[ad_1]

انتظار می رود امروز تحلیل گران تجارت نه تنها مانند گذشته با کاربران تجاری کار کنند بلکه “مجری” فعال پروژه های IT باشند.

با توسعه روزافزون شهروندان ، برنامه ها و داده های غیر سنتی در حال رشد هستند و تجارت با سرعت بیشتری تغییر می کند ، نقش تحلیلگر تجارت چگونه تغییر می کند؟

از نظر تاریخی ، تحلیلگر تجارت ، زمانی که به عنوان تحلیلگر سیستم شناخته می شد ، عضوی از کارکنان فناوری اطلاعات بود که با کاربران نهایی کار می کرد تا الزامات و طراحی سیستم های جدید را تعریف کند. تحلیل گران تجارت و سیستم به همان اندازه که با طراحان و برنامه نویسان فنی IT کار می کردند ، از نظر کاربر زمان زیادی را برای “قدم زدن” در منطقه کسب و کار نهایی و مشاهده روند کار (و کار نکردن) فرآیند های تجاری صرف کردند.

تصویر: tashatuvango - stock.adobe.com

تصویر: tashatuvango – stock.adobe.com

من کار خودم را به عنوان تحلیلگر تجارت در فضا آغاز کردم. من در رشته های هنرهای لیبرال فارغ التحصیل شده بودم و شرکتی که مرا استخدام کرد عمداً افرادی را از هنرهای لیبرال تبار راهنمایی و استخدام کرد ، زیرا او با گروهی از فارغ التحصیلان هنرهای لیبرال که سال قبل از UCLA آورده بود ، موفقیت خارق العاده ای کسب کرده بود.

در طول روز اول کارم ، من چیزی جز برنامه نویسی برای پایان نامه کارشناسی ارشد خود در مورد برنامه نویسی ، طراحی سیستم فنی یا هر کار IT نمی دانستم. ایرادی نداره. این شرکت بزرگ فضایی فکر می کرد من “به اندازه کافی روشن هستم که بتوانم آن را بگیرم”. علاوه بر این ، من تمام مهارت های همکاران UCLA خود را داشتم: می توانم بخوانم ، بنویسم ، ارتباط برقرار کنم و یاد بگیرم.

بعداً در حرفه خود ، بعد از اینکه مدیر IT شدم ، به خرد این استراتژی پی بردم. موفق ترین تحلیل گران تجارت در کارمندان من معمولاً از هنرهای لیبرال ناشی می شوند. آنها یک ارتباط برقرار قوی بودند و برای درک بیماریهای کاربر-مشتری خود بسیار دلسوز بودند. آنها با همتایان فنی بیشتر خود در زمینه فناوری اطلاعات خستگی ناپذیر برای مشتریان خود کار کردند و اعتماد مشتریان را جلب کردند.

با وجود همه اینها ، چندین “هشدار” در مورد کار وجود داشت:

  • در ابتدا شما باید برای برقراری ارتباط با کارکنان فنی فناوری اطلاعات دانش لازم را در مورد سیستم ها و برنامه نویسی محل کار ایجاد کنید تا بتوانید اعتماد آنها را جلب کنید. در مورد من ، برای کسب این تجربه چندین سال صرف برنامه نویسی و طراحی سیستم کردم ، اگرچه تمرکز اصلی من روی کاربران نهایی بود.
  • دوم ، شما یک عضو ارزشمند IT بودید ، اما “مهمترین” کارکنان IT محسوب نمی شدید. تاج های طلایی به معلمان فنی می رسید ، بنابراین بعضی اوقات مجبور شدید برای جلب توجه آنها برای پروژه خود بجنگید.

تحلیلگر تجارت امروز

انتظار می رود که تحلیلگر تجارت امروز همچنان یک ارتباط برقرار و همکار مداوم باشد. با این حال ، با ظهور مولدهای برنامه های بدون کد و کم کد و برخاستن از روش های DevOps و Agile ، انتظار می رود تحلیل گران کسب و کار درک کاملی از این روش ها و ابزارهای فنی کمتر فنی تولید کننده برنامه ها داشته باشند.

از تحلیل گران تجارت انتظار می رود که نه تنها مانند گذشته با کاربران تجاری کار کنند بلکه “مجری” فعال پروژه های IT باشند که انجام می دهند. این کاملاً در تضاد با تحلیلگر سنتی تجارت است ، که بندرت دست خود را درگیر فرآیند توسعه واقعی برنامه می کند.

بخشی از این تحول به دلیل جایگزینی توسعه کاربردهای سبک آبشار است که دارای چرخه عمر گام به گام تعریف ، طراحی ، توسعه ، آزمایش ، اجرا ، نگهداری است. DevOps و Agile روند توسعه برنامه را ساده کرده و بسیاری از نقل و انتقالات بین شرکت کنندگان را که هنگام ایجاد یک آبشار رخ می دهد ، از بین می برند. در نتیجه ، تحلیلگر تجارت دیگر فقط در کنار کاربر نهایی نیست تا نیازهای یک برنامه را تعریف کند و جریان روند کار برنامه را در منطقه کاربر طراحی کند – و سپس کار را به IT منتقل کند. اکنون تحلیلگر تجارت باید کارهای بیشتری انجام دهد.

فرصت های کمتری برای هنرهای لیبرال که “آن را نمی دانند” وجود دارد تا بتوانند نقش تحلیل گر تجارت را در شرکت های امروزی به عهده بگیرند. در عوض ، شرکت ها به دنبال افرادی هستند که از ارتباطات و مهارت های بسیاری از افراد لیبرال برخوردار باشند ، اما همچنین دستورالعمل های عملی برای استفاده آسان از ابزارهای توسعه “para-IT” مانند تولید کننده های برنامه و پایگاه داده یا تجربه ابر را دارند.

بنابراین ، با توجه به این تکامل ، چه نیست تغییر کرد؟

در خود IT ، جایی که بیشتر تحلیل گران تجارت همچنان گزارش می دهند ، بالاترین ارزش (و حقوق) هنوز به معلمان علمی داده می شود. بنابراین ، تحلیل گران تجارت هنوز مجبورند برای جلب توجه این معلمان برای پروژه هایشان بجنگند.

ماری ای.شکلت مفسر فناوری شناخته شده بین المللی و رئیس Transworld Data ، یک شرکت خدمات بازاریابی و فناوری است. وی پیش از تأسیس شرکت خود ، معاون تحقیقات محصول و توسعه نرم افزار در راس بود … مشاهده کامل رزومه

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

بینش بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir