گیره برگه یا کاغذ از مواردی است که در ست لوازم تحریر گنجانده میشود اما این گیره کوچک نیز میتواند در قسمت انتهایی هویه قرار گرفته و به کمک شما آید. از دیگر روشهای ساختن سر هویه میتوان به ساخت نوک هویه smd با استفاده از گیره کاغذ اشاره کرد. همین امر آموزش سیم پیچی موتور را به موضوعی مهم و حائز اهمیت تبدیل کرده که در این بخش به بررسی آن میپردازیم. تعداد شیار: تعداد شیار که آن را با Z نشان میدهند، تعداد شیارهای قابل شمارش داخل پوسته موتور را میگویند. گام سیم پیچی: به فاصله بین دو بازوی یک کلاف برحسب تعداد شیار میگویند. علاوه بر این بهتر است رنگ روکشها نیز متفاوت باشد تا در ترانسفورماتورهای دارای چندین سیم پیچ ، را به راحتی بتوان سر هر سیم پیچ را مشخص کرد. برای سیم پیچی موتور ابتدا محاسبات سیم پیچی را انجام دهید و مقدار گام قطبی، گام سیم بندی، تعداد شیارهای زیر هر قطب در هر فاز، زاویه الکتریکی شیارها و شروع فازها را مشخص کنید. تعداد قطب ها معمولا به صورت از پیش تعیین شده است اما در صورتی که تعداد آن مشخص نباشد سرعت روتور که روی پلاک حک شده است می تواند تعداد قطبها در موتور را تعیین کند.

سیم پیچی اینگونه موتورها به صورت متحدالمركز بوده و معمولا سیم پیچ راه انداز روی دو سیم پیچ دیگر جا زده می شود. سیم پیچی موتورها بنا به دلایل گوناگونی از قبیل اضافه جریان یا افزایش حرارت با مشکل روبه رو شده و نیازمند عیب یابی و بازپیچی دارند. روش دیگر امتحان کردن نوک هویهای که ساختهاید، نزدیک کردن آن به اشیاء پلاستیکی است که در صورت درست بودن، شیء پلاستیکی گرم شده و سوراخ خواهد شد. این نوک هویه بیشتر در مواردی که علاوه بر گرم کردن، به بریدن شیء نیز نیاز باشد، استفاده میشود. سیم پیچی موتورهای تکفاز طرح دو فاز با سیم پیچی موتورهای سه فاز شبیه به یکدیگرند. در سیم پیچی موتور تکفاز از سیم های بسیار زیاد و پیچیده به هم استفاده شده که به صورت قطب های مغناطیسی عمل کرده و جریان برق را تسهیل میکنند. آموزش سیم پیچی عنوان مقاله: آموزش سیم پیچی قالب بندی: pdf فهرست: سیم پیچی مشخصات لازم برای طراحی و سیم پیچی موتور شرح مختصر: اندازهی میدان مغناطیسی در دهانهی سیمپیچ نصف میدان مغناطیسی در میانهی آن ( دور از لبههای آن ) است. دانلود. دانلود فایل pdf محاسبات سیم پیچی ترانسفورماتور.

در حوالی 10% ولتاژ نامی خروجی پتانسیومتر قادر خواهد بود تاجریان نامی را در سیم پیچ های اولیه وثانویه ترانسفورماتور برقرار کند . در نتیجه ، همانطور که در موج سینوسی در نمودار نشان داده می شود ، ولتاژ خروجی 4 برابر افزایش می یابد. در کارگاه های عملی که در آموزشگاه تعمیرات موبایل وجود دارد دستگاه های موبایل مختلفی در اختیار هر کارآموز قرار داده می شود و تحت نظر اساتید دوره نحوه عیب یابی و تعمیرات آنها آموزش داده خواهد شد. این تیغها معمولاً در انتهای خود دارای دایرهای برای قرار گرفتن زائده ابزار مورد نظر است که این تیغه را در محل خود ثابت نگه میدارد. خطی است که مراکز دو قطب S و N را در یک مغناطیس به هم وصل می کند. برای ساختن نوک هویه با استفاده از سیم مفتولی، کافیست با استفاده از ابزار دم باریک، سیم مفتولی به طول ۱۰-۱۴ سانتیمتر را از وسط خم کنید. اما چگونه می توان بهترین آموزشگاه را شناسایی کرد؟ را برای قطبهای مختلف می توان از جدول زیر حدود آنرا تعیین كرد. بسیاری از تعمیرگاه های موبایل به دنبال افرادی حرفه ای در این کار می باشند تا آنها را استخدام کرده و به صورت درصدی با آنها کار نمایند.

گام قطبی: به تعداد شیارهایی از سطح استاتور گفته میشود که توسط یک قطب پوشانده شوند. توزیع سیم پیچی در سطح استاتور، به هنگام سیم پیچی انواع موتورهای تک فاز با طرح دوفاز، همچون موتورهای سه فاز، به صورت گام کسری یا کوتاه شده انجام می گیرد. بهتر است برای بهتر کار کردن سر هویه، دو قسمت را به سمت بالا شکل داده به نحوی که بتوانید قطعه مورد نظر را در بین دو قسمت قرار داده و آن را از روی برد جدا نمایید. به زبان ساده به کارآموزان آموزش داده می شود. اکنون پیچ قرار گرفته در قسمت نوک هویه را با استفاده از پیچ گوشتی باز کرده و سپس سیم را از قسمتی که با فویل پوشاندهاید، در هویه قرار داده و پیچ را محکم نمایید. تعداد قطب های موتور: تعداد قطب های الکتروموتور موتور که آن را با علامت ۲P نشان میدهند. ۱-بیرینگ ها: یکی از مهمترین اجزاءمکانیکی موتور که اغلب دچار ایراد میشوند، بیرینگها هستند.خارج کردن آنها باید با دقت و بدون ضربه زدن صورت گیرد. بنابراین یک سوم از قدرت استاتور بدون استفاده خواهد ماند. یکی دیگر از راههای ساختن نوک هویه، استفاده از تیغه باریکی است که در ابزاری مانند چاقوهای قالی بافی استفاده میشود.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از آموزش سیم پیچی موتور کولر دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

ایندکسر