اگر یک ارائه دهنده cloud شما را تعطیل کند چه اتفاقی می افتد؟

[ad_1]

هنگامی که AWS پارلر را از سرورهای خود رد کرد ، سوالاتی در مورد تداوم خدمات ایجاد کرد که شاید لازم باشد سایر شرکت ها در نظر بگیرند.

مهاجرت برنامه های کاربردی و سایر منابع اصلی به ابر ، زیربنای بسیاری از استراتژی های تحول است ، اما اگر سه شرکت بزرگ ارائه دهنده خدمات را بکشند ، این تجارت کجاست؟

اخراج اخیر Parler از AWS و ظهور مجدد Epik ، یک ثبت کننده دامنه روسی ، یک مورد بسیار خاص است ، اما مواردی را مطرح می کند که ممکن است سایر سازمان ها نیاز به رسیدگی داشته باشند – به ویژه در بازار تحت سلطه سه ارائه دهنده ابر ابر بزرگ. اگر یکی از این ارائه دهندگان ابر خدمات را برای همیشه متوقف کند و سایر ارائه دهندگان اصلی در ایالات متحده از پذیرش مشتری خودداری کنند ، شرکت ها چه کاری می توانند انجام دهند؟ کارشناسان CloudCheckr و Aiven برخی از چشم اندازها را درباره اقدامات احتمالی سازمانها در چنین شرایطی ارائه می دهند.

تصویر: Rawpixel.com - stock.Adobe.com

تصویر: Rawpixel.com – stock.Adobe.com

جف والنتین ، مدیر ارشد فنی CloudCheckr ، می گوید گرچه بعید است بسیاری از شرکت ها مانند پارلر با وضعیت دقیق روبرو شوند ، اما پیامدهای گسترده تری وجود دارد که ممکن است سازمان ها بخواهند آنها را در نظر بگیرند. وی می گوید: “احتمالاً درصد كمی از افراد هستند كه هرگز از این طریق عبور خواهند كرد.” “اما شما باید قبل از وقوع به نوعی فکر کنید.”

والنتین گفت که دلایل دیگری نیز وجود دارد ، مانند قطع ناگهانی یا خاموش شدن ارائه دهنده ابر ، برای ایجاد برنامه هایی برای بازیابی کد خود و بازگشت سریع آنلاین به سازمان ها.

Heiki Nusiainen ، مدیر CTO در Aiven ، همچنین می گوید که خطر قطع شدن توسط سه ارائه دهنده اصلی ابر برای اکثر مشاغل دیگر بسیار کم است – با این حال ، شرکت ها ممکن است بخواهند توانایی انتقال کد بازیابی فاجعه را حفظ کنند. وی گفت: “آنها نادر هستند ، اما گاهی اوقات می بینیم که این وقفه های بزرگ Google ، AWS یا Azure را در یک یا چند منطقه لمس می کنند.” Nusiainen گفت ، به عنوان مثال شرکت هایی که نیازهای تجاری بسیار حساس به زمان دارند ، ممکن است بخواهند توانایی تغییر پشتیبان دیگر را حفظ کنند.

وی توصیه می کند گزینه های واقعی برای بسیاری از ابرها را بررسی کنید ، جایی که شرکت ها می توانند ارائه دهندگان خدمات را آزادانه و بدون قفل شدن انتخاب کنند و همچنین از فناوری منبع آزاد بهره ببرند زیرا به شما امکان می دهد مجموعه خدمات مشابه در ابرهای مختلف اجرا شوند. برخی از این گزینه ها ممکن است کمی بهتر باشد ، اگرچه Nousiainen می گوید که مزایای کلی آن ارزش دارد. “هزینه های مرتبط وجود دارد ، اما معمولاً وقتی این سرمایه گذاری برای تهیه زیرساخت ها به عنوان کد انجام می شود ، به بسیاری از مشکلات دیگر مانند بازیابی فاجعه نیز کمک می کند.”

والنتین می گوید ، طراحی برنامه این سازمان می تواند در صورت از بین رفتن ناگهانی سرویس های ابری ، نقش مهمی در نحوه فعالیت شرکت ها داشته باشد. وی می گوید: “بیشتر افراد برنامه هایی دارند که درجا اجرا می شوند و سپس به سمت ابر حرکت می کنند.” “این استراتژی بلند کردن و جایگزینی. . . برخی از اشکالات وجود دارد. “

والنتین می گوید ، انتقال دوباره برنامه می تواند دشوار باشد ، زیرا در وهله اول ، اتاق هایی برای مهاجرت به ابر ایجاد شده است. او می گوید ، اگر شركت ها وقت بگذارند و برنامه های معماری خود را دوباره طراحی كنند ، شاید با یك مدل ظرف كوبرنتس ، این قابلیت حمل و نقل بیشتری دارد.

والنتین می گوید ، ممکن است مشکلات دیگری برای انتقال به ابر وجود داشته باشد ، جایی که سازمان ها به دلیل انتخاب های فن آوری که انجام داده اند ، با یک منبع تماس می گیرند. وی گفت: برای جلوگیری از چنین نگرانی ها ، سازمان ها می توانند فناوری منبع باز را انتخاب كنند كه می تواند با بسیاری از فروشندگان مختلف برای ایجاد یك بستر خنثی از طرف فروشندگان كار كند. “ارزشش را دارد. این همه دو برابر بیشتر طول می کشد ، بنابراین هزینه آن دو برابر بیشتر است ، بنابراین ارزش آن را دارد؟ “

اگر شرکتی با از دست دادن اجتناب ناپذیر خدمات ابری خود روبرو شود ، والنتین می گوید تنها گزینه اینست که کل کد را بگیرد و هرگونه تغییر دیرکرد را در حال حاضر اعمال کند. او می گوید: “هیچ راهی وجود ندارد.”

علی رغم احتمال از دست دادن دسترسی به منابع ابری به دلیل یک فاجعه یا فسخ قرارداد خدمات ، ولنتاین شک دارد که سازمان ها به طور ناگهانی به روش های قبلی خود استفاده می کنند که به عنوان گزینه طولانی مدت برای کار در ابر استفاده می شود. وی می گوید: “هیچ موردی وجود ندارد كه ابر در اتاق ثابت حركت كند.” “من نمی توانم تصور كنم كه شركت ها روند خود را معكوس كنند. یک حرفه بر اساس این تحول دیجیتالی بنا شده است. “

با این حال ، والنتین می گوید که انتظار می رود 20٪ از کل برنامه ها همیشه ساکن باشند ، اگرچه تحول دیجیتال به عنوان یک روند صنعتی هنوز در روزهای ابتدایی است. او می گوید: “ما احتمالاً 10٪ راه این سفر هستیم.”

وی گفت ، تغییرات بالقوه ای که می توانند فضای ابری را روانتر کنند می تواند از پلت فرم ابر ترکیبی آنتوس گوگل حاصل شود. AWS همچنین از فناوری هایی استفاده می کند که در هر کجا ، در ابر ، در لبه یا در ابر فروشنده دیگری اجرا می شوند. ولنتاین می گوید: “در نهایت ، ارائه دهندگان ابر خود تشخیص می دهند که برنامه های ابری باید بیشتر از گذشته قابل حمل باشند.”

به گفته وی ، سایر فروشندگان خارج از AWS ، Google Cloud Platform و Microsoft Azure نیز در لایه هایی بالاتر از زیرساخت ها ظاهر می شوند. والنتین با اشاره به سیستم عامل ابر داده می گوید: “دانه برف بهترین نمونه است.” “به جای رمزگذاری حوضچه خود در زیرساخت ها به عنوان سرویس با استفاده از AWS ، Azure یا GCP ، می توانید سیستم عامل را از Snowflake خریداری کنید.”

اگر شرکتی در موقعیتی قرار گیرد که می داند خدمات ابری بلافاصله از بین می روند ، والنتین می گوید آنها باید مراحل زیر را در نظر بگیرند:

  • پشتیبان گیری از پایگاه داده را در سیستم های پایگاه داده رابطه ای شروع کنید. او می گوید: “احتمالاً زمان بر است و شما باید به زودی از آن پشتیبان تهیه کنید تا در جای دیگری بازیابی شود.”
  • پرونده های شی را در یک سیستم محلی بارگیری کنید. والنتین می گوید: “شما باید آن را از جایی تهیه کنید ، چه موقتاً در Dropbox باشد ، فقط باید آن را به جای دیگری برسانید.”
  • کد برنامه را ارزیابی کنید. او می گوید ، اگر سازمان دارای ادغام مداوم باشد ، خط لوله ای برای استقرار مداوم كد منبع خود كه در ابر وجود دارد ، باید مورد توافق قرار گیرد تا توزیع مجدد آن در جای دیگری انجام شود.
  • روشهای تغییر تنظیمات DNS خود را مشاهده کنید. ولنتاین می گوید: “وقتی آن را خاموش کنند سیاه چاله می شود.” وی گفت ، اگر سازمان بتواند به یک ثبت کننده دیگر منتقل شود ، حداقل این شرکت می تواند کاربران خود را به طور موقت به یک صفحه فرود جایگزین هدایت کند. “در نهایت شما می توانید به مکان دیگری هدایت شوید ، اما برای این کار باید مالک دامنه خود باشید ، بنابراین باید ثبت کننده ها را تغییر دهید.”

برای اطلاعات بیشتر ، این داستان ها را دنبال کنید:

بهترین روش ها برای کنترل محیط در بسیاری از ابرها

راهنمای سازمانی برای پذیرش در بسیاری از ابرها

گوگل پلت فرم ابر ترکیبی Anthos را معرفی می کند

Joao-Pierre S. Ruth کار خود را غرق در روزنامه نگاری تجارت و فن آوری گذراند ، ابتدا در صنعت محلی در نیوجرسی ، بعداً به عنوان سردبیر در Xconomy به عنوان سردبیر در نیویورک فعالیت های خود را آغاز کرد ، و به انجمن راه اندازی فناوری شهر پرداخت و سپس به عنوان فریلنسر برای چنین سایت هایی فعالیت کرد. مانند. .. بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

بینش بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum labradorhtml nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followers