تجربهای ماجراجویی با توپی که مدام در حال حرکت است، گیم پلی و طراحی بازی بسیار ساده است. بازی دارای 20 کاراکتر است که با جمعآوری امتیاز، قادر به آزاد کردن آنها هستید. تا آنجا که میتوانید سریع بدوید و بپرید. بازی رومیزی چیپور بازی ای سریع و ترکیبی از شانس، تاکتیک و ریسک است. پای فیس یکی از بازیهای جذاب گروهی و پای ثابت مهمانیها بوده است. هدف این بازی، کیش و مات کردن حریف است؛ یعنی مهره شاه یکی از طرفین در موقعیتی قرار بگیرد که به هر سو حرکت کند (یا نکند) در معرض حمله مستقیم «دشمن» قرار داشته باشد. داستان نباید بلند باشد و حتی میتواند در قالب یک یا چند جمله باشد که کلمات انتخاب شده را در آنها استفاده کردهاید. تجربه Codenames آن هم به صورت گروهی بسیار میتواند جذاب باشد و اگر علاقهمند به بازیهای فکری گروهی هستید، Codenames میتواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

بازی فکری نوزاد 5 ماهه
قوانین بازی بسیار ساده هستند. در این بازی شما و دوستتان باید برای ساختن زیباترین و پرامتیازترین پتوی چهل تکه با هم رقابت خواهید کرد. با کمک این اسباببازیها، کودک میتواند مهارتهای حرکتی و تعادلی را یاد بگیرد. فقط کافی است که توپ را به سمت چپ و راست بکشانید تا از موانع عبور کنید. اگر راست دست هستید سعی کنی کارهای روزانه خود را مثل نوشتن، مسواک زدن و .. را با دست چپ انجام دهید و همین طور بالعکس اگر چپ دست هستید سعی کنید این کارها را با دست راست انجام دهی. دیوار تدافعی بسازید و با دیگران رقابت کنید. برای انجام این بازی با کودک خود یک تیم درست کنید .

بازی بیش از 20 زبان است و هنگامی که با رقیب خود بازی میکنید، قادر به چت کردن هستید. و اما در مورد سوال شما در صورتی که حرفه ای به یکی از بازیکنان مافیا شلیک کنه و دکتر همان شخص را سیو کنه، فرد مافیایی نجات پیدا کرده و به بازی بازی فکری 3d بر می گردد. قبل از شروع بازی کارت ها را در یک دسته به پشت بر روی زمین می گذاریم و کنار آن زنگ قرار می گیرد. در این بازی دو نفره خانگی شما و حریفتان یکدیگر را بر سر دوراهیهای دشوار قرار میدهید و از واکنشهای یکدیگر وانتخابها در موقعیتهای بحرانی باخبر میشوید.

دیگر وقت این رسیده است که تمام توجهات و دقت خود را در صرف رساندن این دو شخصیت بکنید. قوانین و گیمپلی بازی بسیار ساده است، فقط کافیست که یک سری خطوط و شکل برای رسیدن این دو شخصیت بکنید. در نهایت باید گفت که در Fallout Shelter مدیریت صحیح حرف اول را میزند. همچنین افزایش مسئولیتپذیری کودکان در قبال خود و همسالان و نیز تقویت روحیهی پذیرش تفاوتها، مدارا و مدیریت روابط از سایر فواید بازی فکری برای یچهها به شمارمیآید. تقویت قدرت تصمیم گیری، افزایش میزان صبر و حوصله و توانایی سازماندهی و منظم کردن افکار از جمله رهاوردهای بازیهای فکری به این سبک است. معمولا انفرادی هستند و استقلال عمل را در کودک تقویت می کنند. یک بازی فکری ساده برای عمل تطبیق شماره ها که کودکان نوپا و پیش دبستانی می توانند در خانه و یا در کلاس درس به راحتی انجام دهند. ارزش این را دارد که یک مرحله را، برای کسب امتیاز بیشتر، مجددا بازی کرد.

ایندکسر