برای خرید آنلاین گل آپارتمانی فیکوس ابتدا بهتر است با انواع و ویژگی های آن آشنا شوید. زمانی که صحبت از گل ها و گیاهان می شود توصیف و بیان ویژگی های هر گونه سخت است. هر گل یا گیاهی که می شناسید گونه های مختلفی را شامل می شود. در یک محدوده جغرافیایی یا یک کشور چندین نوع از یک گیاه رشد می کند. برخی گیاهان در سراسر دنیا پراکنده هستند. دارای ارقام و خصوصیات مخصوص به خود هستند، مانند فیکوس.

این تقسیم بندی ها گاهی بر اساس ظاهر است که گیاه را از گونه یا خانواده ای خاص قرار می دهند. به طور مثال نعناعیان، ناز بویان، کاکتوس ها و… را می توان نام برد.

در مورد گل و گیاه آپارتمانی نیز این نکته صادق است. بیشتر گل های آپارتمانی دارای گونه های مختلفی هستند که شرایط و خصوصیات نگهداری همانند یا متفاوتی دارند.

گل آپارتمانی فیکوس نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای خرید آنلاین گل آپارتمانی فیکوس گونه هایی مختلفی پیش روی شما قرار دارد. به دلیل شرایط نگهداری آسان تقریباً در اکثر منازل ایرانی از آن نگهداری می کنند. اما اگر شرایط خانه شما به شکلی است که نور خیلی کمی دارد، اصلا جای نگرانی نیست. زیرا برخی ازگیاهان وجود دارند که با تاریکی هم سازگاری دارند. برای آشنایی با گیاهان مناسب تاریکی و خرید گیاه آپارتمانی به وبسایت پول بانک مراجعه کنید.

شناخت و خرید آنلاین گل آپارتمانی فیکوس

در زبان انگلیسی به آن Rubber plant و نام علمی آن Ficus elastica است. فیکوس بومی آسیا و کشور هند و اندونزی می باشد.

این گیاه درختچه ای زیبا با برگ های براق و چرب مانند است. در محل زندگی اصلی ارتفاع این گیاه تا حدود ۳۰ سانتی متر می رسد. اگر در آپارتمان شرایط نگهداری آن مناسب باشد به خوبی رشد می کند. به دلیل ظاهر زیبای برگ های آن به عنوان یک گل آپارتمانی محبوب و ثابت در دکوراسیون داخلی نگهداری می شود.

به گیاه فیکوس درخت لاستیکی یا گیاه لاستیکی نیز می گویند. از این درخت شیره ای خارج می شود که برای ساخت پلاستیک از آن استفاده می کنند.

گیاه فیکوس

گونه های آن نیز دارای چند رنگ از سبزه تیره تا ابلق، مشکی مایل به قرمز و گونه های دیگر را شامل می شود.

روش های مراقبت از این گیاه متفاوت بوده و هر کدام گونه روش ویژه خود را دارد. کلید شاداب نگه داشتن فیکوس  متعادل نگه داشتن همه نیاز های آن است. قبل از خرید آنلاین گل آپارتمانی فیکوس باید با شرایط نگهداری گونه های مختلف آشنا شوید.

شرایط نگهداری از گیاه آپارتمانی فیکوس

برخی افراد در مورد گل های آپارتمانی این تصور را دارند که به مراقبت زیاد نیاز ندارند. این تصوری کاملاً اشتباه است. به طور مثال قرار گرفتن در برابر نور مناسب به رشد گیاه کمک می کند.

بعد از خرید آنلاین گل آپارتمانی فیکوس باید به خوبی از آن نگهداری کنید. شرایط لازم برای رشد فیکوس به شرح زیر می باشد:

نور مناسب: نور غیرمستقیم را بیشتر می پسندد اما سایه را نیز تحمل می کند. محیط روشن را بیشتر دوست دارد. از قرار دادن آن در برابر نور مستقیم خورشید اجتناب کنید. نور مستقیم باعث سوختن یا بی رنگ شدن برگ ها می شود. کنار پنجره بهترین مکان برای نگهداری آن است. گونه ‌هایی که برگ های رنگی دارند مانند ابلق به نور بیشتری نیاز دارند.

دمای مناسب: دمای ایده آل برای آن بین ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتیگراد است. حداقل ۱۵ و حداکثر ۳۰ درجه را تحمل می کند. آب و هوای متعادل شرجی و مرطوب را ترجیح می دهد. سعی کنید دمای محیط و رطوبت را ثابت نگه دارید.

آب مناسب: فصل رشد این گیاه تابستان است که به آب بیشتری نیاز دارد. خاک آن نباید غرقابی باشد، بلکه باید همیشه رطوبت خاک را حفظ کنید. 

سعی کنید هفته ای یک مرتیه برگ‌ های آن را با پارچه ‌ای تمیز پاکیزه و مرطوب نگه دارید. زمانی که هوا گرم است آب پاشی بر روی بدنه گیاه را فراموش نکنید. کم آبی باعث پژمرده و آویزان شدن برگ های آن می‌ شود.

خاک مناسب: خاک آن باید زهکشی خوبی داشته باشد تا بتواند رطوبت کافی را در خود نگه دارد. ترکیبات آن خاکبرگ، پیت ماس و خاک معمولی را شامل می شود. هر پنج هفته یک بار با فرمول 20-20-20  کود دهی را انجام دهید. درشت مغذی ها ازت، پتاس، فسفر و ریز مغذی ها آهن، روی، منگنز و بور را شامل می شود.

هر ساله در ابتدای فصل بهار گلدان آن را تعویض کنید. از لحاظ ارتفاع و عرض گلدان فعلی حداکثر ۵ سانتی متر بزرگتر باشد.

روش تکثیر: می توانید این گیاه را به صورت قلمه زنی تکثیر دهید. قلمه ها باید حداکثر ۱۵ سانتیمتر باشند. همچنین می توانید از روش تکثیر خواباندن هوایی نیز استفاده کنید.

خرید آنلاین گل آپارتمانی فیکوس و انواع آن 

از دسته درختان چوبی است که بیش از ۸۵۰ گونه دارد. در مناطق استوایی رشد می کنند. بیشتر آن ها را می توانید در آپارتمان نگهداری کنید. انواع گل آپارتمانی فیکوس به شرح زیر می باشد:

خرید آنلاین گل آپارتمانی فیکوس بنجامین (Ficus benjamina): به دلیل شکل برگ ها به گیاه اشک ریزان معروف است. برگ انجیری نیز نام دارد. بدنه گیاه سمی نیست و ظاهر زیبایی دارد. در رنگ های ابلق، سبز و بلک وجود دارد. از گونه ‌های مقاوم خانواده فیکوس است. نوع رنگی آن به نور زیاد اما غیر مستقیم نیاز دارد.

 گیاه فیکوس

 خرید آنلاین گل آپارتمانی فیکوس الاستیکا (Ficus elastica): به آن درخت کائوچو می گویند. در ساخت کائوچو از آن استفاده می شود. برگ های آن چرمی، براق و بزرگ هستند که مقاومت بالایی در برابر گرما و سرما دارند. به محیطی گرم و مرطوب نیاز دارد. فیکوس الاستیکا در دو نوع سبز و ابلق طبیعت در وجود دارد. مهم‌ترین ویژگی فیکوس این است که تصفیه کننده هوا نیز محسوب می ‌شود.

خرید آنلاین گل آپارتمانی فیکوس امستل (Ficus binnendijkii): به آن گیاه برگ موزی نیز می گویند. برگ های آن همیشه سبز و به رنگ سبز براق است. نسبت به سایر گونه ها روش نگهداری آسان تری دارد. تصفیه کننده هوا است و جثه ای باریک دارد. برگ های مسن تر آن می ریزند. به نور غیر مستقیم اما زیاد نیاز دارد.

 

خرید آنلاین گل آپارتمانی فیکوس هندی (Ficus Audrey): گیاه ملی کشور هند است. به دلیل ارتفاع کم آن برای محیط داخلی منزل مناسب است. برگ های آن بزرگ، بیضی مانند و به رنگ سبز روشن است. در زمان آبیاری سطح خاک باید حدود ۲ تا ۵ سانتی متر خشک شده باشد.به نور زیاد نیاز ندارد. زهکشی خوب خاک می تواند آب را به راحتی از خود عبور دهد.

 

خرید آنلاین گل آپارتمانی فیکوس و گونه های دیگر آن

برای خرید آنلاین گل آپارتمانی  فیکوس گونه های دیگری نیز وجود دارند. با توجه به سلیقه خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. فیکوس جنگلی، آفریقایی، بونسای، میکروکارپا، فیکوس مقدس (برگ تبریزی) و ویلونی را می توان نام برد.

خرید آنلاین گل آپارتمانی فیکوس این امکان را فراهم می کند که بدون طی مسافت با گونه های مختلف آن آشنا شوید.

 شما که دوستدار گل و گیاه هستید می توانید از خدمات آنلاین گلفروشی ها استفاده کنید. از طریق صفحات اجتماعی و وب سایت می توانید گل مورد علاقه خود را سفارش دهید. در زمان خرید آنلاین گل آپارتمانی فیکوس می توانید ویژگی هر گونه را به همراه تصویر مربوطه مشاهده کنید. هدف از خرید آنلاین دسترسی آسان شما به هر نوع گل و گیاه آپارتمانی است.

ایندکسر