[ad_1]

یک مطالعه گارتنر ، سازمانهایی را که در حال ادامه و در حال توسعه برنامه های IT هستند که در واکنش به COVID-19 به سرعت به سمت ابر حرکت می کنند ، شناسایی می کند.

بر اساس یک مطالعه گارتنر ، درسهایی که از مهاجرت به ابر عمومی برای مدیریت عملیات از راه دور آموخته اند ، می توانند استراتژی فعلی فناوری اطلاعات را تقویت کنند. این شرکت پیش بینی می کند که در سال 2021 18.4٪ در هزینه های عمومی برای کاربران نهایی در فضای ابری افزایش یابد که انتظار می رود به 304.9 میلیارد دلار در سراسر جهان برسد. این رقم در سال 2020 بیش از 257.5 میلیارد دلار است.

سید ناگ ، معاون تحقیقات در گارتنر ، گفت: افزایش هزینه های ابر در بسیاری از سطح هزینه های کلی خدمات فناوری اطلاعات دیده می شود. “این ادامه خواهد یافت.” پیش بینی ها بخشی از پیش بینی کلی گارتنر برای خدمات ابری عمومی تا سال 2024 است.

ناگ می گوید در حالی که همه گیر در هزینه کلی خدمات فناوری اطلاعات اندکی کاهش یافته است ، رشد ابر با وجود این روند همچنان ادامه دارد. وی گفت: “یك بحث كه در نتیجه همه گیری پایان یافته این است كه آیا ابر عمومی الگوی عملیاتی سازمان هاست؟” ناگ گفت ، این تغییر دیدگاه به این دلیل است که همه گیرها کارمندان را مجبور به مدیریت مراکز داده بدون ورود فیزیکی به ساختمان ها می کنند.

تصویر: النور - stock.Adobe.com

تصویر: النور – stock.Adobe.com

وجود ابر در چشم انداز فناوری اطلاعات برای ادامه رشد آماده است. گارتنر پیش بینی می کند که تا سال 2024 ، ابر تا 14.2 درصد از کل هزینه های جهانی فناوری اطلاعات شرکت را به خود اختصاص دهد. در حال حاضر ، در سال 2020 ، ابر 9.1٪ از هزینه های جهانی فناوری اطلاعات شرکت ها را نشان می دهد.

طبق نظرسنجی گارتنر ، انتظار می رود خدمات زیربنایی کاربردی بیشترین حاشیه هزینه را در سال 2021 ببینند که انتظار می رود به 26.6 درصد برسد. نرم افزار به عنوان یک سرویس باید با 117.7 میلیارد دلار هزینه پیش بینی شده ، بزرگترین قسمت بازار ابر باشد.

از بسیاری جهات ، IT با ابر از یک نقطه بدون بازگشت عبور می کند. ناگ گفت: “بسیاری از بارهایی که تصور می شد به دلیل مواردی مانند امنیت ، مدیریت و بحرانی بودن قابل انتقال به ابر نیستند ، مجبور شدند به ابر عمومی منتقل شوند.” اکنون که سازمان ها نتایج مثبتی را از مهاجرت ابر مشاهده کرده اند و ارائه دهندگان ابر به نیازهای آنها پاسخ داده اند ، او می گوید این بارها به مدل های عملیاتی قبل از همه گیر بر نمی گردند.

ناگ گفت ، افزایش ابر عمومی تا حدی ناشی از تلاش برای جابجایی نیروی کار برای کار از مکان های از راه دور است ، از جمله افزایش امنیت و ایجاد ظرفیت اضافی برای پشتیبانی از همکاری از راه دور. وی گفت ، بازگشت احتمالی از همه گیر می تواند منجر به افزایش خدمات جدید در اطراف ابر شود تا فضای عملیاتی تغییر یافته را تأمین کند. ناگ گفت: “بیشتر کارگران از راه دور به محیط مطب بر نمی گردند ، حتی اگر واکسنی وجود داشته باشد و زندگی به حالت عادی برگردد.

قبل از تردید در سازمان ها برای پذیرش منابع ابری ، تا حدی ناشی از آنچه او ترسهای بی اساس خواند ، بود. ناگ گفت: “بیش از 90٪ نقض امنیتی که در ابر عمومی رخ داده است به دلیل ناتوانی ارائه دهنده ابر عمومی در ارائه کنترل های امنیتی کافی نیست.” وی می گوید ، دلیل این امر معمولاً خطای مصرف کننده در سازمان ها بوده است.

