[ad_1]

یک رصدخانه نوری در حال ساخت با استفاده از InfluxData برای پردازش داده هایی که به مرور توسط ستاره ها جمع آوری می شود ، کمک می کند.

اعتبار رصدخانه Vera C. Rubin: RubinObs / NSF / AURA

رصدخانه Vera S. Rubin

اعتبار: RubinObs / NSF / AURA

در مواجهه با یک پروژه طولانی مدت برای جمع آوری و پردازش مقدار زیادی از داده های بصری از جهان ، رصدخانه Vera C. Rubin در کوههای شیلی به یک پایگاه داده منبع باز ، سری های زمانی ، InfluxDB ، توسعه یافته توسط InfluxData تبدیل شد.

رصدخانه و تلسکوپ نوری 8.4 متری آن برای کشف فضای قابل مشاهده از نیمکره جنوبی به مدت 10 سال در حال ساخت است و هر شب حدود 1000 تصویر از آسمان را ثبت می کند. پیش بینی می شود در این پروژه 50000 پتابایت داده تصویری تولید شود که اخترشناسان می توانند برای درک بهتر فضا از آنها استفاده کنند.

رصدخانه روبین ، با بودجه بنیاد ملی علوم و وزارت نیرو ، با هدف جمع آوری داده ها در مورد 37 میلیارد ستاره و کهکشان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد پدیده های ستاره ای مانند ماده تاریک ، انرژی تاریک و حرکت سیارک ها انجام خواهد شد.

فروسی ایکنو ، مدیر پروژه سکوی علمی رصدخانه روبین ، می گوید: عملکرد تلسکوپ های پیچیده نجومی نیاز به درک خوبی از ابزار دقیق دارد. وی گفت ، اگرچه رصدخانه در شیلی است ، اما دانشمندان در سراسر جهان به داده ها علاقه مند هستند.

با پیشرفت پروژه ، ایكونو می گوید تیم متوجه شده است كه به جای تعهد در ذخیره و پردازش جریان قرائت ساز ، باید روی این كار پیچیده تمركز كند. وی گفت: وقتی دوربین 3 گیگاپیکسلی ، تلسکوپ و سایر تجهیزات به طور کامل مونتاژ شوند ، انتظار می رود رصدخانه داده های قابل توجهی با فرکانس بالا تولید کند. “تله متری بزرگ است. حتی بدون تلسکوپ کاملاً طراحی شده ، ما در حال حاضر حدود ترابایت دورسنجی در روز را جمع آوری می کنیم. “

آنجلو فاوستی ، مهندس نرم افزار در رصدخانه می گوید ، تیم در حال حاضر از نسخه متن باز InfluxDB استفاده می کند ، گرچه آنها در سطح دیگری به روز می شوند. وی گفت: “ما در حال برنامه ریزی برای مهاجرت به InfluxDB 2.0 هستیم.” Fausti گفت ، این انتقال شامل یک رابط کاربری جدید با قابلیت تجسم جدید برای نمودارهای پراکندگی مختلف ، نقشه های حرارتی و هیستوگرام ها است. “این ابزاری است که برای توسعه دهندگان طراحی شده است و ما به عنوان دانشمند و مهندس نیز توسعه دهنده هستیم.”

اقتصاد در تلاش است تا یک پایگاه داده رابطه ای MySQL سنتی برای ذخیره و تجزیه و تحلیل دورسنجی ایجاد کند ، اما این یک چالش بود. وی گفت ، این تیم در حال حاضر از Apache Kafka و InfluxData برای استفاده های مختلف استفاده می کند و تشخیص می دهد که از این منابع می توان برای جمع آوری داده ها با فرکانس ، حجم و پهنای باند بالا استفاده کرد. وی گفت: “ما فهمیدیم كه تله متری ما برای این كار بسیار مناسب است.” تیم رصدخانه سپس پایگاه داده امکانات مهندسی خود را با استفاده از InfluxData و Kafka ، یک بستر پردازش داده منبع باز ، برای این منظور ایجاد کردند.

آیکن گفت ، InfluxData برای عیب یابی امکانات نیز مفید بوده است. او می گوید: “شما در حال تلاش برای یافتن منشا یک مشکل یا رفتار در سخت افزار خود هستید.” “در غیر این صورت شما کور پرواز می کنید.” اکونومو گفت ، این رصدخانه که در آند شیلی و در ارتفاع 9000 فوت بالاتر از سطح دریا واقع شده است ، نیاز به نصب محلی InfluxData دارد ، به دلیل احتمال بی ثباتی در اتصال به قله کوه. “فیبرهای زیادی بین ما و تلسکوپ وجود دارد.”

اکونومو می گوید این تیم از Kafka برای کار با مقدار زیادی از اطلاعات دورسنجی گرفته شده استفاده می کند که باید در یک مرکز داده در مرکز ملی برنامه های فوق رایانه در ایلینوی کپی شود. وی می گوید ، از آنجا می توان داده ها را جمع کرد و همچنین برای ایجاد نمایش آماری از داده ها استفاده کرد.

به گفته اکونومو ، این رصدخانه انتظار دارد که عملیات اکتشافی را در سال 2024 آغاز کند و قصد دارد با استفاده از InfluxData ، زمان نگارها را تولید کند تا دانشمندان و مهندسان داده بتوانند داده ها را کاوش و تعامل کنند. وی گفت: “شما قادر خواهید بود تغییراتی در مقیاس را ببینید که قبلاً هرگز در نجوم حاصل نشده است.”

مطالب مرتبط:

اکوسیستم AI: نگاشت آینده علم داده

آنچه CIO ها باید در مورد فناوری پایگاه داده گرافیکی بدانند

Capella Space برای پردازش ماهواره ای با AWS همراه است

Joao-Pierre S. Ruth کار خود را غرق در روزنامه نگاری تجارت و فن آوری گذراند ، ابتدا در صنعت محلی در نیوجرسی ، بعداً به عنوان سردبیر Xconomy در نیویورک فعالیت های خبری خود را آغاز کرد و به انجمن راه اندازی فناوری شهر پرداخت و سپس به عنوان فریلنسر برای این موارد فعالیت کرد. سایت ها به عنوان. .. بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر