تفاوت میز کار استیل و آهنی 

همانطور که می دانید یکی از اصلی ترین تجهیزاتی که در آشپزخانه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، میز کار است. میزکار در انواع مختلفی وجود دارد و موارد گوناگونی زمینه ساز تفاوت بین آن ها خواهند بود. جنس میز نمونه ای از آن ها است. میز کار استیل و میز کار آهنی دو نمونه از رایج ترین میزها بوده که افراد بین خرید آن ها دو به شک هستند. به همین علت برای اینکه به یک نتیجه کلی برسید، قصد داریم تا در ادامه به بررسی تفاوت میز کار استیل و آهنی بپردازیم. پس تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

تفاوت میز کار استیل و آهنی

وزن؛ از مهم ترین تفاوت های میز کار استیل و آهنی

از مهم ترین تفاوت های این دو میز کار می توانیم به وزن آن ها اشاره داشته باشیم. استیل در مقایسه با آهن بسیار سبک و کم وزن است. به همین علت جابه جا کردن آن بسیار راحت تر خواهد بود. در حالی که آهن وزن بالاتری را به خود اختصاص داده است. از این رو ممکن است در حمل و جابه جایی آن کمی با مشکل مواجه شوید.

هزینه؛ دومین فاکتور پر اهمیت

هزینه در هر چیزی جزو مهم ترین پارامترها به حساب می آید و در حال زمینه تفاوت میز کار استیل و آهنی است. میزهای کار آهنی هزینه بسیار بالایی را خواهند داشت. چرا که وزن سنگین تری دارند. استیل به نسبت کارکردی که از خود ارائه می دهد، دارای هزینه کمتری بوده و بیشتر صرفه اقتصادی برای شما به همراه خواهد داشت.

آسیب های مختلف؛ از دیگر تفاوت های پراهمیت

بر روی میز کار روزانه کارهای متعددی انجام می شوند. به همین علت بیشتر در معرض خرابی قرار می گیرد. برای اینکه بتوانید طول عمر آن را افزایش دهید، باید آن را در بهترین جنس خریداری کنید. زمانی که نم و رطوبت به میز کار آهنی برخورد می کند، به مرور باعث زنگ زدگی و فرسایش می شود. این در حالی است که میزهای استیل در برابر زنگ زدگی و فرسایش بیشترین مقاومت را از خود نشان خواهند. پس می توانیم نتیجه بگیریم که خرید میز کار استیل انتخاب عاقلانه ای به حساب می آید.

زیبایی؛ دیگر تفاوت میز کار استیل و آهنی

از زیبایی نیز می توانیم به عنوان دیگر تفاوت بین این میزها یاد کنیم. زیبایی ظاهری نیز برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است و دوست دارند محیطی که در آن مشغول به کار هستند، بیشترین تاثیر خوب را بر روی روحیه آن ها بگذارد. به همین علت در انتخاب میز کار نیز دست به انتخاب محصولاتی می زنند که از زیبایی ظاهری بالاتری برخوردار باشد. به طور کلی استیل به خاطر ساختاری که دارد، می تواند زیبایی بیشتری را نیز همراه با خود داشته باشد. از این رو اگر به دنبال پارامترهایی همچون ظاهر زیبا هستید، می توانید از خرید میز کار استیل استقبال کنید.

میز کار استیل یا آهنی؟ کدام را انتخاب کنیم؟

انتخاب هر کدام از این میزها بستگی به میزان بودجه و یا تصمیم شما دارد. ولی این متن نشان دهنده برتری های مختلف است. آشپزخانه جایی است که باید بهداشت در آن به صورت کامل رعایت شود. وگرنه با مشکلات متعددی رو به رو خواهید شد. از آنجایی که میز کار استیل می تواند در برابر زنگ زدگی و فرسودگی مقاومت نشان دهد، از این رو انتخاب آن برای یک آشپزخانه با محیط بهداشتی نیز انتخاب منطقی تری خواهد بود.

علاوه بر این می توانیم اینطور بیان کنیم که میزکارهای استیل توانسته اند مقاومت بالاتری داشته باشند. همین موضوع باعث خواهد شد تا هزینه تعمیرات و همچنین نگهداری تا حد بسیار زیادی پایین بیاید و یک انتخاب مقرون به صرفه باشد. با بررسی دیگر تفاوت میز کار استیل و آهنی نیز می توانید به این نتیجه دست پیدا کنید که کدام برای آشپزخانه شما مناسب تر خواهد بود.

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم به بررسی تفاوت میز کار استیل و آهنی بپردازیم. تفاوت هایی که در بین این دو میز وجود دارند، زمینه ساز برتری شده اند. پارامترهای مختلفی در خرید میزکار باید مورد توجه قرار بگیرند که از آن ها می توانیم به هزینه، کیفیت، جنس مواد سازنده، ظاهر و… اشاره کرد. توجه به هر کدام از این موارد باعث خواهد شد که بتوانید یک انتخاب درست و عاقلانه برای آشپزخانه خود داشته باشید.

انواع میز کار

ایندکسر