[ad_1]

در انتهای تونل چراغی برای متخصصان IT وجود دارد که از نزدیک بازار کار را رصد می کنند. علاوه بر این ، در اینجا مهارت هایی است که کارفرمایان در سال 2021 می خواهند.

کارمندان فناوری اطلاعات با کمک به سازمان های خود در ایجاد نیروی کار خود برای کار از راه دور و یک روش جایگزین برای تجارت و ورود به بازار ، ارزش خود را در نیمه اول سال 2020 ثابت کردند. اما تأثیر همه گیر COVID-19 به این معنی است که برخی از این کارگران شغل IT خود را در سال 2020 از دست داده اند. در جولای ، آگوست و سپتامبر ، مشاغل در صنایع IT کاهش یافته است.

طبق اعلام سازمان صنعت CompTIA ، این روند برای ماه اکتبر معکوس شده است. علاوه بر این ، سه شاخص استخدام فناوری اطلاعات دیگر که توسط CompTIA کنترل می شوند نیز به طور همزمان در حال افزایش هستند.

تصویر: گوستاوو فرازائو - shutterstock.com

تصویر: گوستاوو فرازائو – shutterstock.com

تیم هربرت ، معاون اجرایی تحقیقات و اطلاعات بازار CompTIA ، در مصاحبه با InformationWeek گفت: “این اولین بار است که هر چهار شاخص اصلی که ما دنبال می کنیم از ماه فوریه به یک سمت مثبت حرکت می کنند.” این صدایی که می شنوید پس از یک سال غافلگیری ، گردش سریع و مقدار زیادی عدم اطمینان برای سازمان های فناوری اطلاعات ، متخصصان فناوری اطلاعات و اقتصاد کل ، آهی راحتی است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مشاغل IT ، بخوانید:

علم داده: چگونگی تأثیر همه گیر بر 10 شغل محبوب

10 روند تسریع کننده حاشیه محاسبات

چگونه یک برنامه موفقیت آمیز هوش مصنوعی ایجاد کنیم

حقوق تحلیلی در برابر بحران COVID پایدار است

چهار شاخص اشتغال که توسط CompTIA کنترل می شود ، اشتغال در بخش IT (شرکت فناوری) ، اشتغال در مشاغل IT (مشاغل IT در تمام بخشهای صنعتی) ، نرخ بیکاری در مشاغل IT و تبلیغات شغلی برای کارمندان جدید IT است. CompTIA مشاغل موجود در بخش IT را هر شغل فنی یا غیر شغلی در شرکت های فناوری مانند Microsoft ، HPE یا Google تعریف می کند. CompTIA مشاغل IT را به عنوان مشاغل IT در هر كارفرماي غير فن آوري تعريف مي كند ، مانند مشاغل IT در Walmart يا John Deere يا Penn Medicine.

تیم هربرت

تیم هربرت

به طور خاص ، شرکت های فناوری 1400 کارگر را در ماه اکتبر به ترکیبی نامشخص از مشاغل فنی و غیر فنی اضافه کردند. به عنوان مثال ، مشاغل غیر فنی با کارفرمایان فناوری ممکن است شامل کارگران خرده فروشی یا اداری باشد.

مشاغل IT در تمام صنایع 142،000 شغل افزایش یافته است. علاوه بر این ، نرخ بیکاری در مشاغل فناوری اطلاعات در ماه اکتبر از 3.5 درصد در سپتامبر به 2.8 درصد کاهش یافت. همچنین ، آگهی های استخدام برای استخدام های جدید ماه گذشته با بیش از 14000 افزایش به نزدیک 239،000 رسید.

همه اینها نشانه های خوشامدگویی در پایان یک سال آشفته است.

هربرت گفت: “اغراق آمیز نیستیم که ما بیشترین افت اشتغال از زمان رکود بزرگ را داشته ایم.” “خیلی زود به نظر می رسید ، اما این سقوط از صفحه خارج شده بود … خیلی سریع اتفاق افتاد و واقعاً غیر قابل پیش بینی بود.”

اکنون ، با انتظار به سال 2021 ، علائم برای بازگشت به عملیات عادی تر ، البته “یک هنجار جدید” مثبت به نظر می رسند.

هربرت گفت تبلیغات شغلی IT تقاضای بیشتری برای مهارت های در حال ظهور نشان می دهد. در سال 2019 ، تقریباً 22٪ از کل تبلیغات استخدام فناوری اطلاعات به این مهارت ها اشاره دارد که بهترین آنها هوش مصنوعی و مرتبط با داده ها و همچنین امنیت سایبری پیشرفته است. هربرت گفت ، تا سال 2020 این رقم به 25 درصد رسیده است.

این بدان دلیل است که شرکت ها به دنبال مهارت هایی برای ادامه ابتکارات خود در زمینه تغییر شکل دیجیتال هستند ، اما آنها همچنین نیازهای مهارت خود را گسترش می دهند زیرا داده ها برای کل سازمان بسیار مهم هستند.

در ماه اکتبر ، اعلامیه های توسعه دهندگان نرم افزار و برنامه تقریباً یک سوم از کل آگهی های استخدام را تشکیل می داد. مناطق گرم دیگر شامل متخصصان پشتیبانی فناوری اطلاعات (22000) ، مهندسان و معماران (18،800) ، تحلیلگران سیستم (14،800) و مدیران پروژه های IT (14،000) است.

به عنوان تغییری نسبت به سالهای گذشته ، تعداد جای خالی IT که به طور اختصاصی از راه دور یا مشق شب را به عنوان گزینه در اکتبر ارائه می دهد ، 22 درصد است ، در مقایسه با بیشتر سال 2020. هربرت خاطرنشان كرد كه بسياري از شركت هاي فن آوري برنامه هايي را براي اجازه دادن به برخي يا تمام كارگرانشان براي كار در خانه در آينده قابل پيش بيني اعلام كرده اند كه مايكروسافت يكي از جديدترين غول هاي فن آوري است كه چنين سياستي را اعلام كرده است.

هربرت گفت روند “کار از خانه” در سال 2021 ادامه خواهد داشت و عواقب بیشتری در کل اقتصاد خواهد داشت ، به ویژه شرکتهای املاک تجاری دارای یک ضرر هستند.

هربرت گفت که پیش بینی رشد مشاغل در مشاغل IT در حال حاضر حدود 2.4٪ برای سال 2021 است و این دقیقاً در حدود متوسط ​​نرخ رشد در 5 سال گذشته است. برای مشاغل موجود در بخش IT ، انتظار می رود رشد 2.4٪ باشد. وی گفت ، اگر واكسن م effectiveثر و گسترده ای علیه COVID-19 وجود داشته باشد ، این تعداد می تواند بیشتر باشد ، و اگر سویه های جدید COVID وجود داشته باشد ، این تعداد می تواند كمتر باشد.

برای متخصصان فناوری اطلاعات که می خواهند بر روی عواملی که می توانند در سال 2021 کنترل کنند تمرکز کنند ، مهارت هایی مانند هوش مصنوعی ، داده ها ، امنیت ابری و امنیت سایبری همچنان تقاضای زیادی دارند و صنایعی مانند خدمات فناوری اطلاعات در سال جدید استخدام می شوند.

جسیکا دیویس کار خود را صرف پوشش تلاقی تجارت و فناوری در عناوینی از جمله Infoworld توسط IDG ، eWeek و Channel Insider توسط Ziff Davis Enterprise و MSPmentor توسط Penton Technology کرده است. او علاقه زیادی به استفاده عملی از هوش تجاری دارد ، … بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

بینش بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر