال زدن با دوچرخه پشتی دار بسیار راحت است، به ویژه برای کسانی که دچار درد کمر هستند و می خواهند تمرین هایی با شدت پایین را انجام دهند. اصولا این نوع از دوچرخه برای افرادی خاصی استفاده می شوند مانند کسانی که مشکلات کمر دارند ، باردار هستند و … دوچرخه ثابت مانند دوچرخه های معمولی، دنده ندارد.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد مرکز خرید فروش دوچرخه ثابت لطفا به بازدید از وب سایت ما.

ایندکسر