قهوه گانودرما برای نازایی

کیست تخمدان شایع ترین اختلال غدد درون ریز در زنان است و به طور معمول تا ۷ درصد از زنان را یک بار در طول زندگی خود مبتلا می کند. این بیماری بر سطح هورمون ها در زنان تأثیر می گذارد. عدم تخمک گذاری و تشکیل کیست در تخمدان ها باعث تغییر سطح هورمون های زنانه مانند استروژن، پروژسترون، FSH و LH در بدن می شود.

 

 

 

در کیست های تخمدان، سطح استروژن و پروژسترون کمتر از حد طبیعی است، در حالی که سطح آندروژن ها یا هورمون های مردانه، مانند تستوسترون، افزایش می یابد و افراد مبتلا به تستوسترون، سطوح پایین هورمون های مردانه را بالاتر از حد طبیعی تولید می کنند. این عدم تعادل هورمونی چرخه قاعدگی را از بین می برد و بارداری را برای افراد مبتلا به تخمدان پلی کیستیک دشوارتر می کند.

 

کیست تخمدان همچنین باعث رشد مو در صورت و بدن، طاسی می شود و می تواند منجر به مشکلات سلامتی طولانی مدت مانند دیابت (می توانید گانودرما و دیابت را بخوانید) و بیماری قلبی شود. سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) مسئول بیش از 70 درصد موارد ناباروری زنان است. در واقع، این شایع ترین مشکل هورمونی در زنان در سنین باروری است، اما تعداد کمی از زنان در مورد PCOS، علائم آن و داروهای گیاهی می دانند.

ابتدا باید علائم و نشانه های بیماری کیست تخمدان را بشناسیم. علائم شایع کیست تخمدان عبارتند از بی نظمی قاعدگی، از جمله یائسگی، ناباروری، افزایش یا کاهش وزن، آکنه یا جوش و هیرسوتیسم (رشد بیش از حد مو، از جمله در مناطقی که مو در زنان شایع است). مانند صورت و شکم رشد نمی کند)، طاسی با الگوی مردانه، نازک شدن موها، خستگی، نوسانات خلقی و کاهش میل جنسی.

 

 

 

قهوه گانودرما برای تنبلی تخمدان مفید است

تقاضای فزاینده ای برای درمان های مکمل یا درمان های طبیعی وجود دارد. وجود مواد شیمیایی ضد آندروژن در گیاهان، آنها را به جایگزینی برای داروهای مصنوعی مدرن تبدیل کرده است. همچنین اعتقاد بر این است که این داروهای گیاهی عوارض جانبی کمتری دارند.

 

آیا قهوه گانودرما برای تنبلی تخمدان مفید است؟

قرن هاست که قارچ به دلیل خواص درمانی عالی و فواید تغذیه ای در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است. آنها نه تنها حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی هستند، بلکه علاوه بر تغذیه ای که فراهم می کنند، اثرات سلامتی قدرتمندی برای تعادل هورمونی و تنظیم سیستم های مختلف بدن دارند. بسیاری از آنها دارای خواص تنظیمی هستند و از بدن در برابر عوامل استرس زا، سموم، اختلالات غدد درون ریز و عدم تعادل هورمونی محافظت می کنند.

نحوه عملکرد گانودرما برای کنترل اختلالات آندروژنیک از دیدگاه سایت آریوکالا

ریش قرمز، نوعی قارچ گانودرما، فواید زیادی برای سلامتی دارد. در یک مطالعه تحقیقاتی که اثرات ضد آندروژنی بیست گونه قارچ را بررسی کرد، قارچ ریش بیشترین اثر مهارکننده تستوسترون را داشت. در این مطالعه مشخص شد که قارچ ریش میزان آنزیمی به نام 5a ردوکتاز را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. وظیفه بدن تبدیل تستوسترون به دی هیدروتستوسترون (DHT) است. سطوح بالای DHT و آندروژن در بدن با تنظیم چرخه قاعدگی تداخل می کند که می تواند منجر به انواع اختلالات بالینی از جمله PCOS شود. بنابراین، مصرف بیش از حد آندروژن ها یا هورمون های مردانه یک عامل خطر برای ایجاد شرایطی مانند کیست تخمدان است.

گانودرما چگونه در درمان تخمدان پلی کیستیک عمل می کند؟

فواید قهوه سوپریم گانودرما در درمان PCOS به گونه ای عمل می کند که این داروی گیاهی خاصیت ضد آندروژنی دارد و در واقع یک نوع طبیعی ضد آندروژن است. آنتی آندروژن ها به طور گسترده برای اشاره به هر ترکیبی از اثرات بیولوژیکی که عملکرد هورمون های جنسی مردانه مانند تستوسترون را در بدن انسان سرکوب یا مهار می کند، استفاده می شود.

 

 

 

خواص ضد آندروژنی گانودرما

فعالیت ضد آندروژنی گانودرما می تواند در هر نقطه از بدن و از طریق مکانیسم های مختلفی رخ دهد. به عنوان مثال، این قارچ ها می توانند بر عملکرد غده هیپوفیز و هیپوتالاموس تأثیر بگذارند یا خواص ضد آندروژنی خود را مستقیماً با تأثیر بر سلول های گیرنده هدف در اندام هایی مانند تخمدان یا پروستات نشان دهند

سم زدایی بدن با قارچ گانودرما

به طور کلی، قهوه گانودرما با افزایش توانایی آن در مبارزه با بیماری ها و تنظیم سیستم ایمنی، ارزش غذایی بسیار زیادی برای سلامت زنان برای تنبلی تخمدان دارد. مصرف گانودرما به بدن کمک می کند تا از شر تمام اثرات مضر مواد هورمونی که باعث عدم تعادل هورمونی می شوند و در بسیاری از لوازم آرایشی، پلاستیک، مواد غذایی مانند افزودنی ها، طعم دهنده های مصنوعی و گوشت های فرآوری شده وجود دارند، خلاص شود.

 

ایندکسر