[ad_1]

پس از حدس و گمان ، رشد نرم افزار کوانتومی ممکن است با افزایش MLOps و AIOps شباهت هایی داشته باشد.

هفته گذشته ، در جلسات مجازی Quantum.Tech Digital Quantum Thursday ، گروهی از ذینفعان IBM ، هاروارد ، گلدمن ساکس و صحنه راه اندازی در مورد مقیاس گذاری و بلوغ توسعه نرم افزار کوانتومی بحث کردند.

صحبت ها در مورد محاسبات کوانتومی – استفاده از مکانیک کوانتوم برای ایجاد قدرت محاسبات – مدتی است که در جریان است. امید این است که این امر امکان پردازش سریعتر و پیچیده تر از منابع فعلی را فراهم کند. گفتگوی روز پنجشنبه گذشته برخی از آرمانهای توسعه نرم افزار کوانتومی را که با این کالیبر محاسبات کار خواهند کرد ، بررسی کرد و اینکه این صنعت چه منافعی را می تواند ببیند.

تصویر: النور - stock.Adobe.com

تصویر: النور – stock.Adobe.com

سباستین هاسینگر ، مجری پانل ، رهبر جهانی در زمینه محاسبات کوانتومی و مشارکت های اکوسیستم با IBM ، گفت: محاسبات کوانتومی دارای ویژگی های بسیاری با بخش فناوری در حال ظهور است و همچنین یک منطقه فعال از تحقیقات اساسی است. وی گفت: “این یک روند مشترک و تکراری است.” “ترکیبی از محققان در صنعت و دانشگاه وجود دارد که با هم کار می کنند ، اغلب به روشهای علمی بسیار باز از مبانی محاسبات کوانتومی.” این علاوه بر همکاری با رهبران صنعت است که به کاربردهای بالقوه فناوری کوانتوم نگاه می کنند. هاسینجر گفت ، به ویژه در مناطقی که ممکن است محاسبات سنتی راهی برای پاسخگویی به برخی چالش های مهم نداشته باشد.

هرچقدر توسعه نرم افزار کوانتومی گمانه زنی به نظر برسد ، این یک مفهوم کاملاً خارجی نیست. یودونگ کائو ، بنیانگذار و مدیر فنی Zapata Computing ، که ویژگی های مشابه مدل های یادگیری ماشین را دارند ، گفت: الگوریتم های کوانتومی کلاس گسترده ای دارند. “اگر به MLOps یا AIOps نگاه کنید ، این تا حد زیادی چالش مهندسی نرم افزار است [in quantum software] که مردم نیز با AI روبرو می شوند. “او تلاش زاپاتا را برای تهیه نرم افزاری که می تواند به بازیکنان صنعتی در کشف امکانات محاسبات کوانتومی کمک کند هدایت می کند.

کائو گفت که وقتی او در این زمینه شروع به کار کرد ، محاسبات کوانتومی هنوز هم عمدتا یک رشته دانشگاهی با مقالات نظری بود که می توانست آنچه را می توان با یک کامپیوتر کوانتومی انجام داد ، و همچنین کارهای آزمایشی که نشان می داد چه کاری می توان انجام داد. وی گفت: “امروز شاهد گسترش این شکاف هستیم.” “از نظر تئوری ، ما الگوریتم های خود را برای کاهش میزان منابع در حال بهبود هستیم. از طرف دیگر ، سخت افزار جدید بصورت آنلاین ارائه می شود. “

به لطف راه حل های نرم افزاری و بلوغ سخت افزاری محدودیتی برای محاسبات کوانتومی وجود دارد ، اما کائو گفت که اکوسیستم گیج کننده باید مرتب شود. وی گفت: “آنچه مورد نیاز است مجموعه ای از ابزارها است كه به مردم اجازه می دهد از این منظر متنوع بهره مثر ببرند.” به عنوان مثال ، کائو گفت که ممکن است در مهندسی نرم افزار مشکلاتی وجود داشته باشد ، مانند سازگاری با چارچوب ، به ویژه هنگامی که یک توسعه دهنده می خواهد از ابزارهای منبع باز استفاده کند.

مقیاس محاسبات کوانتومی همچنین می تواند منجر به مشکلات مدیریت داده ای شود که قابل مقایسه با داده های فشرده مشاهده شده در یادگیری ماشین و هوش مصنوعی است ، با احتمال افزایش. کائو گفت: “اندازه فضای داده می تواند بسیار بزرگ شود.”

طبق گفته Prineha Narang ، استادیار مهندسی کاربردی در دانشگاه جان A. Paulson در دانشگاه هاروارد ، علایق دانشگاهی در زمینه تولید نرم افزار کوانتومی می توانند نیازهای صنعت را برای چنین منابع محاسباتی از راه های خاصی تکمیل کنند. او همچنین بنیانگذار و مدیر فنی استارت آپ Aliro Quantum است.

نارنگ گفت که در صحنه دانشگاهی ، گروه تحقیقاتی وی از نظر درک همبستگی در ماده کوانتومی و چگونگی پیش بینی آنها ، در مورد محاسبات کوانتومی فکر می کردند. وی گفت: “ما می خواهیم واقعاً محاسبات بزرگی را انجام دهیم كه به ما چیزی بگوید یعنی فیزیك جدید ، پدیده های جدید.” “چیزی که کاملاً جدید است و اگر فقط محاسبه یا محاسبه کلاسیک قلم و کاغذ را انجام داده باشید ، انتظار نمی رود.”

در بخش تجارت ، وی گفت که با کار در Aliro ، می بیند که صنعت بر آنچه که اکنون محاسبات کوانتومی می تواند برای آنها انجام دهد متمرکز شده است. این صنعت همچنین نگران این است که در صورت تغییر سخت افزار کوانتومی یا ظهور چیزهای پیشرفته تر ، چه اتفاقی می تواند برای برنامه آنها بیفتد. “در حالی که این دو کاملاً متفاوت به نظر می رسند. . . آنچه آنها می خواهند بسیار شبیه است “، نارنگ گفت. وی گفت ، تقاضای متقابل در دانشگاه و صنعت برای دستیابی به نرم افزار كوانتومی خوب وجود دارد كه قابل اعتماد و به روز از نظر سخت افزاری است. نارنگ گفت: “آنها می خواهند بدانند که آنها بهترین کار را می کنند.” “آنها انتزاع می خواهند ، اما آنقدر انتزاع نمی خواهند که کارایی خود را از دست بدهند.”

به طور کلی ، ویل زنگ ، رئیس تحقیقات کوانتومی در گلدمن ساکس ، گفت که به طور کلی ، این روزها برای توسعه نرم افزار کوانتومی هنوز روزهای اولیه است ، و اکتشافات جدیدی در پیش است. وی گفت در حال ارزیابی تأثیری است که محاسبات کوانتومی می تواند بر فرایندهای کلیدی داشته باشد. زنگ گفت: “طی چند سال گذشته ، ما توانسته ایم نشان دهیم كه می توانیم بعنوان یك صنعت رایانه كوانتومی بسازیم.” “آنها رایانه های کوانتومی بزرگی نیستند – رایانه های کوانتومی اولیه و اولیه.”

وی گفت ، ایجاد برنامه های کاربردی ارزشمند کوانتومی مانع بزرگ بعدی است. تیم وی در حال کار بر روی ارزیابی منابع است که به موضوعاتی می پردازد که ممکن است مربوط به یک مزیت نظری برای گلدمن ساکس باشد. زنگ گفت ، یک کار اساسی این است که در مورد چشم اندازها و مزایای قابل توجهی فکر کنیم که اگر منابع کافی در این مرحله در دسترس باشد ، می تواند محقق شود. وی گفت: “ما تخمین می زنیم که برای دستیابی به این مزیت چقدر به یک کامپیوتر کوانتومی خوب نیاز داریم.”

زنگ گفت ، ممکن است سرانجام نرم افزار کوانتوم در کارکرد موثرتر آن نقش داشته باشد ، اما محاسبات کوانتومی هنوز باید تحقق یابد تا پتانسیل آن محقق شود. وی گفت: “در فضای کوانتومی ، ما هنوز آماده برنامه ریزی برای معرفی تولید نیستیم.” “ما قبل از آن در مرحله ای هستیم.”

برای اطلاعات بیشتر در مورد محاسبات کوانتومی ، این داستان ها را دنبال کنید:

ظهور TensorFlow

آیا محاسبه کوانتوم برای زمان اصلی آماده است؟

تولید انفجار AI در ابر برای سال 2020

Joao-Pierre S. Ruth کار خود را غرق در روزنامه نگاری تجارت و فناوری گذراند ، ابتدا در صنعت محلی در نیوجرسی ، بعداً به عنوان سردبیر Xconomy در نیویورک فعالیت های خبری را آغاز کرد ، و به انجمن راه اندازی فناوری شهر پرداخت و سپس به عنوان یک فریلنسر برای سایتهایی از جمله. .. بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsال در مورد سایت.

بینش بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر