[ad_1]

افسران ارشد داده کیفیت داده ، بازگشت سرمایه حاصل از سرمایه گذاری داده ها و تجزیه و تحلیل و به اشتراک گذاری داده ها را در اولویت قرار می دهند.

momius از طریق Adobe Stock

momius از طریق Adobe Stock

ابتکار عمل همه گیر و یک ساله شرکتها از سراسر کار به وضوح روشن می سازد که محاسبات ابری نه تنها برای ماندن بلکه آینده IT نیز هست. تحول دیجیتال در سال گذشته سرعت گرفته است. اما در مورد داده ها و تجزیه و تحلیل ها چطور؟ نقش مدیر ارشد داده در این دوره همه گیری و پس از همه گیری چیست؟

یک نظرسنجی جدید گارتنر نشان می دهد که 72 درصد از رهبران داده ها و تجزیه و تحلیل یا از ابتکارات تحول دیجیتال سازمان خود پیشگام هستند یا به شدت درگیر آن هستند. گارتنر نتایج نظرسنجی مدیر ارشد داده در این ماه در اجلاس Gartner Data & Analytics را ارائه داد.

گرت هرشل ، تحلیلگر و مدیر تحقیقاتی گارتنر ، در آدرس اصلی خود در جریان این رویداد مجازی گفت: “هدف ایجاد یک استراتژی تجاری است که با داده ها و تجزیه و تحلیل ترکیب شود ، نه یک استراتژی داده ها یا استراتژی تجزیه و تحلیل.”

در اینجا نحوه شکستن اعداد از نظر تحول دیجیتال آورده شده است.

طبق یک نظرسنجی از 469 افسر ارشد داده ، تحلیلگران ارشد و سایر مدیران سطح بالای داده ها و تجزیه و تحلیل ، در حدود یک چهارم رهبران داده ها و تجزیه و تحلیل – 24٪ از پاسخ دهندگان – گفتند که آنها تلاش های تحول دیجیتال سازمان خود را رهبری می کنند. 48٪ دیگر از رهبران داده و تجزیه و تحلیل گفتند که آنها به شدت به ابتکارات تحول دیجیتال سازمان خود متعهد هستند. گارتنر گفت که مرزهای بین مدیر ارشد داده و افسر ارشد دیجیتال به طور فزاینده ای تار شده است. شاید به این دلیل است که داده ها در تجارت دیجیتال بسیار در هم آمیخته اند.

این رهبران داده و تجزیه و تحلیل خواهند فهمید که ابتکارات دیجیتالی بیش از هر زمان دیگری اهمیت یافته اند. نظرسنجی جداگانه ای از 465 مدیر عامل شرکت و دیگر مدیران ارشد بازرگانی توسط گارتنر نشان داد که این رهبران هنگام بررسی محیط کسب و کار پس از همه گیری “دیجیتال” را در اولویت قرار می دهند. در یک سوال باز در مورد اولویت ها ، 20٪ “دیجیتال” را ذکر کردند بدون اینکه از آنها سالی شود. علاوه بر این ، در یافته دیگری که به اهمیت داده ها و تجزیه و تحلیل طی ماه ها و سال های آینده اشاره دارد ، این رهبران گفتند که هوش مصنوعی “تأثیرگذارترین فناوری در صنعت” خواهد بود.

چگونه رهبران داده و تجزیه و تحلیل می توانند دیدگاه مدیران عامل خود را بهتر برقرار کنند؟ چه چیزی باعث می شود که مدیر ارشد داده از نظر مشاغل و سایر مدیران موفق باشد؟

مدیرعاملان باارزش بیشتر کسانی هستند که KPI تجاری گرا دارند و آنها را اولویت بندی می کنند. بررسی داده ها و تجزیه و تحلیل نشان داد که اولویت های اصلی در بین رهبران داده و تجزیه و تحلیل کیفیت داده ها (51)) ، بازگشت سرمایه از داده ها و تجزیه و تحلیل (44)) و اشتراک داده ها (43) است. به گفته گارتنر ، موفقیت در این اولویت های مهم تنها اولین قدم است.

دبرا لوگان ، معاون رئیس جمهور در گارتنر ، گفت: “مدیریت داده ها و ایجاد بینش کافی نیست.” “این فعالیت ها باید نتایج قابل اندازه گیری کسب و کار را ارائه دهند. اشتراک داده ها راهی برای بهینه سازی داده های با کیفیت بالاتر و داده ها و تجزیه و تحلیل قوی تر برای رسیدگی به چالش ها و اهداف کسب و کار است. به اشتراک گذاری داده ها یک KPI مهم و یک ضرورت تجاری است. تحول دیجیتال تجارت را تسریع می کند.”

این مهم در سال های 2021 و 2022 مهم خواهد بود ، زیرا بر اساس یک نظرسنجی مدیرعامل ، تعداد بیشتری از مدیران عامل انتظار رونق اقتصادی (60٪) نسبت به رکود (40٪) را دارند.

به گفته نماینده تحقیق مارک راسکینو ، اولویت های مدیر عامل در این مطالعه اعتماد به نفس را نشان می دهد.

وی گفت: “در این سال ، همه رهبران سخت تلاش خواهند كرد تا ظاهر جهان پسا همه گیر را رمزگشایی كنند و بر این اساس استراتژی تجاری با برد متوسط ​​و بلندمدت را دوباره طراحی كنند.” “در بیشتر موارد ، این امر طیف وسیعی از تغییرات ساختاری جدید در قابلیت ها ، مکان ، محصولات و مدل های تجاری را نشان می دهد.”

مطالب مرتبط:

11 روش برای پرسیدن سوالات دقیق تر برای تجزیه و تحلیل داده ها

10 موردی که ابتکار عمل AI شما باید موفق شود

آنچه CIO ها باید در مورد فناوری پایگاه داده گرافیکی بدانند

IT به امور مالی پاسخ می دهد: CFO چگونه موفقیت دیجیتال را به همراه دارد

جسیکا دیویس سردبیر ارشد در InformationWeek است. این شامل مدیریت فناوری اطلاعات شرکت ها ، مشاغل ، هوش مصنوعی ، داده ها و تجزیه و تحلیل ها و نرم افزارهای سازمانی است. او کار خود را صرف پوشاندن چهارراه تجارت و فناوری کرده است. او را در توییتر دنبال کنید: … بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر