[ad_1]

پس از یک سال عدم اطمینان ، بازار اشتغال متخصصان داده و تحلیلگران دوباره در حال گرم شدن است.

اعتبار: Maxim Yemelyanov از طریق Adobe Stock

اعتبار: Maxim Yemelyanov از طریق Adobe Stock

پنج سال پیش ، کار یک دانشمند داده یکی از داغ ترین مشاغل موجود در فناوری بود. همه می خواستند این متخصصان را استخدام کنند. دستمزدها بالا بود و تعادل کار / شخصی درجه یک بود. سپس لیندا Birch ، مدیر عامل شرکت استخدام اجرایی متخصص در متخصصان کمی ، Burtch Works ، به InformationWeek گفت: “این کاملا بیشترین تقاضا برای این نوع متخصصانی است که من در کار خود دیده ام.”

خوب حدس بزن چی؟ به نظر می رسد اکنون در آستانه داغتر شدن است.

Burtch Works تازه ترین نظرسنجی سالانه خود را در مورد حقوق متخصصان داده و تجزیه و تحلیل منتشر کرده است. در حالی که ارقام در طی همه گیری ، یک دوره عدم اطمینان و رکود در حقوق متخصصان کمی را نشان می دهد ، در ماه های اخیر این ارقام شروع به منفجر شدن کرده و مقدار زیادی از تقاضای حفظ شده را نشان می دهد.

جان لین ، مدیر توسعه تجارت در Burtch Works ، به InformationWeek و پنج سال پیش با تأیید بنیانگذار این شرکت گفت: “این داغترین بازاری است که تاکنون برای متخصصان داده و تجزیه و تحلیل دیده ایم.”

به عنوان بخشی از بررسی دستمزد امسال ، Burtch Works برای مقایسه آخرین میانگین ها برای دوره مه 2020 تا ژانویه 2021 (دوره همه گیر) با میانگین دستمزد دوره فوریه 2021 – آوریل 2021 (بهبود عادت زنانه).

در اینجا نحوه مقایسه اعداد آورده شده است.

واردکنندگان سطح متوسط ​​و مدیران سطح متوسط ​​بیشترین افزایش را در سطح متوسط ​​دستمزد به ترتیب 9٪ و 6٪ ثبت کردند. بیمه های انفرادی در بالاترین سطح 4٪ افزایش در میانگین دستمزد را ثبت کردند. مدیران سطح متوسط ​​رکود دستمزد صفر را گزارش می دهند ، در حالی که مدیران سطح بالا و واردکنندگان سطح پایین فردی 2٪ کاهش متوسط ​​دستمزد را گزارش می دهند.

اما این افزایش ها تازه در اواخر دوره بهبودی اندازه گیری شده آغاز می شوند ، بنابراین بعید است از زمان پایان مطالعه تغییراتی داشته باشد.

لین گفت: “ما با افزایش طیف وسیعی ، شاهد افزایش دستمزدها بودیم.” “اوضاع در ماه مارس بدتر شد.” این بدان معناست که این داده ها به سادگی آغاز روند صعودی را به تصویر می کشند.

دلایل مختلفی وجود دارد که نشان می دهد بازار در حال حاضر برای متخصصان داده و تحلیلگران واقعاً قوی است.

اول ، ما از یک دوره رکود خارج می شویم ، وقتی کسی نمی خواست شغل خود را تغییر دهد ، و دستمزدها ثابت ماند. این بدان معناست که افرادی که قصد تغییر شغل را دارند به احتمال زیاد این برنامه ها را در طی همه گیری به تأخیر انداخته اند. اکنون همه این افراد در حال بازگشت به بازار هستند.

دوم ، فرصت های جدید زیادی برای کار از راه دور وجود دارد که زمینه کاملا جدیدی از فرصت های شغلی را برای متخصصان علوم داده و تجزیه و تحلیل فراهم می کند.

سوم ، وقتی افراد به سمت مشاغل جدید می روند ، جای خالی خود را در آنجا ایجاد می کنند و جای خالی دیگری ایجاد می کنند.

چهارم ، برخی صنایع وجود دارند که برای ادامه فعالیت در اقتصاد همه گیر مجبور به تغییر مدل های تجاری خود شده اند. Burtch Works به طور خاص به خرده فروشی اشاره دارد ، که قرار بود به کانال های دیجیتال اجازه دهد جایگزین فروش از دست رفته در فروشگاه های آجر و ملات شوند. گزارش Burtch Works خاطرنشان می کند که بسیاری از خرده فروشان در حال گسترش تیم های علوم و تجزیه و تحلیل داده های خود هستند و غرامت بیشتری نسبت به Burtch Works که به طور معمول در خرده فروشی دیده است ، ارائه می دهند.

Burtch Works همچنین خاطر نشان می کند که درصد پاسخ دهندگان شاغل در صنعت مراقبت های بهداشتی از سال 2016 تا 2021 تقریباً سه برابر شده است ، که نشان دهنده افزایش کار در علم داده و تجزیه و تحلیل در این عمودی است.

با این حال ، نرخ نمونه بکار رفته در خدمات مالی از 30٪ در 2016 به 11٪ در 2021 کاهش یافته است.

یکی دیگر از یافته های جالب عمودی صنعت این است که در سال 2017 ، 41٪ از نمونه محققان داده های نظرسنجی توسط شرکت های فناوری اشغال شده است ، در حالی که در سال 2021 صنعت فناوری تنها 20٪ را تحت پوشش قرار داده است.

“اگرچه بسیاری از دانشمندان داده در سالهای گذشته احساس کرده اند که برنامه های پیشرفته علوم داده را فقط در شرکت های فناوری ساحل غربی می توان یافت ، اما در صنایع سنتی تر نیز فراگیری یادگیری ماشین و یادگیری عمیق وجود دارد به عنوان افزایش استارت آپ های نوآور در صنایع مختلف “، در گزارش Burtch Works آمده است. “همانطور که تحول دیجیتال در صنایع بیشتری گسترش می یابد ، دیگر یک صنعت واحد برای علم داده پیشرفته وجود ندارد.”

جان لین ، Burtch Works

جان لین ، Burtch Works

در حالی که عمودی صنعتی ، مهار تقاضا و فرصت های جدید از راه دور باعث ایجاد بازار کار داغ برای متخصصان داده و تحلیلگران می شود ، عامل دیگری وجود دارد که با برخی از متقاضیان کار که گفته اند می خواهند شغل خود را تغییر دهند ، بازی می کند.

لین گفت: “افراد زیادی با آنها صحبت كرده ام كه ​​گفته اند كه آنها سعی می كنند به محل كار خود بروند زیرا آنها در طی همه گیرى منتقل شده اند و حالا سازمان آنها آنها را به دفتر باز می گرداند.” اما آنها دیگر در آنجا زندگی نمی کنند ، بنابراین زمان تغییر شغل فرا رسیده است.

وقتی صحبت از کار از راه دور می شود ، متخصصان داده و تحلیل گران ترجیح می دهند از راه دور باشند. لیندا بیرچ هنگام صحبت درباره نظرسنجی های مربوط به حقوق و دستمزد سال های گذشته ، به InformationWeek گفت: این چیزی است كه هرگز در گذشته امكان پذیر نبوده است زیرا تقریباً همه كارفرمایان كارمندان خود را ملزم به حضور در دفتر و همکاری شخصی با دیگران كرده اند. امسال ، متخصصان داده و تجزیه و تحلیل ترجیحات خود را روشن کردند ، 92٪ اظهار داشتند که ترجیح می دهند هفته ای 3 روز یا کمتر در دفتر کار باشند. فقط 3٪ می گویند که 5 روز در هفته ترجیح می دهند در دفتر باشند. 71٪ كامل اظهار داشتند كه آنها فكر مي كنند كار در خانه از نظر شخصي براي آنها سودمندتر از كار در دفتر است. و 72٪ از پاسخ دهندگان می گویند اگر گزینه باینری برای خانه یا محل کار به آنها داده شود ترجیح می دهند 100٪ از خانه کار کنند.

به گفته لین ، هنوز چشمگیرترین تغییر در دستمزد است.

وی گفت: “در چند ماه گذشته شاهد افزایش چشمگیر این حقوق بوده ایم.” “جالب خواهد بود که ببینیم چگونه این اطلاعات در داده های 2022 توسعه می یابد.”

اما شاخص ها این است که مزایای کمی همچنان افزایش می یابد.

لین گفت: “ما شاهد بوده ایم كه بسیاری از سازمانها امسال افزایشهای غیرمنتظره انجام می دهند ، زیرا بازداشت در حال حاضر بسیار مهم است.” “اگر کسی از در بیرون می رود ، جایگزینی او دشوار است. آنها از این سازمان اطلاعات دارند.”

آنچه در ادامه بخوانید:

جسیکا دیویس سردبیر ارشد در InformationWeek است. این شامل مدیریت فناوری اطلاعات شرکت ها ، مشاغل ، هوش مصنوعی ، داده ها و تجزیه و تحلیل ها و نرم افزارهای سازمانی است. او کار خود را صرف پوشاندن دوراهی تجارت و فناوری کرده است. او را در توییتر دنبال کنید: … بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر