همانطور که در ابتدای این مقاله توضیح داده شد انواع مختلفی از ماکت فلزی پژو پارس در فروشگاه اینترنتی پیام کالا وجود دارد. با زدن دکمه درخواست عضویت، آی دی مدیران گروهی که این آگهی در آن منتشر شده است، به شما نشان داده میشود که با کلیک روی آن میتوانید در تلگرام برای مدیران آن گروه پیام ارسال فرمایید و از آنها تقضای ارسال لینک گروه نمایید. همچنین در آب و هوای خیلی سرد میتوانید از روغن 5W-30 به جای روغن 10W-40 استفاده کنید تا موتور روانتر کار کرده و آسیب نبیند. میتوانید بصورت حضوری به یکی از انبارها یا فروشگاههای ما مراجعه فرمایید. کلیدهای شیشه بالابر درهای عقب روی کنسول وسط قرار دارد که گاهی دسترسی را بر خلاف هدف طراحی سخت میکند، زیر آرنجی تا شونده در وسط صندلی عقب ،آیینه بیرونی برقی، چراغ نقشه خوان، سیستم Immobilizer ضدسرقت و سیستم ترمز ABS از جمله دیگر امکانات این خودرو به شمار می رود. CarAd , آگهی رایگان خرید و فروش خودرو، خرید خودرو بر اساس برند قیمت و استان ، فروش خودرو با … این خودرو بعد از توقف ساخت پژو 405 متولد شد و تولید آن تا سال دو هزار و چهار میلادی ادامه داشت.

پژو 605 نسخه لوکس و کت و شلوار پوش پژو 405 است. ضمن اینکه زانتیا در نسخه ۶ سیلندر به تعداد اندکی در بازار ایران عرضه شد اما مشخص نشد که به چه دلیل، عرضه آن متوقف شد.سیتروئن زانتیا به دلیل جذابیت ظاهری در کنار تواناییهای فنی بالا توانست به یکی از موفقترین خودروهای تولید داخل تبدیل شود و با وجود قیمت نسبتا بالا، ۹ سال متوالی بر روی خط تولید باشد. اصلی ترین دلیل سوختن واشر سرسیلندر XU7 به پایین بودن کیفیت قطعات و مونتاژ ضعیف نمونه ها بر میگردد و بعد هم نگهداری ضعیف و غیر اصولی از خودرو و لوازم آن.این دلایل را روی این حساب میگوییم که ما در سال های 85 تا 90 موتور های زیادی را تعمیر کردیم که پس از تعمیر بیشتر از 300 کیلومتر حتی در خوزستان کار کردند و واشر هم نسوزاندند.کیفیت در قطعات و دقت در مونتاژ یکی از اصلی ترین دلایل در این موضوع است. بهرهگیری زانتیا از سیستم تعلیق نیوماتیک روغنی و بهرهمندی از قابلیتهایی مثل تنظیم ارتفاع و حرکت روی سه چرخ، مهمترین عللی بود که باعث شد اسم این خودرو بر سر زبانها بیفتد.

چراغ های عقب به شکل دو مستطیل کشیده هستند که در عین سادگی، ظاهری دلنشین به نمای عقب زانتیا بخشیده اند. نوع طراحی چراغ های عقب به همراه گلگیرهای کوچک و ارتفاع بلند این خودرو باعث شده خریاران کمی درمورد آن دچار تردید شوند. در تست کشش دنده 4 در جاده و زمان بالا رفتن از گردنهها و جادههای با شیب مخالف اگر ضریب دنده گیربکس و گشتاور موتور خودرو با هم هماهنگ نباشند عملاً در مواجه با شیب جاده ماشین به اصطلاح دچار خفگی میشود و راننده باید برای استفاده از توان موتور خودروی خود از دنده پایینتر مانند دنده 3 و 2 استفاده کند. همگام با اینکه زندگی شهرنشینی توسعه پیدا کرد میزان واردات ماشین از سال ۱۳۰۰ هجری شمسی افزایش پیدا کرد. پژو 406 در دو نوع بنزینی و دیزلی تولید میشد که نوع موتور دیزلی آن طرفداران و محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرد. جالب است بدانید که اتومبیل فورد بود که برای اولین بار توسط مظفرالدین شاه قاجار وارد ایران شد به «کالسکه دودی» معروف بود چرا که از این ماشین دود زیادی خارج میشد. جهت خرید ماکت ماشین از پیام کالا راههای مختلفی وجود دارد. انواع سواری این محصول در رنگ بندی بسیار متنوع ، انواع پلیس انتظامی و پژو پارس راهنمایی و رانندگی و پارس یگان ویژه ، اسباب بازی ماشین پژو پارس تاکسی سبز و تاکسی زرد و انواع ماشین اسباب بازی کنترلی و ماکت بزرگ اسباب بازی پلاستیکی پژو پارس در پیام کالا وجود دارد.

فروشگاه پیام کالا تا تاریخ نوشتن این مقاله دارای 7 سال سابقه کار در زمینه ماشین فلزی و ماکت است. نوع حرکت ماکت های پژو پرشیا در پیام کالا نیز دارای تنوع بسیار زیادی است و شامل عقب کش ، شارژی ، قدرتی و … جنس این ماکت ها در پیام کالا بسیار متنوع است و شامل فلز ، پلاستیک ، نشکن و … اما محبوبترین این مدل ها پژو پارس TU5 است. این تسمه تایم برای پژو پارس LX با موتور TU5 , حجم موتور 1600 سی سی مناسب نیست. البته به گفته مالکین با سابقه، خوش رفتاری با زانتیا و سرویس های دوره ای اصولی و مناسب باعث کاهش چشمگیر در هزینه های نگهداری شده و از ایرادات شایع تا حد زیادی جلوگیری می کند. بعد از مدتی تولید زانتیا SX متوقف شد و موتور 1800 سی سی XU7 جای آن را گرفت. تولید این خودرو در سال هزار و نهصد و هشتاد و هفت آغاز شد و در سال هزار و نهصد و نود و شش در اروپا پایان یافت. همچنین این اتومبیل سالها در ایران تولید شد اما بالاخره در سال هزار و سیصد و نود و نه شمسی بعل مصرف سوخت بالا ، استاندارد آلایندگی و استهلاک زیاد قطعات تولید آن متوقف شد.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با موتور زانتیا وب سایت خود باشید.

ایندکسر