در واقع لیفت شقیقه هیچ تاثیری بر روی شل شدگی و افتادگی پوست ناحیه پیشانی ندارد و تنها گوشه چشم ها را به سمت بالا می کشاند. یکی از اهدافی که در لیفت پیشانی دنبال میشود، سفت شدن ناحیه شقیقه و پیشانی است. لیفت شقیقه برای چه سنی مناسب است؟

معمولا افرادی که اقدام به این جراحی می کنند، باید سنی بالاتر از ۲۲ یا ۲۳ سال داشته باشند. عمل لیفت شقیقه را در چه سنی میتوان انجام داد؟ در جراحی تمپورال برش های ۲ الی ۲/۵ سانتی متری در ناحیه شقیقه ایجاد می شود. جراحی لیفت شقیقه یا کشیدن شقیقه که از آن تحت عنوان جراحی تمپورال لیفت نیز یاد می شود ؛ نوعی جراحی زیبایی ساده و سرپایی می باشد که به کمک آن می توان افتادگی ناحیه شقیقه را مرتفع نموده و با کشیدن پوست این ناحیه ، موجب کشیدگی گوشه چشم ها و ابروها نیز شده و تاثیر شگرفی بر عمل لیفت شقیقه عکس زیبایی چهره گذاشت.

بافت های صورت با افزایش سن ، قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهند ؛ این امر می تواند باعث افتادگی صورت و شقیقه شود، افتادگی شقیقه ، سبب افتادگی گوشه ابروها و چشم ها شده و در نتیجه ، تاثیر نامطلوبی بر زیبایی صورت می گذارد ؛ چرا که افتادگی این ناحیه منجر به خسته و بی حال به نظر رسیدن چهره می شود. پوست آزاد شده با نخ های قابل جذب تثبیت می شود و با گذشت زمان و تشکیل بافت اسکار لیفت ماندگار و موثری در ناحیه شقیقه و انتهای ابرو ایجاد می شود.

البته با توجه به شرایط و ویژگی پوست افراد، مدت زمان لازم برای جراحی در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. 8. تا چند وقت پس از جراحی ؛ ممکن است احساس خارش ، بی حسی ، گرفتگی ، خشکی پوست و ریزش مو در خط بخیه را تجربه خواهید کرد ؛ نگران نباشید این موارد از عوارض بدیهی جراحی می باشند.

ایندکسر