[ad_1]

غول تحلیل گر قدیمی SAS به طور خلاصه ایده به دست آوردن توسط غول نیمه هادی Broadcom را توصیف کرد. پس از پایان مذاکرات ، چه اتفاقی برای مرد 45 ساله رخ می دهد؟

اعتبار: JHVEPhoto از طریق Adobe Stock

اعتبار: JHVEPhoto از طریق Adobe Stock

برای چند ساعت در هفته گذشته ، به نظر می رسید که رهبر تجزیه و تحلیل شرکت های بزرگ SAS می تواند سرانجام به یک شرکت بزرگتر فناوری فروخته شود ، و زمینه را برای بازنشستگی بالقوه یا تمرکز خیرخواهانه تمام وقت برای مالک 78 ساله خود فراهم می کند. و مدیر عامل شرکت جیم Goodnight و صاحب جدید نمونه کارها تجزیه و تحلیل شرکت شرکت.

گزارشی در 12 ژوئیه توسط وال استریت ژورنال گفت 45 ساله SAS در حال مذاکره با غول نیمه هادی Broadcom برای فروش شرکت با استناد به منابع نزدیک به این موضوع بود ، و سپس یک روز بعد وال استریت ژورنال گزارش داد که این گفتگوها پایان یافته بود و پس از تغییر نظر صاحبان SAS به هیچ معامله ای نمی رسید.

Broadcom انتخاب آشکاری به عنوان خریدار SAS نخواهد بود ، اما این شرکت تراشه در سال های اخیر سرمایه گذاری هایی را در بازار نرم افزارهای سازمانی انجام داده است ، از جمله دارایی های CA Technologies و Symantec.

فروش می تواند معامله بزرگی برای سازمانهای شرکتی باشد زیرا بسیاری از آنها سالهاست که در نرم افزار تحلیلی SAS استاندارد شده اند. SAS می گوید 91 شرکت از 100 شرکت Fortune از نرم افزار SAS استفاده می کنند. مشتریان شامل هوندا ، چیکو ، DSW ، Discover Financial Services ، LA Kings ، لاکهید مارتین و بسیاری دیگر هستند.

فورستر VP و مایک گوالتیری ، تحلیلگر ، به InformationWeek گفت: “SAS به بخشی مهم از بزرگترین شرکتهای جهان برای فعالیتهای مهم مانند پیش بینی بازار و پیش بینی تبدیل شده است. این شرکت به همه این شرکتها متعهد است.” “SAS از دهه 1970 وجود داشته و اساساً در فضای تجزیه و تحلیل تنها بوده است. هیچ کس نمی تواند آن را لمس کند.”

گوالتیری خاطرنشان کرد که مشتریان SAS معمولاً دو نگرانی در مورد شرکت دارند – قیمت گذاری و این واقعیت که نسل بعدی متخصصین داده مجموعه متفاوتی از ابزارها را استاندارد کرده اند.

محققان داده های جوان ترجیح داده اند که ابزارهای منبع باز مانند R و Python را ترجیح دهند ، اما این شرکت هنوز یک سنگر SAS است.

گوالتیری گفت: “SAS آنقدر در تحقیق و توسعه سرمایه گذاری می کند که محصولاتش از بیشتر شرکت های دیگر از جمله شرکت های نوپا جلوتر است.” “با این حال ، آنها در میان دانشمندان داده های جدید به عنوان یک دایناسور شهرت دارند – درک منبع باز و ابر را کند می کنند.”

اما این چیزی است که SAS در تلاش است آن را تغییر دهد. تغییرات SAS در بازار نرم افزارهای متن باز و ابر نسبت به نرم افزارهای محلی چشم پوشی نکرده است. به عنوان مثال ، SAS مفهوم SAS ModelOps را تقریباً 2 سال پیش در سال 2019 به عنوان مجموعه ای از خدمات و مشاوره فناوری و طراحی شده برای ساده سازی مدیریت ، پیاده سازی ، نظارت ، بازآموزی و مدیریت هر دو مدل SAS و تحلیل منبع باز ارائه داد.

در آن زمان ، در سال 2019 ، CTO Oliver Schabenberger به InformationWeek گفت: “من نقش ما را به عنوان یک تحلیلگر تحلیلگر به طور فزاینده ای می بینم.” Schabenberger SAS را در ژانویه 2021 ترک کرد و پس از آخرین دور از بودجه جدید برای SingleStore (MemSQL سابق) به عنوان مدیر ارشد نوآوری پیوست. این شرکت ، ترک SAS بدون جانشین آشکار Goodnight ، دلیل دیگری که ممکن است صاحبان شرکت به عنوان یک استراتژی خروج به دنبال فروش شرکت باشند.

