[ad_1]

پویایی CIO-CFO طی 10 سال گذشته دستخوش تغییراتی شده است. این تغییرات چیست و چگونه بر پویایی شرکت تأثیر می گذارد؟

در اوایل سال جاری ، من با Gina Mastaunono ، مدیر مالی در ServiceNow دیدار کردم ، که یک بستر ابری را فراهم می کند که به شرکت ها کمک می کند تا گردش کار دیجیتال را مدیریت کنند. به عنوان CIO سابق ، من در مورد تجربه اولیه خود به عنوان مدیر مالی که به پروژه های جدید فناوری اطلاعات شک و تردید داشتند و مخالفت آنها با حضور مداوم در جلسات بودجه بودجه بود ، به او گفتم.

مستونونو خندید. “این خیلی مدرسه قدیمی است!”

وی گفت: “امروز ، نقش CFO به طور قابل توجهی تغییر کرده است.” “به عنوان مدیر مالی ، در می یابیم که نمی توانیم فقط در دنیای مالی زندگی کنیم. ما باید استراتژیست های تجاری باشیم ، بتوانیم سازمان های خود را از طریق بحرانی مانند COVID هدایت کنیم ، اما همچنین درک کنیم که چگونه با حمایت استراتژیک از نوآوری ، در طرف مقابل قدرتمند خواهیم شد. “

تصویر: peterschreiber.media - stock.adobe.com

تصویر: peterschreiber.media – stock.adobe.com

شنیدن Mastanuono نفس تازه ای داشت – اما هنوز در ذهنم فکر می کردم که آیا واقعاً “مدرسه قدیمی” برای CIO ها است که CFO را به عنوان یک پروژه مسدود کننده و مشکوک ببینند.

بدیهی است که من تنها کسی نیستم.

آنا-لی موک ، مدیر مسئول Dell ، که گزارش یک مطالعه Dell را اعلام کرد ، گفت: “نود و شش درصد از پاسخ دهندگان گفتند که همکاری بین IT و CFO برای موفقیت تحول فناوری اطلاعات بسیار مهم است.” “با این حال ، تماس گیرندگان 89٪ به موانع قابل توجهی اشاره داشتند – از ایده های منسوخ در مورد نقش CIO ها گرفته تا ساختارهای گزارش منسوخ – تا این همکاری.”

ساختار گزارش منسوخ شده توسط CIO ها به خوبی قابل درک است ، جایی که CIO معمولاً باید به مدیر مالی گزارش دهد و نه به مدیر عامل. در اوایل کارم به عنوان مدیر IT ، با این ساختار گزارشگری سر و کار داشتم و مرا تا حدی خفه کرد که تصمیم گرفتم از زیر آن خارج شوم. بنابراین من برای یک موقعیت CIO در سازمان دیگری درخواست کردم ، جایی که مستقیماً به مدیر عامل گزارش دادم و احساس کردم که استقلال و نفوذ بیشتری خواهم داشت.

من در این باره حق داشتم – اما هنوز مجبور شدم برای انجام کارها با مدیر مالی ملاقات کنم – بنابراین تصمیم گرفتم درباره روشهای مختلف نگاه به جهان بیشتر بدانم.

بر اساس شرکت مشاوره ای Deloitte ، انواع مختلف نهادهای شرکتی توصیف می کند: “CIO ها به احتمال زیاد پیشگام و / یا یکپارچه کننده هستند ، در حالی که CFO ها بیشتر محافظ و محرک هستند.” “پیشگامان به دنبال نوآوری هستند ، آنها دوست دارند از فرصت های مختلفی برخوردار شوند ، ایده های جدیدی تولید کنند … از طرف دیگر ، ساختار و وفاداری شخصیت ولی امر بسیار بیشتر روش مند ، جزئی گرا و شاید کمی بیشتر باشد. خطرپذیر ”

از تجربه خودم دریافتم که این درست است. با این حال ، با گذشت زمان ، من همچنین یاد گرفتم که می توانم از این تفاوتها قدردانی کنم. مدیر مالی همچنین می تواند اطلاعات مالی و هزینه ای مفیدی را برای پروژه هایی به ارمغان بیاورد که به ما کمک می کند پیشنهادات ارزش بهتری را برای ارائه دهندگان فناوری در هنگام کار برای کسب و کار ما ایجاد کنیم.

مستونونو گفت: “مدیران مالی می فهمند که باید مهارت های خود را تغییر دهند و گسترش دهند.” “مدیر مالی مدرن از فناوری و چگونگی تحول در کسب و کارها آگاهی دارد. او همچنین باید آینده وضعیت مالی را بفهمد و تبدیل کننده افراد ، فرایندها و سیستم ها باشد. مدیر مالی باید از یک کارمند واکنشی به یک کارمند فعال منتقل شود تا تجارت نهایی بتواند از سیستم ها و داده های مناسب در زمان مناسب برخوردار باشد. از بین بردن سیلوها و ایجاد همدلی و همکاری متقابل عملکردی از الزامات است و رابطه بین مدیر مالی و مدیر عامل بسیار مهم است. “

با توجه به این موارد ، CIO و CFO چه کاری می توانند انجام دهند تا از روابط IT و CFO برای خود و شرکت های خود بیشترین بهره را ببرند؟

  • بدانید که طرف مقابل از کجا می آید – در حالی که CIO در حال تحصیل در امور مالی هستند ، به طور فزاینده ای CFO در مورد IT شرط بندی می کنند. در هر دو مورد ، این نیست که در یک زمینه دیگر متخصص شوید. در عوض ، هدف توسعه دانش کار کافی برای منطقه دیگر برای آشنایی با آن است. به عنوان مثال CIO ها باید قادر به درک صورتهای مالی شرکت ها ، چالش های مالی شرکت و تأثیرات آن برای هر پروژه IT مدت طولانی قبل از ارائه پروژه برای تأمین بودجه باشند.
  • ملاقات منظم – در گذشته ، ملاقات CIO و CFO در فصل برنامه ریزی بودجه غیر معمول نبود ، اما به ندرت در هر زمان دیگر. با این وجود ، “ارتباط” ماندن در تمام طول سال از طریق همکاری در استراتژی های تجاری که هم شامل امور مالی و هم فناوری اطلاعات است ، یک مزیت واقعی دارد. مستونونو گفت: “با تطبیق امور مالی و فناوری اطلاعات در ابتدای هر پروژه ، حداکثر ارزش تجاری را بدست می آورید.”
  • توسعه مشترک دستورالعمل های سرمایه گذاری – امروزه تقریباً هر سرمایه گذاری تجاری دارای یک م technologicalلفه فناوری است. در این شرایط ، CIO و CFO ممکن است عناصری مانند بازگشت سرمایه (ROI) یا مدیریت ریسک پروژه را در نظر بگیرند که می تواند بر اقتصاد رو به پایین تأثیر بگذارد. آنها همچنین می توانند فرصت های درآمد پنهان و هزینه های کمتری را که می تواند با سرمایه گذاری مناسب در فناوری ایجاد کند ، بررسی کنند. مدیر مالی می تواند توصیه هایی را در مورد چگونگی سازماندهی بهینه مالی یک پروژه ارائه دهد. آیا اجرای بودجه پروژه برای یک سال که شرکت در آن عملکرد خوبی دارد منطقی است؟ یا اینکه خردتر است که هزینه تکنولوژی پروژه را به مرور کاهش دهیم تا همه تأثیرات مالی در طول چندین سال پخش شود؟
  • همکاری در چارچوب مدیریت سرمایه گذاری فناوری اطلاعات – اگر CFO و CIO می توانند رویکرد مشترکی در سرمایه گذاری IT ایجاد کنند که خطرات استراتژیک و همچنین منافع را برطرف می کند ، این یک مبنای مشترک برای بحث و ارزیابی پروژه ایجاد می کند. این می تواند نتیجه نهایی را برای تجارت بهبود بخشد. خطرات در نظر گرفته شده ممکن است مالی باشد ، اما ممکن است به سایر موارد مانند امنیت IT یا زنده ماندن فروشندگان و فن آوری های ترجیحی برای ادامه حیات به عنوان شرکت های مسافت طولانی مربوط شود. در بحثی از این قبیل ، سرمایه گذاری فناوری باید با توجه به نیازهای کلی جهت تجارت شرکت اولویت بندی شود. مسائل و ریسک های احتمالی نظارتی و مشتری می تواند مورد بحث قرار گیرد ، همچنین خطر ادغام طولانی مدت با سیستم های ضبط که فناوری اطلاعات باید با هزینه پروژه های دیگر انجام دهد.
  • اندازه گیری عملکرد تجاری – در آغاز ، هر پروژه نتیجه صورتی مورد انتظار را دارد ، اما برخی از پروژه ها با گذشت زمان بهتر از دیگران عمل می کنند. اگر CFO و CIO انگشت خود را روی نبض پروژه های تکمیل شده و آنچه که برای تجارت فراهم می کنند نگه دارند ، می توانند آنچه را که م whatثر بوده و چه چیزی را ناامید کرده است ، ملاقات و ارزیابی کنند و سپس از آنجا یاد بگیرند. مستونونو گفت: “به عنوان مثال ، یک سیستم استخدام است که IT برای منابع انسانی نصب می کند.” “مدیر فناوری اطلاعات می تواند در مورد نصب موفقیت آمیز پروژه فکر کند. اما مدیر مالی ممکن است بپرسد ، آیا از زمانی که ما از این سیستم استفاده کرده ایم ، میزان تخلیه کاهش یافته است؟ و اگر سایش کاهش یابد ، این چگونه بر پایین تأثیر می گذارد؟ “

مطالب مرتبط:

روش هایی برای کمک به CIO و CFO در محاسبه هزینه های ابر و بازده سرمایه گذاری

چه اتفاقی برای CFO در طی تحول دیجیتال می افتد؟

لیستی که همیشه در حال گسترش موارد فناوری سطح C است

ماری ای.شکلت مفسر فناوری شناخته شده بین المللی و رئیس Transworld Data ، یک شرکت خدمات بازاریابی و فناوری است. وی پیش از تأسیس شرکت خود ، معاون تحقیقات محصول و توسعه نرم افزار در راس بود … مشاهده کامل رزومه

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر