در سبک مدرن، بیشتر از فلزاتی مانند آلومینیوم و همچنین، از شیشه استفاده میشود. توصیه میشود در ساخت این بخشها حسابی وسواس به خرج دهید. این رنگ دارای حس و حالی دوستانه، زنده و اجتماعی است که هر فردی به آن جذب میشود. اساسا هر فرد غریبه ای که وارد ساختمان می شود، می بایست پس از هماهنگی با نگهبان مدتی را منتظر بماند تا نگهبان اجازه ورود به ساختمان را از فرد ساکنِ مورد نظر بگیرد یا اینکه قرار ملاقات آنها در لابی رخ می دهد. ترکیب رنگهای روشن و رنگهای طیف مشکی و خاکستری را بکار ببرید و نگذارید رنگآمیزی داخل ساختمان به سمت رنگهای زننده برود. اکثر ادارات، صندلیهای چرم مشکی و قهوهای و میزهای شیشهای بزرگ داخل سالنها و اتاقهایشان قرار میدهند. شما موقعی میتوانید از صندلیهای بنفش، دیوار زرد و میزهای سبز استفاده کنید، که بخواهید متفاوت بودنتان را مزیت خودتان نشان دهید. این عوامل در انتخاب شما تاثیر زیادی دارند. این فضا که جهت نشستن افراد مهیا شده به طور حتم لازم است به درستی طراحی شود. با این وجود اگر جهت اولیه، شمالی – جنوبی باشد نور خورشید به همه ی اتاقها می رسد.

به عبارت دیگر، به جداکننده های کاذب و موقت در فضاهای اداری که برای ایجاد فضاهای خصوصی و نیمه خصوصی ، نظم بخشی، زیبا سازی، بهینه سازی و به طور کل ایجاد محیطی آرام و به دور از سر و صدا در جهت افزایش بازدهی کارکنان، پارتیشن اداری گویند. در ابتدای طراحی داخلی لابی اداری افراد در خصوص قیمت با طراح داخلی صحبت می کنند چرا که انتخاب نوع کف پوش و دیوار پوش ها، مبلمان، و استفاده از انواع نور پردازی شی و سقف، در قیمت و هزینه درخواستی بسیار تاثیر گذار می باشد در حقیقت با افزایش هزینه می تواند طراحی حرفه ای و زیباتری انجام داد. از طرفی، کارآموزان میتوانند از این ابزار ها و ترفندها را در طرحهای دیگر از قبیل طراحی فضای نمایشگاهی ، طراحی نمای ساختمان استفاده کنند این موضوع از طراحی بطور کاملا اصولی در سرفصل آموزشی آموزشگاه قرار گرفته است. در طراحی اداری به ویژه در طراحی داخلی ساختمان اداری موارد مختلفی را باید مد نظر قرار داد تا نتیجه اصولی و رضایت بخش باشد. در این مقاله، قصد داریم بررسی کنیم که برای ساخت چنین ساختمانی، باید به چه اصولی توجه کرد و به چه مواد اولیهای نیاز است. نکاتی که در این مقاله ذکر شد، مسائل مهمی هستند که در ساخت یک اداره دولتی یا خصوصی باید در دستور کار قرار گیرند.

داشتن یک سالن کنفرانس خوش ساخت که طراحی هنرمندانهای دارد، وجهه بسیار خوبی برای آن برند به همراه دارد. اکنون ساختمانهای اداری اغلب از نماهای شیشهای برخوردار هستند ولی در تقسیم بندی و کیفیت فضاهای داخلی آنها تفاوتهایی وجود دارد که در تصویر زیر نمونهای از یک ساختمان اداری را میتوانید مشاهده نمایید. شما نیز با ساخت یک نمای شیشهای مدرن و اجرای یک نورپردازی زیبا، به یک ساختمان برجسته و منحصر به فرد دست خواهید یافت. کسانی که برای بار اول وارد محیط کاری شما می شوند قطعا شناختی از ایده ها و شخصیت درونی شما نخواهند داشت بنابراین شما با به کارگیری ایده هایی جذاب در طراحی داخلی ساختمان اداری می توانید سلیقه و روحیات خود را به مشتری ها نشان دهید. باید نورپردازی داخلی ساختمان طوری انجام شود که نور کافی برای تمام بخشها فراهم نماید. قرار دادن مبلمان در لابی یکی از ضروریات می باشد چرا که پس از رسیدن از سفر طولانی فرد نیاز به استراحت کردن خواهد داشت و قبل از اینکه اتاق تحویل گیرد می تواند در لابی هتل استراحت نماید. قسمت بندی کردن محیط داخلی خانه یا اصطلاحا پارتیشن بندی کمک ویژه ای به طراحی داخلی مناسب تر خواهد کرد. در طراحی دکوراسیون اداری باید دقت شود خواسته ای که شخص کارفرما دارد پیاده شود و معماری محیط و اینکه چه نوع کاربری دارد در آن در نظر گرفته شود.

به طور کلی در هر طراحی دکوراسیون و دکوراسیون اداری و دفتر کار مدرن انتخاب مبلمان مناسب اداره و نحوه چیدمان آنها بسیار اهمیت دارد. نماد و هویت شرکت شما، نمای بیرونی آن است و به همین خاطر، در برندسازی شما تاثیر بالایی دارد. در این صورت، علاوه بر عملکرد شما و کیفیت خدمت رسانی شرکتتان، درخشش ساختمانتان هم بر شهرت و اعتبارتان اضافه میکند. آرامشی که این رنگ در فضا ایجاد میکند به حدی است که میتوانید از آن حتی برای دیوارهای اتاق خواب دکوراسیون داخلی واحد اداری نیز استفاده کنید. چرا که باید تا جایی که امکانپذیر است از لوازم رسمی استفاده کنید. چیزی که در این میان اهمیت دارد، تناسب رنگ بین لوازم، ملزومات، دیوار و کاغذدیواری است. قبل از هر چیز مبلمان در هر کدام از این موارد متفاوت انتخاب می شود، که براساس اصطلاحا فضای دعوت مبلمان متفاوتی برای این مکانها انتخاب می شود. پیشنهاد Sherwin Williams برای اضافه کردن کمی از فضای طبیعی به خانه، آن است که از مبلمان و دکوراسیونی با مواد طبیعی مانند سنگ، چرم، چوب و غیره در کنار پارچههای بافته شده استفاده شود تا فضای داخلی خانه از طبیعیت نیز دور نباشد.

ایندکسر