این بدان معنا نیست که نگرانی در مورد مدل های حاکمیتی ، انطباق با دستورالعمل ها و سیاست های نظارتی و محرمانه بودن داده ها معتبر نیست ، اما ناگ معتقد است که ابر عمومی تا حدی رسیده است که این الزامات را برآورده کند. وی گفت: “در پایان روز ، آژانس های اطلاعاتی عملیات خود را در ابر انجام می دهند.” “چه چیزی امن تر از آن است؟”

اگرچه ابر قابلیت انعطاف پذیری از خود نشان داده است ، ناگ می گوید که ممکن است دافعه فرهنگی در سازمان ها وجود داشته باشد ، که ممکن است ناشی از ترس از انتقال “برنامه های جواهرات تاج” به ابر باشد. در صورت بروز مشكلات ، تیم های IT ممکن است نیاز داشته باشند كه چنین برنامه های اصلی را تحت كنترل مستقیم و محلی خود قرار دهند. وی می گوید ، ممکن است احساس مالکیت نیز وجود داشته باشد ، جایی که خدمات IT به عنوان ذغال سنگ نارس شخصی یا تصرف در اختیار کارمندان IT قرار می گیرد.

ناگ انتظار دارد که با ادامه تار شدن خط در میان سرویس های ابری ، رشد پلتفرم به عنوان یک سرویس به رشد خود ادامه دهد ، سازمان ها اغلب پیشنهادات خود را جمع می کنند. او می گوید: “بسیاری از بارهای کاری که به ابر منتقل می شوند ، در حالت ابر بازنویسی می شوند” ، همانطور که در گذشته انجام شده بود ، به جای بلند کردن و حرکت دادن. ناگ می گوید ، اکنون شرکت ها از فناوری هایی مانند کانتینر سازی استفاده می کنند و از قابلیت های بیشتری درمورد هوش مصنوعی و یادگیری ماشین به عنوان بخشی از DevOps ، ادغام مداوم / تحویل مداوم استفاده می کنند. وی می گوید ، این می تواند زندگی توسعه دهندگان را ساده و آسان کند.

ناگ می گوید ، حتی با وجود واکسن ها و اقدامات دیگری که می توان برای مقابله با بیماری همه گیر انجام داد ، رشد ابر عمومی باید ادامه یابد و فناوری اطلاعات را تغییر دهد. وی گفت: “تلاش برای مدیریت امور روی زمین از گذشته است.” “ایده ساخت مراکز داده با هزینه های بالای سرمایه توسط سازمان ها از گذشته است.”

ناگ می گوید تأثیر COVID-19 بیشتر تمرکز سازمانها را بر پس انداز و بهینه سازی هزینه های فناوری اطلاعات ، کمک به کارگران از راه دور و اطمینان از پایداری دارد – اما تغییرات پس از همه گیری ایجاد می شود. او می گوید برخی از سازمان ها در حال حاضر روش های خود را برای پس انداز پول کاهش می دهند. ناگ پس از ایجاد اعتماد به کار از راه دور از طریق ابر ، گفت که عدم اطمینان و شک تبخیر شده است. انتظار می رود حداقل یک درس برای سازمان های آینده باقی بماند. وی گفت: “تداوم تجارت همیشه یک نگرانی بوده است ، اما اکنون بارزتر شده است.” “من فکر می کنم تداوم تجارت ضروری خواهد بود. مردم توجه بیشتری به این قسمت نشان می دهند و این امر عادی جدید خواهد بود. “

برای محتوای بیشتر درباره ابر و سایر هزینه های فناوری اطلاعات ، این داستان ها را دنبال کنید:

گارتنر پیش بینی کرده است که انقباض 7.3 درصدی در هزینه های فناوری اطلاعات برای سال 2020 پیش بینی شود.

برآورد هزینه های فناوری اطلاعات: متأسفانه ، این آسیب خواهد دید

با افزایش هزینه های ابر ، تأثیر CIO تغییر می کند

Joao-Pierre S. Ruth کار خود را غرق در روزنامه نگاری تجارت و فناوری گذراند ، ابتدا در صنعت محلی در نیوجرسی ، بعداً به عنوان سردبیر Xconomy به عنوان سردبیر در نیویورک فعالیت های خود را آغاز کرد و به جامعه راه اندازی فناوری شهر پرداخت و سپس و به عنوان یک فریلنسر برای سایتهایی از جمله. .. بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

بینش بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر