[ad_1]

به طور کلی ، مشاغل در سال 2021 نسبت به سال گذشته 8.4٪ بیشتر صرف فناوری می کنند ، اما همه این بودجه تحت کنترل CIO نخواهد بود.

اعتبار: Zerbor از طریق Adobe Stock

اعتبار: Zerbor از طریق Adobe Stock

مشاغل می توانند طی چند سال آینده انتظار افزایش هزینه های فناوری را داشته باشند. اما منبع بودجه بسیاری از ابتکارات جدید تجارت دیجیتال بیشتر از بخشهای تجاری خارج از فناوری اطلاعات تأمین می شود. این تغییر به این معنی است که در حالی که هزینه های فناوری افزایش می یابد ، بودجه کنترل شده توسط CIO فقط می تواند بخشی از این هزینه های کل فناوری باشد.

طبق پیش بینی جدید هزینه های فناوری اطلاعات گارتنر ، پروژه های جهانی هزینه فناوری اطلاعات در سال 2021 به 4.1 تریلیون دلار خواهد رسید که نسبت به سال 2020 رشد 8.4 درصدی را نشان می دهد.

اینکه CIO کلیه هزینه های فناوری را کنترل می کند یا نه ، به چگونگی جایگاه آن مدیر عامل در سازمان مربوط می شود. به گفته جان دیوید لاولاک ، پیش بینی کننده اصلی هواشناسی گارتنر ، برای CIO هایی که ابتکارات جدید تجارت دیجیتال و توسعه محصول را بخشی از اساسنامه خود قرار داده اند ، کنترل بیشتری بر هزینه کلی فناوری درون سازمان خواهند داشت.

این به این نتیجه می رسد که آیا موقعیت بودجه از مشاغل پشتیبانی می کند یا ارزشی را که تجارت برای مشتریان فراهم می کند تأمین می کند.

لاولاک گفت: “هرچه تجارت دیجیتال پیشرفت می کند ، از حفظ ارزش به ارزش تغییر می یابد.” “سپس تغییر را می بینیم. این از دست CIO خارج می شود و به دست مدیر پروژه می رسد. به جای اینکه برای درصدی از بودجه هزینه کنیم ، درصدی از درآمد را خواهیم داشت.”

در برخی موارد ، این امر مقداری از قدرت ، نفوذ و قدرت مصرفی را از CIO به سایر مدیران بازرگانی منتقل می کند. اما در هر حال

لاولاک گفت: “این بزرگترین فرصت مدیر فناوری اطلاعات برای به دست آوردن نفوذ است.” “اینها [new digital business initiatives] پروژه هایی هستند که با سطح مدیر عامل و هیئت مدیره مطابقت داشته باشند. ارزش پیشنهاد شرکت را تغییر می دهد. این پروژه ها از دید بالایی در سازمان برخوردار هستند. “

برای آن دسته از CIO ها که هنوز در این مرحله نیستند ، لاولاک توصیه می کند با CTO های خود کار کند یا CTO شود ، با این هدف که پیشنهاد ارزشمندی به شرکت ارائه دهد.

CIO هایی که می توانند از این طریق برای درآمد سازمان خود ارزش داشته باشند ، تحت کنترل بودجه هزینه های بسیار بیشتری قرار خواهند گرفت.

لاولوک گفت: “IT دیگر فقط به طور سنتی از عملیات شرکت پشتیبانی نمی کند ، بلکه به طور کامل در ارائه ارزش تجاری نقش دارد.” “این نه تنها IT را از سمت دفتر کار خود به یک جبهه تجاری تبدیل می کند ، بلکه همچنین منبع مالی را از سربارهایی که نگهداری می شوند ، نظارت می کنند و گاهی اوقات به چیزی که درآمد دارد کاهش می دهد ، تغییر می دهد.

در اینجا نحوه استفاده سازمانها از دلار فناوری خود در سال 2021 گفته شده است ، طبق پیش بینی گارتنر برای هزینه های فناوری اطلاعات در سال 2021. هزینه سیستم های مرکز داده 7.7 درصد افزایش می یابد و به 237 میلیارد دلار می رسد. هزینه های نرم افزار سازمانی 10.8 درصد افزایش می یابد و به 517 میلیارد دلار می رسد. هزینه دستگاه با 14٪ افزایش به 756 میلیارد دلار می رسد. هزینه های خدمات فناوری اطلاعات با 9٪ افزایش به 1.123 تریلیون دلار می رسد. هزینه خدمات ارتباطی 4.6 درصد افزایش می یابد و به 45/1 تریلیون دلار می رسد.

نرم افزارهای اجتماعی ، سیستم عامل های همکاری و نرم افزارهای مدیریت سرمایه انسانی دسته هایی هستند که هزینه های بیشتر هزینه ها را در سال 2021 جلب می کنند زیرا سازمان ها هر ساله در یک بیماری همه گیر بر تجربه و رفاه کارمندان تمرکز می کنند. اگرچه در سال 2020 توجه زیادی به کار در خانه ، کار از همه جا و کار از راه دور و همچنین افزایش سریع این مناطق مورد توجه قرار گرفته است ، اما امسال توجه بیشتری به چگونگی تجربه کارگران از این روش جدید توجه خواهد شد.

لاولاک گفت ، این تلاش فراتر از اندازه گیری و نظارت بر بهره وری کارکنان است. اکنون سازمان ها همچنین در حال بررسی چگونگی کمک به بهبود وضعیت عاطفی کارمندان هستند.

مطالب مرتبط:

پیش بینی آینده کار از سمپوزیوم CIT در MIT Sloan
MassMutual CISO درباره اولویت های امنیت سایبری بحث می کند
بهینه سازی رابطه بین CIO و CFO
CIO بهترین روش ها برای ارتباط با فاجعه

جسیکا دیویس سردبیر ارشد در InformationWeek است. این شامل مدیریت فناوری اطلاعات شرکت ها ، مشاغل ، هوش مصنوعی ، داده ها و تجزیه و تحلیل ها و نرم افزارهای سازمانی است. او کار خود را صرف پوشاندن دوراهی تجارت و فناوری کرده است. او را در توییتر دنبال کنید: … بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsال در مورد سایت.

مقالات بیشتر



[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر