[ad_1]

تصویر: جامد

تصویر: جامد

همه گیری کنونی یادآوری دردناکی است که می گوید پایداری تجارت به راحتی می تواند به نفع کارآیی نادیده گرفته شود و شرکت ها و کارمندان را آسیب پذیر کند. اگرچه به عنوان یک منطقه مهم سرمایه گذاری شناخته می شود ، اما درسی که احساس می کردیم از وقایع غم انگیز قبلی گرفته شده است ، اغلب با غلبه بر دریاهای آرامتر حذف می شود. این زمینه را برای تسلط بر تمرکز کارایی تجارت هموار می کند. اما COVID-19 به شرکت ها نشان می دهد که اگر بخواهند طوفان های پیش رو را تحمل کنند ، باید تعادل درستی بین پایداری و کارایی برقرار کنند.

درسهایی از گذشته

پس از 11 سپتامبر ، هنگامی که خطوط برق قطع شد و کامیون ها و هواپیماها شغل خود را از دست دادند ، شرکت ها اهمیت برنامه ریزی اضطراری و در دسترس بودن تجهیزات ایمنی را آموختند. اما در کمتر از نیم دوازده سال ، آونگ به عقب برگشت ، ما خوشحال شدیم و حتی باریک تر و کارآمدتر به نظر می رسیدیم ، هزینه ها را بهینه می کنیم ، سود را افزایش می دهیم و به موقع به سیستم ها اعتماد می کنیم.

همه گیری به ما نیاز به ایجاد تعادل بین کارایی و پایداری را نشان داده است ، به ویژه در مناطقی که ریسک تجارت می تواند عملیات تجاری را با شکست مواجه کند. با این حال ، برنامه ریزی برای ایجاد پایداری طولانی مدت لازم است. روند طبقه بندی ریسک ، همراه با سناریوهای برنامه ریزی با استفاده از دوقلوهای دیجیتال بسیار مهم است ، به طوری که شرکت ها می توانند بزرگترین خطرات خود را برای پایداری شناسایی کنند و در مقابل وسوسه بازگشت به روش های پیش از همه گیری مقاومت کنند. این برای CIO یک شبانه روز نیست و به پشتیبانی – نه فقط پشتیبانی مالی – از کل بسته C ، از CFO تا مدیر عامل نیاز دارد.

مقاوم بودن یعنی چه؟

یک قیاس مشهور در بین تحلیلگران این است که مبارزه با ویروس کرونا مانند جنگ است. این ممکن است دقیقتر از آن باشد که بسیاری تصور می کنند و می توان برای یافتن آینده خود به گذشته نگاه کرد. به عنوان مثال هنگامی که وینستون چرچیل در طول جنگ جهانی دوم با حمله به کارخانه های تولید Spitfire روبرو شد ، تصمیم گرفت تولید و مونتاژ هواپیماهای جنگنده را تجزیه و تحلیل کرده و تولید را به گونه ای توزیع کند که آسیب پذیری های اساسی را از بین ببرد. در ساخت سریع این هواپیما اثر کمتری داشت ، اما در برابر حملات مداوم مقاومت بیشتری داشت. در حقیقت ، Spitfires در نهایت از دفاع از کشور در نبرد برای انگلیس انتقاد کرد. این به معنای مقاوم بودن است.

تاب آوری ساختمان: ماتریس

برای محاسبه ریسک هایی که یک شرکت با آن روبرو است ، از بلایا گرفته تا آشفتگی های خارجی ، نیاز به ایجاد یک ماتریس برای تجزیه و تحلیل و طبقه بندی ریسک دارد. چنین ماتریسی نه تنها برای اولویت بندی اینکه کدام یک از برنامه ها از برنامه ریزی پایدارتر بهره مند می شوند ، مفید است ، بلکه همچنین یک ابزار مهم برای ایجاد اجماع بین مجموعه های C در رتبه بندی در مناطقی است که بیشترین خطر را دارند و که برای حمایت و پایداری به سرمایه گذاری بیشتری نیاز خواهد داشت.

برای محاسبه اندازه و پتانسیل خطرات خاص ، شرکت ها باید یک ماتریس دو در دو ایجاد کنند که در آن محور افقی تأثیر منفی یا پیامد یک رویداد از حداقل تا فاجعه بار باشد. سپس محور عمودی نشان دهنده احتمال یا احتمال وقوع این حوادث است ، از یک احتمال غیر ممکن تا بسیار زیاد. خیلی سریع ، این تمرین کاملاً مشخص می کند که در کجای مشاغل باید پایداری را در اولویت قرار دهند تا ریسک تجارت آینده به حداقل برسد.

وقتی یک بیماری همه گیر اتفاق می افتد ، به عنوان مثال ، یک شرکت چند ملیتی با منافع مختلف از انرژی های تجدید پذیر تا فناوری پزشکی ، متوجه می شود که زنجیره های تأمین سنتی آن موجه است. او مجبور شد به سرعت از عملیات عادی خود به پروازهای چارتر حرکت کند تا خلا fill را پر کند. همچنین برای ایجاد یک راه حل تدارکاتی با ثبات تر ، مجبور شد فن آوری ردیابی و ردیابی را هنگام حمل و نقل اضافه کند. استفاده از ماتریس برای ارزیابی این نوع ریسک ممکن است احتمال بروز چنین اختلالاتی در زنجیره تأمین جهانی را نشان دهد و منجر به سرمایه گذاری در فن آوری های جدید برای پیش بینی دقیق تر نیازهای لجستیک شود و انعطاف پذیری زنجیره تأمین را بهبود بخشد.

انعطاف پذیری ساختمان: دوقلوهای دیجیتال

هنگامی که سازمانی خطرات حیاتی خود را شناسایی و اولویت بندی کرد ، هنوز باید ضعیف ترین پیوندها را در هر موقعیت پیدا کند تا سرمایه گذاری و پشتیبانی بیشتر را هدف قرار دهد. مدل سازی دوگانه دیجیتال به طور منحصر به فردی برای چنین برنامه ریزی سناریویی مناسب است. این که آیا این یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری ، زنجیره تأمین یا کالای فیزیکی است ، دوقلوهای دیجیتال می توانند برجسته باشند ، نقاط قوت خاص را در ارزیابی های خوش بینانه نشان دهند ، و همچنین نقاط ضعف – حتی شکست – را نشان دهند پیش بینی های بدبینانه تغییر عناصر مختلف در مدل های دوگانه دیجیتال به تعیین دقیق محل موثرترین سرمایه گذاری کمک می کند.

دوقلوهای دیجیتال حتی می توانند نشان دهند که چگونه برخی هزینه های سرمایه ای می تواند درآمد آینده را به همراه داشته باشد. به عنوان مثال ، یک شرکت جهانی تولید مواد از چنین مدلی برای ایجاد رویکرد ماشینی برای اتوماسیون کف استفاده می کند. در طول بیماری همه گیر COVID-19 ، این شرکت توانست با تولید 19 میلیون پوند تجهیزات حفاظت شخصی برای افزایش تقاضای ناگهانی ، ظرفیت خود را افزایش دهد.

آنرا بسازید یا بخرید

آیا این بدان معناست که شرکت های انعطاف پذیر بیشتری نیاز به ارائه خدمات و سیستم های کنترل ریسک بیشتری دارند؟

لازم نیست. ارائه خدمات ابری امروزه مقاوم تر ، مقاوم در برابر گلوله و انعطاف پذیر تر از همیشه است. در حالی که در برخی موارد ، انتقال به ابر می تواند هزینه ها را افزایش دهد. به طور کلی ، این سرویس ها را سازگارتر و مقیاس پذیرتر می کند. این نیز یک روش اساسی برای استفاده از دوقلوهای دیجیتال برای ایجاد برنامه های پیش بینی کننده مجازی است که هنگام تغییر اهرم ها سازگار است.

برنامه ریزی پایداری در مورد افراد نیز صدق می کند

تغییرات در کارمندان که توسط نیروی کار پراکنده تری هدایت می شوند نیز تأثیر زیادی بر ماتریس های خطر و برنامه ریزی سناریو دارند. این تهدیدهای جدید IT است. و چالشهای مدیریتی ایجاد می کند که مستلزم تقویت ایده هدف سازمانی است. بنابراین ، برنامه ریزی پایداری نه تنها باید ایده ای از فن آوری های جدید و زیرساخت های مورد نیاز برای رفع خلأها ارائه دهد ، بلکه همچنین باید سرمایه گذاری در کارمندان و استعدادهایی را که هر روز به آنها متکی هستیم ، نیاز داشته باشد.

دیو جردن معاون رئیس جمهور و مدیر جهانی ، مشاوره و خدمات یکپارچه در خدمات مشاوره تاتا (TCS) است. در این نقش ، دیو تیمی را متمرکز بر سفر استراتژیک شرکت های پیشرو می کند که آنها تجارت خود را تغییر داده و رشد می دهند. این تیم از طریق رهبری او به مشتریانی که بر فناوری های مخرب تمرکز دارند مشاوره می دهد و مشاغل را در مسیر موفقیت در Business 4.0 قادر می سازد.[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر