DNS معمولاً به عنوان اهرمی برای حفظ سرعت اینترنت و سرعت پینگ استفاده می شود. می توانید DNS خود را از دسکتاپ گوشی، سیستم عامل های اندروید و iOS، تنظیمات ویندوز و لینوکس از طریق مودم یا روتر تغییر دهید. احتمالا یکی از محبوب ترین DNS هایی که نام آن را شنیده اید 1.1.1.1 (شار ابری) است. استفاده از DNS گاهی اوقات می تواند کیفیت اتصال اینترنت شما را بهبود بخشد.

 

درباره DNS

DNS مانند یک دفترچه تلفن آنلاین است که شما را راهنمایی می کند تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید! سیستم نامگذاری غیرمتمرکز برای کامپیوترها و سایر منابع مرتبط با اینترنت. به عنوان مثال، هنگام ایجاد یک وب سایت برای ثبت نام دامنه، باید نامی را مشخص کنید که به سایت شما اشاره می کند. این نام با استفاده از DNS به IP تبدیل شده و در اینترنت شناسایی می شود.

ISP شما هر بار که به اینترنت متصل می شوید یک سرور DNS اختصاصی در اختیار شما قرار می دهد، اما سرورهای DNS ارائه شده توسط ISP ها ممکن است همیشه بهترین انتخاب نباشند. سرورهای DNS کم سرعت می توانند بار روی وب سایت ها را کاهش دهند و دسترسی به مراکز داده مختلف را در نرم افزار یا بازی های آنلاین فراهم کنند.

نکته مهم: دسترسی پایدار و سریع به پینگ با استفاده از هر نوع DNS! این کاملا اشتباه است زیرا پینگ شما بین مناطق جغرافیایی بر اساس DNS های مختلف متفاوت است. برای دریافت پینگ کمتر و سرعت بهتر، باید DNS های مختلف را آزمایش کنید و بدانید کدام DNS به نزدیکترین سرور IP شما ارسال می شود.

 

روش های اولیه DNS

از بین سرورهای DNS موجود، سرورهای DNS زیر که در مناطق جغرافیایی مختلف قرار دارند تأثیر مثبتی در کاهش پینگ دارند، توصیه می شود برای کاهش پینگ از بین DNS های زیر انتخاب کنید:

شناسه سرور ایمیل

تبدیل نام به آدرس میزبان

پینگ را ثابت نگه دارید

تاثیر مثبت DNS بر تجربه بازی

بر اساس تجربه شخصی من؛ استفاده از DNS می تواند تاثیر مثبتی روی پینگ داشته باشد، اما نه به اندازه ای که باعث شود پینگ شما از 80 به 40 تغییر کند! به عبارت ساده: اتصال به نزدیکترین سرور IP به دلیل استفاده از DNS غیر از ISP DNS. این پینگ را حدود 1 تا 7 میلی ثانیه کاهش می دهد یا پینگ را ثابت نگه می دارد و سرعت بوت سیستم شما را افزایش می دهد.

 

درباره رکوردهای DNS

رکوردهای DNS یک جنبه مهم از معماری اینترنت هستند. شماره‌های آدرس را می‌توان از طریق سوابق و سوابق DNS پیوند داد، مشابه نحوه پیوند شماره‌های تلفن در دفترچه تلفن.

رکوردهای DNS مشخص و مشخصی وجود دارد که گفته می شود بیش از 30 مورد است که برخی از آنها توسط وب مسترها استفاده می شود.

 

سرورهای DNS موثر برای پینگ

 

1. Cloudflare DNS

این بهترین زمان برای سرویس Cloudflare DNS است. قابل اعتماد است و می تواند پینگ شما را در حالت پایدار نگه دارد و تغییر پینگ ناگهانی را تجربه نخواهید کرد. برنامه اختیاری WARP که اتصالات ایمن را به تونل های شبکه استاندارد برای افزایش امنیت فراهم می کند.

یکی از ویژگی های مثبت این DNS این است که میانگین سرعت جستجوی آن 11 میلی ثانیه است که یکی از بهترین ها در جهان است.

PDS 1: 1.1.1.1

تبلیغ 1: 1.0.0.1

PDS 2: 1.1.1.2

ADS 2: 1.0.0.2

 

2. Neustar DNS

Neustar به دلیل امنیت بالای خود شناخته شده است و می تواند پینگ شما را ثابت نگه دارد، اما در یک محیط آزمایش شده جغرافیایی در مقایسه با Cloudflare، پینگ شما را ثابت نگه می دارد و آن را از 5 به 10 میلی ثانیه کاهش می دهد. ممکن است گزینه خوبی برای کاهش پینگ باشد.

توجه: 156.154.70.5

تبلیغات: 156.154.71.5

 

بهترین دی ان اس برای بازی

شما این امکان را دارید که از دی ان اس سرورهای مختلف هم استفاده کنید. ابتدا باید اینترنتی که از آن برای اتصال به کنسول استفاده می کنید را بررسی کنید چون در بعضی موارد مشاهده شده است که برخی از دی ان اس ها در برخی از سرویس دهنده های اینترنت به درستی کار نمی کنند که می توانید برای دریافت Gaming DNS Server (https://operavps.com/best-dns-servers-for-gaming/) به منابع مختلف مراجعه کنید و بررسی های لازم را انجام دهید و بهترین دی ان اس سرور بازی را برای خود تنظیم کنید.

 

درباره DNSSEC در مقابل DNS

DNSsec یک مکانیسم امنیتی است که از جعل DNS و DNS Poiseing جلوگیری می کند. در واقع DNSSec به سرور DNS اطمینان می دهد که پاسخ دریافتی از سرور DNS دیگر را در اختیار مشتری قرار دهد و از صحت آن اطمینان حاصل کند و همچنین اطمینان حاصل کند که پاسخ در حین انتقال تغییر نمی کند و کلاینت به مقصد صحیح حرکت می کند. اصلی را وصل کنید

با DNSSec، هویت و یکپارچگی را می توان بین سرور اصلی DNS و سرور DNS محلی ما که به مشتریان پاسخ می دهد، ایجاد کرد.

 

چگونه DNS را در سیستم تغییر دهیم؟

1) تنظیمات را اجرا کنید.

2) حالا روی Network and Internet کلیک کنید.

3) سپس بر روی Advanced Network Settings کلیک کنید.

4) در قسمت بعدی گزینه More Network Adapter Options را کلیک کنید.

5) حالا پوشه ای به نام Network Connections ظاهر می شود که باید سرویس اصلی شبکه اینترنت را پیدا کنید و روی آن کلیک راست کرده و سپس روی Options کلیک کنید.

6) در اینجا باید روی پروتکل اینترنت نسخه 4 (IPV4) دوبار کلیک کنید و قسمتی را با نام انتخاب کنید: از آدرس های سرور DNS زیر استفاده کنید.

7) حالا PSD و ADS را که در بالا انتخاب کردید قرار دهید، در نهایت OK را بزنید و DNS شما آماده است!

ایندکسر