SAS همچنین به تلاش های ابری خود نفوذ کرده است. SAS پلتفرم مبتنی بر ابر خود ، Microsoft Azure’s SAS Viya را در نوامبر سال 2020 راه اندازی کرد و در ماه مه 2021 پشتیبانی از پلت فرم AWS و Google Cloud را که قصد دارد Red Hat OpenShift را در اواخر سال جاری اضافه کند ، اضافه کرد.

SAS در حال مدرن سازی مجموعه کارهای خود برای پاسخگویی به واقعیت های متخصصان و مشتریان داده است.

سخنگوی و تحلیلگر فارستر ، بوریس ایولسون گفت که ایده حضور SAS در مذاکرات فروش تعجب آور نیست. وی خاطرنشان کرد: از سالها پیش شایعاتی درباره چنین گفتگوهایی وجود داشته است.

وی گفت: “زنده ماندن برای یک بازی تمیز مستقل این روزها سخت است.” “فشار قیمت بسیار زیاد است. مایکروسافت ، آمازون و گوگل در حال توزیع داده ها و محصولات تحلیلی با هزینه کم هستند زیرا آنها می خواهند مشتری را به سیستم عامل های ابری خود جلب کنند.”

با این حال ، مفهوم Broadcom به عنوان خریدار SAS ، با توجه به عدم همپوشانی در پرتفوی شرکت ها ، برای Evelson و Gualtieri کمی تعجب آور بود.

ایولسون گفت: “من هیچ گونه فعل و انفعالی بین محصولات نمی بینم. تقریباً مثل اینکه این یک تقسیم جداگانه باشد.”

شاید این همان چیزی باشد که خالق SAS Goodnight در ذهن داشته است. شرکتی که وی ساخت و اکنون بیشتر از یک محوطه دانشگاه بزرگ در کری ، کارولینای شمالی فعالیت می کند ، به دلیل فرهنگ مثبت کارمندان ، هفته های کاری 35 ساعته ، کافه های مراقبت از کودکان و کافه های دانشگاه که گودنایت خود در آن غذا می خورد و دفاتر خصوصی بیشتر کارگران ، کاملاً مشهور است. این شرکت هر ساله 20٪ یا بیشتر از درآمد تحقیق و توسعه خود سرمایه گذاری می کند و سالهاست که در بسیاری از لیست های بهترین مشاغل رتبه بندی شده است. منطقی است که شب بخیر بخواهد به جای درج فرهنگ ، به دنبال تحویل این شرکتی که او ساخته به کارمندی که میراث خود را برای 45 سال آینده ادامه دهد ، باشد.

من فقط یک بار در سال 2017 با Goodnight مصاحبه کردم ، و در طی آن مکالمه کمتر علاقه داشت که در مورد ویژگی های جدید نرم افزار خود صحبت کند و بیشتر از همه در مورد سخت افزار و تراشه ها و اینکه چگونه پیشرفت در این زمینه جداگانه اما مرتبط منجر به پیشرفت در تجزیه و تحلیل می شود ، صحبت کند. من تنها روزنامه نگار فنی نیستم که به صحبت شب بخیر گوش داده ام ، و ابراز علاقه زیادی به سمت سخت افزار فناوری کرده ام.

Broadcom ممکن است بعنوان خواستگار SAS غافلگیر کننده باشد ، اما شاید ایده یک شرکت نیمه هادی یا نوع دیگر شرکت سخت افزاری چندان فکر نشده باشد. خرید بدون همپوشانی محصولات به معنای به حداقل رساندن اخراج ها است.

شاید یک شرکت نیمه هادی با فرهنگ مشابه (که چیزی که Broadcom فاقد آن است) و علاقه به اینکه چه سخت افزاری می تواند برای پیشرفت هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل انجام دهد ، در نهایت به خواستگاری تبدیل شود که Goodnight به عنوان نگهبان امنیت فرهنگ و ماموریت SAS برای 45 سال آینده می خواهد. سال ها.

آنچه در ادامه بخوانید:

نظرسنجی IT Pro Salary: آنچه در سال 2020 به دست آوردید
چهار روش مناسب برای پروژه های موفق هوش مصنوعی
CTO در حال تکامل هستند تا رهبری دیجیتال را در C-Suite متزلزل کنند
چرا شما به یک داده داده و نه فقط یک معماری IT نیاز دارید

جسیکا دیویس سردبیر ارشد در InformationWeek است. این شامل مدیریت فناوری اطلاعات شرکت ها ، مشاغل ، هوش مصنوعی ، داده ها و تجزیه و تحلیل ها و نرم افزارهای سازمانی است. او کار خود را صرف پوشاندن چهارراه تجارت و فناوری کرده است. او را در توییتر دنبال کنید: … بیوگرافی کامل را مشاهده کنید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsال در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر