[ad_1]

در سالهای آینده ، کامپیوترهای کوانتومی احتمالاً از ابر رایانه های امروزی بهتر عمل می کنند و به همین ترتیب ، فرصتهای کاملاً جدیدی را برای سازمانها ایجاد می کنند.

این همه گیری بر نیاز CIO ها به سرمایه گذاری در فناوری های نوظهور برای غلبه بر این طوفان و ایجاد بنیادی برای بهبود و رشد آینده تأکید کرد. این را می توان از فعالیت های M&A فناوری مشاهده کرد ، که در نیمه دوم سال 2020 به طرز چشمگیری بهبود یافته است – نشانه ای از خوش بینی برای صنعت ، و همچنین افزایش و بالقوه ثبت سطوح حرکت در آینده نزدیک.

اعتبار: vchalup از طریق Adobe Stock

اعتبار: vchalup از طریق Adobe Stock

هنگامی که نوبت به اولویت بندی چنین سرمایه گذاری هایی می رسد ، سازمان ها غالباً بر فناوری های اصلی که غالباً درباره آنها می شنویم تمرکز می کنند: هوش مصنوعی ، یادگیری ماشین ، 5G و واقعیت مجازی. اما بازیکن دیگری نیز وجود دارد که بی سر و صدا به این تصویر پیوسته است و این امکان را دارد که یک مزیت سرعت بالا را به کل صنایع – محاسبات کوانتومی – ارائه دهد.

اگرچه تعداد کمی از افراد در حال حاضر از طریق سرمایه گذاری در محاسبات کوانتومی درآمد کسب می کنند ، این فناوری در یک مرحله حساس قرار دارد و شروع به حرکت از آزمایشگاه ها به آزمایشات تجاری می کند. مجریان اولیه این فناوری این فرصت را خواهند داشت که خود را در بازار تثبیت کنند و به عنوان یک رهبر کوانتومی مطرح شوند.

در زیر نگاهی به آنچه CIO ها و تصمیم گیرندگان باید در مورد محاسبات کوانتومی ، تأثیری که می تواند پس از COVID بر استراتژی تحول دیجیتال یک سازمان داشته باشد ، و موارد استفاده اولیه که این فناوری نوظهور بیشترین تأثیر را دارد ، می دانند.

محاسبه کوانتوم چیست؟

از آنجا که فناوری محاسبات کوانتومی هنوز در مراحل اولیه قرار دارد ، تعریف یا کمی سازی آن دشوار است.

برای درک اینکه چه چیزی محاسبات کوانتومی را منحصر به فرد می کند ، ابتدا باید محاسبات کلاسیک مشابه آنچه که منظر دیجیتالی فعلی ما را تشکیل می دهد ، بررسی کنیم. این رایانه ها مبتنی بر “بیت” ها هستند که صفر هستند یا برنامه نویسی می کنند و برای استدلال منطقی کلید روشن / خاموش دارند.

با این حال ، رایانه های کوانتومی با استفاده از کیوبیت ها برنامه ریزی و رمزگذاری می شوند ، که می تواند صفر و یک را به عنوان واحد داده نشان دهد ، به کامپیوترهای کوانتومی اجازه می دهد تا به طور تصاعدی سریعتر باشند.

همه اینها یعنی چه؟ در سالهای آینده ، کامپیوترهای کوانتومی احتمالاً از ابر رایانه های امروزی بهتر عمل می کنند و به همین ترتیب ، فرصتهای کاملاً جدیدی را برای سازمانها ایجاد می کنند.

موارد استفاده

تعدادی عمودی وجود دارد که به عنوان پذیرندگان اولیه محاسبات کوانتومی مفید خواهد بود ، از جمله چهار مورد زیر:

  1. خدمات مالی: برای بانک های بزرگ و شرکت های سرمایه گذاری ، فناوری کوانتوم می تواند با سرعت بخشیدن به شبیه سازی های آماری ، بهینه سازی نمونه کارها و یادگیری ماشین برای دستیابی به تجارت صاعقه ، به ویژه در زمان نوسانات بازار یا بهبود کشف تقلب ، کمک کند.
  2. بیوتکنولوژی: بیماری همه گیر COVID-19 اهمیت علوم سریع زندگی و تحقیقات بهداشتی ، به ویژه از طریق مدل سازی پیشرفته ژنتیکی و DNA را برجسته کرده است. محاسبات کوانتومی می توانند برای درک چگونگی شیوع بیماری یا حمایت از کشف حیاتی دارو ، شبیه سازی ها را تسریع کنند.
  3. مواد شیمیایی و انرژی: رایانه های کوانتومی از بهینه سازی شبکه های انرژی ، بهبود مدل سازی پیش بینی محیطی یا یافتن منابع انرژی با انتشار کم از طریق شبیه سازی های شیمیایی ، می توانند نقشی اساسی در استفاده بهینه از انرژی داشته باشند.
  4. هوش مصنوعی: محاسبات شتاب گرفته شده توسط فناوری کوانتوم می تواند به سیستم های AI سریعتر و هوشمندتری منجر شود که می توانند مشکلات مقیاس بزرگ و پیچیده را کنترل کنند.

قدم هایی برای آینده

برای تعیین مراحل بعدی محاسبات کوانتومی برای CIO ، آنها ابتدا باید موارد استفاده فوری از سازمان خود و چگونگی سرمایه گذاری در فناوری کوانتوم را برای پرداخت سود سهام در نظر بگیرند. به عنوان مثال ، برای سازمانی که شبیه سازی های سریع و پیچیده را اولویت بندی می کند ، چه تحقیقات شیمیایی باشد و چه تحقیقات حیاتی مانند کشف دارو ، افزایش قدرت محاسباتی ارائه شده توسط فناوری کوانتوم می تواند کار متفاوتی داشته باشد.

برای برخی از سازمانها ، نیازهای فوری ممکن است آنطور که تعریف شده نیست ، اما ممکن است اشتهایی برای آزمایش ساده با فناوری وجود داشته باشد. از آنجا که بسیاری از شرکتها در حال حاضر برای تحقیق در زمینه سایر فن آوریهای نوظهور ، پشتوانه زیادی در زمینه تحقیق و توسعه قرار داده اند ، این می تواند یک روش عالی برای بازی در ایده رایانش کوانتومی و معنای آن برای سازمان شما باشد.

با این حال ، مانند همه فناوری ها ، سرمایه گذاری در چیزی صرفاً به این دلیل که سرمایه گذاری در آن کارساز نخواهد بود. تلاش های محاسبات کوانتومی باید نه تنها در کوتاه مدت ، بلکه در بلند مدت نیز به محض بلوغ محاسبات کوانتومی ، به یک نیاز مهم اقتصادی یا فناوری برگردند.

CIO ها همچنین باید در نظر بگیرند که چگونه استفاده از فناوری در حال تغییر دادن اولویت های موجود است ، به ویژه در مورد تلاش هایی مانند امنیت سایبری. با ظهور یک روش کاملاً جدید برای محاسبه ، راههای جدیدی برای نفوذ هکرها به سیستمهای مهم وجود خواهد داشت. امنیت سایبری در آینده باید از کوانتوم محافظت شود و استانداردهای جدیدی احتمالاً ظهور خواهد کرد.

با محاسبات کوانتومی جلو می رویم

سرمایه گذاری در محاسبات کوانتومی به زودی منفجر خواهد شد و به سازمانها روشهای جدیدی برای محاسبه و در نهایت به کشف و نوآوریهای جدید دامن می زند. اعم از ایجاد فناوری داخلی کوانتوم ، مشارکت با گروه های دیگر برای اصلاح فرآیند یا سرمایه گذاری در محاسبات کوانتومی از طریق ادغام و ادغام ، سازمان ها گزینه های مختلفی را برای بررسی دارند.

برای متصدیان اولیه ، محاسبات کوانتومی نویدبخش است – از جمله مزیت ایجاد راه حل های جدیدتر و هدفمندتر با مزایای نقدی احتمالی در محدوده میلیاردها دلار ، نیازی به ذکر میلیاردها دلار دیگر نیست که می توان از طریق داده های مناسب حفاظت از مالکیت معنوی ذخیره کرد. از اهمیت فوق العاده برخوردار است که CIO ها از این فرصت زودهنگام و به روش صحیح استفاده کنند.

مارک سویدان در PwC US رهبر فناوری ، رسانه و ارتباطات از راه دور است. مارک به مشتریان کمک می کند از طریق معاملات ، از جمله تحقق درآمدزایی جدید و صرفه جویی در هزینه ، ارزش خود را به سهامداران ارائه دهند ، در حالی که از ارزش اصلی محافظت می کند. وی در بیش از 50 معامله در ادغام ، ادغام و تصفیه به مشتریان شرکتی و خصوصی مشاوره داده است.

انجمن هفته اطلاعات متخصصان فناوری اطلاعات و متخصصان صنعت را با مشاوره ، آموزش و نظرات فناوری اطلاعات گرد هم آورده است. ما تلاش می کنیم رهبران فن آوری و متخصصان موضوع را برجسته کنیم و از دانش و تجربه آنها برای کمک به مخاطبان IT خود استفاده کنیم … بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر