[ad_1]

استفاده کم و صرف دارایی های ابر غیرضروری آسان است. خبر خوب این است که ابزارها و روش هایی وجود دارد که IT می تواند برای مدیریت بهتر دارایی های ابر و کاهش ضایعات استفاده کند.

اعتبار: gearstd از طریق Adobe Stock

اعتبار: gearstd از طریق Adobe Stock

در سال 2020 ، زباله های ابری سالانه شرکت 17 میلیارد دلار تخمین زده می شود که عمدتا به دلیل منابع غیرفعال و زاید از بین رفته است. این جی چاپل ، مدیر عامل و بنیانگذار ParkMyCloud بود. نمازخانه باید بداند. شرکت وی با کمک به بخشهای فناوری اطلاعات شرکتها در شناسایی دارایی های ابری تلف شده و هزینه های غیر ضروری تجارت می کند. وی گفت: “به عنوان مثال ، مشخص شده است كه یك ارائه دهنده خدمات بهداشتی فناوری اطلاعات بابت هزینه های ابری خود سالانه تا 5.24 میلیون دلار ضرر می كند – به طور متوسط ​​بیش از 1000 دلار در هر سال در سال.”

اتلاف در ابر نیز دلیل این امر است که ممکن است استخدام یک حسابرس ابر برای ارزیابی میزان استفاده و هزینه ها مناسب باشد. به این ترتیب می توان هزینه های بیش از حد در هزینه های ابر را شناسایی و از بین برد. متناوباً ، IT ممکن است حسابرسی داخلی خود را انجام دهد.

تکثیر در ابر

مکان های زیادی برای جستجوی زباله های ابر وجود دارد. اولین مورد استقرار بیش از حد منابع ابر است که می تواند منجر به “گسترش ابر” شود.

رشد ابر زمانی اتفاق می افتد که منابع ابر از چندین نقطه در یک شرکت واحد بدون هماهنگی متمرکز تهیه شوند. این امر منجر به فعالیت “سیلوهای ابری” دپارتمان می شود ، زیرا هیچ نقطه کنترل مرکزی برای بودجه ریزی ، ردیابی یا استفاده از ابر وجود ندارد.

بسیاری از شرکت ها با قرار دادن IT در نقش یک عامل متمرکز مدیریت ابر در تلاشند تا با سیلوهای ابری این مشکل را برطرف کنند. شرکت ها حتی می توانند در یک سیستم مدیریت دارایی فناوری اطلاعات سرمایه گذاری کنند که نیاز به ردیابی و نظارت بر هر دارایی فناوری اطلاعات در شرکت دارد تا شرکت بداند چه مقدار دارایی دارد – و همچنین میزان هزینه ای که برای این فناوری اطلاعات می کند.

متأسفانه ، حتی سیستم های ردیابی دارایی IT نیز محدودیت هایی دارند. به عنوان مثال ، ممکن است یک برنامه مستقل مبتنی بر ابر وجود داشته باشد که کاربران می توانند از طریق یک پورتال اینترنتی به آن دسترسی پیدا کنند ، اما این مورد در شبکه هایی که IT ردیابی می کند وجود ندارد. نمونه این موارد حقوق منابع انسانی ، مزایا و سیستم های بیمه است که از طریق درگاه های اینترنتی وارد شده اند. در این موارد ، استفاده از ابر ممکن است قابل مشاهده نباشد – اگرچه هزینه های مرتبط با آنها قطعاً زیاد خواهد بود.

یک حسابرسی دقیق از تمام منابع ابری شرکتی می تواند شرایطی از این دست را آشکار کند ، زیرا حسابرس نه تنها دارایی های ردیابی شده توسط یک سیستم مدیریت دارایی را بررسی می کند – بلکه وی با بخشهای شخصی کاربر در مورد برنامه ها و سیستم هایی که استفاده می کنند مصاحبه می کند. این است که چگونه استفاده مخفی از ابر آشکار می شود.

استفاده ضعیف از ابر

منبع دوم ضایعات ابر زمانی اتفاق می افتد که منابع ابر به طور بهینه استفاده نشوند. آزمایش برنامه های فناوری اطلاعات در فضای ابری مثال خوبی است.

سیستم عامل های مجازی که در ابر آزمایش برنامه قرار دارند ، بر اساس ساعت ، دقیقه یا ثانیه شارژ می شوند. این مزیت توسعه دهندگان در حین آزمایش است زیرا هزینه آن کمتر از این است که اگر مجبور به استقرار سیستم عامل های مجازی در مراکز داده خود باشند ، جایی که سخت افزارها و نرم افزارها سرمایه گذاری می شوند و طی سالها صرف می شوند. با این حال ، آزمایش ابری با خاتمه یافتن هزینه قابل توجهی توسط توسعه دهنده برنامه ، آزمایش را فراموش کرده و انسداد انسداد سیستم عامل آزمایشی را که اکنون غیرفعال است و همچنان شارژ می شود ، فراموش می کند. وقتی این اتفاق می افتد ، سیستم عامل آزمایش به یک دارایی از دست رفته تبدیل می شود.

ضایعات ابر همچنین می توانند هنگام توزیع مجدد پردازش و ذخیره سازی ایجاد شوند. در یک مرکز داده محلی ، توزیع مجدد معمول است زیرا شما قبلاً منبع را مالک (یا اجاره) کرده اید و صرف نظر از آنچه استفاده می کنید ، هزینه آن را پرداخت می کنید. بنابراین ، شما در صورت پرش یا تأمین فضای ذخیره سازی بیشتر ، این لوکس را دارید که پردازش بیشتری انجام دهید ، زیرا ممکن است لازم باشد. هنگامی که این عمل برآورد بیش از حد به ابر منتقل می شود ، این خطر وجود دارد که شما فضای ذخیره سازی یا پردازش بیشتری را نسبت به آنچه که استفاده می کنید اختصاص دهید (و هزینه آن را پرداخت کنید) ، زیرا در بیشتر موارد هیچ “قیمت ثابت” مطلقی برای ابر وجود ندارد.

بسیاری از ارائه دهندگان ابر سعی کرده اند با این مشکل توزیع مجدد مقابله کنند زیرا آنها نمی خواهند مشتریانشان از هزینه های غیر منتظره غافلگیر شوند. تامین کنندگان این کار را با ارائه پردازش و ذخیره سازی درخواستی انجام می دهند که براساس تقاضا افزایش و کاهش می یابد. به این ترتیب ، فناوری اطلاعات فقط هزینه خود را می پردازد.

درک هزینه های ابر

توافق نامه ها و حساب های خرید ابر می توانند بسیار پیچیده باشند و چالش رمزگشایی آنها هنگامی که چندین ارائه دهنده خدمات ابری درگیر شوند ، پیچیده تر می شود. به عنوان مثال ، یک سیستم عامل مجازی بسته به نوع ابر شما ممکن است “نمونه” یا “ماشین مجازی” نامیده شود. مشکل دیگر شرکتها بیش از حد پردازش و استفاده از آستانه هایی است که برای آنها ثبت نام کرده اند. در آستانه های خاص ، قیمت گذاری جدید (و گران تر) ظاهر می شود. بسته به جغرافیایی که در آن کار می کنید ، قیمت گذاری نیز می تواند متفاوت باشد. تمام این مشکلات در چاپ خوب قراردادهای فروشنده ابر توضیح داده شده است ، اما وقتی چاپ خوب خوانده نشود و صورتحساب ها بالاتر از حد انتظار برسد ، شرکت ها متعجب می شوند.

برای کمک به ارائه دهندگان ابر ، آنها سعی کردند به مشتریان کمک کنند تا درک کنند که هزینه های ابر چگونه محاسبه می شود تا عنصر غافلگیری ناخوشایند از بین برود. آنها این کار را با ارائه ابزاری انجام داده اند که می تواند هزینه های بودجه را بر اساس برآوردهای ارائه شده توسط IT طراحی کند – اما این ابزارها به خوبی داده های موجود در آنها هستند.

نتایجی که اظهار شده

Flexera ، که نرم افزار مدیریت رایانه را می فروشد ، برای گزارش وضعیت ابری خود در سال 2021 ، نظرسنجی از 750 متخصص IT را انجام داده است. پاسخ دهندگان به نظرسنجی می گویند که آنها به طور متوسط ​​30 درصد از هزینه های ابر خود را از دست می دهند. سی و شش درصد از پاسخ دهندگان می گویند شرکت هایشان سالانه بیش از 12 میلیون دلار در فضای ابری هزینه می کنند و 32 درصد دیگر می گویند هزینه های ابری آنها بین 2.4 میلیون تا 12 میلیون دلار در سال است.

“صندوق های پسماند” منابعی غیرفعال یا کم مصرف بودند که در ابر باقی مانده بودند و پس از استفاده از آن ها مستثنی نبودند. ناتوانی شرکت ها در درک چگونگی هزینه ارائه دهندگان ابر برای خدمات و منابع ؛ و مشکلات داخلی در شرکت ها زیرا خدمات ابری با هماهنگی متمرکز کمی از سراسر سازمان مشترک هستند.

خبر خوب این است که ابزارها و روش هایی در دسترس است که IT می تواند برای مدیریت بهتر دارایی های ابری و ریختن زباله استفاده کند. در صورت اجرای این ابزارها و روش ها ، فرصتی برای از بین بردن آنچه 30 درصد بیش از حد در ابر ابراز می کنند وجود دارد. به سایر پروژه ها و ابتکارات فناوری اطلاعات فکر کنید که می توانند تأمین مالی شوند!

مطالب مرتبط:

راه هایی برای کمک به CIO و CFO در محاسبه هزینه های ابر و بازده سرمایه گذاری

جایی که هزینه های ابر می تواند در سال 2021 و پس از همه گیری افزایش یابد

آیا هزینه های ابری بیش از رشد شما هستند؟

ماری ای.شکلت مفسر فناوری شناخته شده بین المللی و رئیس Transworld Data ، یک شرکت خدمات بازاریابی و فناوری است. او پیش از تأسیس شرکت خود ، معاون تحقیقات محصول و توسعه نرم افزار در راس بود … رزومه کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsال در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر