[ad_1]

پیدا کردن یک کار در طی یک بیماری همه گیر چالش هایی را ایجاد می کند. در اینجا سه ​​نکته در مورد نحوه مصاحبه تأثیرگذار آورده شده است.

تصویر: النور - stock.adobe.com

تصویر: النور – stock.adobe.com

همانطور که بسیاری از افراد شغل خود را از طریق COVID-19 از دست می دهند ، بازار کار بیش از هر زمان دیگری رقابت کرده است. از آنجا که شرکت ها شروع به استخدام و جبران خسارت کارمندان از دست رفته می کنند ، بسیار مهم است که متقاضیان روش های برجسته بودن از مسابقه استعدادیابی را برجسته کنند.

چند ماه پیش ، نکاتی را در مورد چگونگی برتری زنان در نقش خود به عنوان پژوهشگر داده به اشتراک گذاشتم ، و گرچه این نکات همچنان وجود دارد ، امروز بازار کار بسیار متفاوتی است. حتی در بسیاری از صنایع تحت تأثیر همه گیری ، دانشمندان همچنان مورد تقاضا هستند و باید با نکات و ترفندهایی در مورد چگونگی برجسته سازی همراه باشند. در اینجا سه ​​روش وجود دارد که محققان داده می توانند از طریق مصاحبه از راه دور مصاحبه انجام دهند و در روند استخدام تأثیرگذار باشند.

1. آماده باشید تا کار خود را نشان دهید ، نه بگویید. وقتی CV داوطلب را مرور می کنم ، به دنبال پروژه ها و تجربیات منحصر به فرد می گردم – صدها CV با همان پروژه های پنج کلاس به دست می آورم ، به نظر می رسد هر یک از آنها برای استادان خود در علوم داده کار می کند (توصیه های شراب ، پیش بینی قیمت خانه ، پیش بینی بقا در تایتانیک و غیره) یا مسابقه کاگل. راستش را بخواهید ، من با این نامزدها مصاحبه نمی کنم – من به دنبال افرادی هستم که در هر نقشی که داشته باشند ابتکار عمل را به عهده گرفته اند. افرادی که نحوه طراحی و اجرای پروژه ها را می دانند ، با ذینفعان ارتباط برقرار می کنند و دلیل مهم کاری را که انجام داده اند توضیح می دهند. بهترین رزومه ها لزوماً مربوط به افراد دارای دکترای علوم کامپیوتر از استنفورد نیست. آنها از افرادی می آیند که می توانند نشان دهند که مشکلات را شناسایی و حل کرده اند و می توانند تأثیرات خود را در سطح بالایی به وضوح بیان کنند.

من همچنین به عنوان بخشی از تجربه نامزد به دنبال نقش های رهبری “غیر سنتی” هستم. به یاد داشته باشید که مربیگری ، آموزش و نظارت ، تجربه های ارزشمند رهبری محسوب می شوند. آیا کارمندان پایه را مدیریت کرده اید؟ پرسنل جدید ساخته شده اند؟ دوره هایی تدریس می شود؟ راهی برای تأکید بر این پیدا کنید. من این کار را معمولاً در انتهای رزومه خود پشت سر تاریخ کارم قرار می دهم ، اما آن را دنبال می کنم تا نشان دهم که تجربه دارم و به همان اندازه با مهارت ها و مهارت های فنی خود آشنا هستم. مهم است که یک بخش در CV خود قرار دهید که تجربه رهبری شما یا هر مقاله دیگری را که در مجلات ، مقالات بدون بازبینی ، پست های وبلاگ ، سخنرانی ها و اشاره های رسانه ای برجسته می شود ، برجسته کنید. اغلب اوقات ، نامزدها بر این باورند که تنها مهارت های رهبری که می تواند داشته باشد به معنای تصدی پست های رهبری است ، اما این نمی تواند دور از حقیقت باشد.

2. مهارت های نرم خود را مانند گوش دادن فعال ، انعطاف پذیری و همدلی برجسته کنید. به عنوان یک دانشمند داده ، توانایی توضیح واضح جنبه های فنی یک پروژه و مشکلات و راه حل های سطح بالا برای افراد مختلف بسیار مهم است. وقتی مصاحبه می کنید ، حتماً نیاز واقعی به آگهی استخدام را شناسایی کرده و خود را به عنوان راه حلی برای مشکل شرکت در نظر بگیرید. طوطی را به اسکریپتی که حفظ کرده اید برگردانید ، بلکه در عوض با دقت به س youالاتی که از شما پرسیده شده گوش دهید و به آنها پاسخ دهید – این گوش دادن فعال است. برای درک مشکلات آنها ابتدا باید به کاربران و مشتریان خود گوش فرا دهید! برقراری ارتباط با آنچه که شما انجام می دهید و دلیل آن در رسانه های مختلف (اسناد ، اسلایدها ، ارائه مقیاس بندی) برای انجام کار و حفظ تیم خود ضروری است. مهارت های نرم کمتر در مورد اضافه کردن خط به رزومه شما است ، و بیشتر در مورد چگونگی یادگیری صحبت کردن با مردم ، طراحی اعتماد به نفس و گوش دادن بیشتر است. سرانجام ، در طول مصاحبه حرف خود را قطع نکنید – بزرگنمایی دشوار است ، اما جهان را برای مصاحبه گر شما تغییر می دهد.

3. به همان اندازه که کلیشه است ، تمرین کاملاً عالی است. من مطمئن نیستم که کسی به طور طبیعی یک سخنران عمومی عالی باشد یا یک نویسنده عالی است ، بنابراین سعی کنید در زندگی خود به دنبال مناطقی بگردید که بتوانید مهارت های نرم خود را تمرین کنید و از این آموزش رایگان بهره ببرید. نگران انجام آموزش هایی باشید که رئیس شما می خواهد داوطلبان انجام دهند ، یا اگر در یک نقش عمومی کار می کنید ، مدتی را صرف صحبت با مشتری و گوش دادن به آنچه مورد علاقه آنها است ، کنید. از آنجا ، او فرصت هایی را برای برقراری ارتباط با آنچه شما انجام می دهید و آنچه آموخته اید پیدا می کند: نوشتن وبلاگ ، نوشتن سخنرانی ، یا حتی سازماندهی کیسه های ناهار قهوه ای (آموزش داخلی یا سخنرانی).

با خودتان آرام باشید ، بدانید چه می کنید و بفهمید که کجا رشد کنید. زنی که من با او کار کردم برای بهبود مهارت های ارائه خود ، استندآپ کمدی و رقص مدرن انجام داد. مربی دیگری که داشتم یک مربی تناسب اندام در اوقات فراغت بود ، که به وی در مهارت های رهبری و حضور حرفه ای کمک می کرد.

در بازار کار همه گیر هیچ چیز تضمین شده نیست ، اما به یاد داشته باشید: شما بهترین دارایی هستید ، پس از نشان دادن شخصیت خود نترسید و آماده بودن را فراموش نکنید. با پیروی از این نکات ، شما مصاحبه های چشمگیری خواهید داشت و امیدواریم که به شغل رویایی خود برسید.

آلیشیا فریم در حال حاضر مدیر محصول و متخصص داده پیشرو در است Neo4jجایی که او در تیم مدیریت محصول شرکت برای تعیین نقشه راه و استراتژی توسعه ابزارهای یادگیری ماشین مبتنی بر ماشین کار می کند. وی دکترای زیست شناسی محاسبات را از دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل و لیسانس زیست شناسی و ریاضیات را از کالج ویلیام و مری در ویرجینیا دریافت کرد و بیش از هشت سال تجربه در علوم داده های شرکتی در BenevolentAI ، Dow AgroSciences و EPA دارد.

انجمن هفته اطلاعات متخصصان فناوری اطلاعات و متخصصان صنعت را با مشاوره ، آموزش و نظرات فناوری اطلاعات گرد هم آورده است. ما تلاش می کنیم رهبران فن آوری و متخصصان موضوع را برجسته کنیم و از دانش و تجربه آنها برای کمک به مخاطبان IT خود استفاده کنیم … مشاهده بیوگرافی کامل

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsال در مورد سایت.

بینش بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر