مهارت های IT: 10 زبان برنامه نویسی برتر برای سال 2021

[ad_1]

اینها زبانهایی هستند که به احتمال زیاد برای یافتن شغل به عنوان توسعه دهنده یا سایر متخصصان فناوری اطلاعات مفید خواهند بود.

قبلی

1 از 11

مورد بعدی

اعتبار: مایکل Traitov به Adobe Stock

اعتبار: مایکل Traitov به Adobe Stock

حدود یک سال پیش ، InformationWeek لیستی از پرطرفدارترین زبانهای برنامه نویسی را در سال 2020 منتشر کرد. برای سال 2021 ، ترکیب بهترین زبان های برنامه نویسی شامل نام های شناخته شده بسیاری است ، اما ترتیب تغییر کمی کرده است.

بسیاری از سازمان های مختلف لیستی از زبان های برنامه نویسی محبوب را منتشر می کنند ، اما آنها این محبوبیت را به روش های مختلف محاسبه می کنند. به عنوان مثال ، برخی از توسعه دهندگان نظرسنجی می کنند و از آنها می پرسند کدام زبان را بیشتر دوست دارند. دیگران پست های شغلی را تجزیه و تحلیل می کنند تا ببینند کارفرمایان به دنبال کدام مهارت هستند و دیگران تعداد جستجوی وب برای زبان های مختلف را می بینند.

لیست اطلاعات هفته بر اساس چندین لیست مختلف است که توسط سازمانهای دیگر جمع آوری شده است تا مشخص کند کدام زبانها در حال حاضر برای IT شرکتها مناسب ترند. منابع شامل موارد زیر است:

  • Tiobe Index – به صورت ماهانه به روز می شود ، تعداد جستجوهای وب را در یک زبان برنامه نویسی در 25 موتور جستجو مختلف گزارش می کند.
  • فهرست محبوبیت زبان برنامه نویسی PYPL – همچنین ماهانه به روز می شود ، PYPL یک لیست کوتاه است که جستجوهای Google برای دروس زبان را حساب می کند.
  • RedMonk – این لیست نیمه سالانه زبانهای مورد استفاده در مخازن GitHub و زبانهای مورد بحث در Stack Overflow را شمارش می کند.
  • GitHub Octoverse – این گزارش سالانه بهترین زبان هایی را که در مخازن GitHub نشان داده می شوند ، بررسی می کند.
  • Stack Overflow – سایت توسعه دهنده سالانه کاربران خود را به محبوب ترین ، ترسناک ترین و مطلوب ترین زبانهایشان بررسی می کند.
  • Indeed.com – هر از گاهی ، سایت ارسال شغل لیستی از بهترین زبان ها را بر اساس آگهی های استخدام ، حقوق و چشم انداز شغلی منتشر می کند.
  • Coding Dojo – بوت کمپ رمزگذاری ، لیست سالانه را فقط بر اساس تعداد آگهی های شغلی که به هر زبان ذکر شده است ، منتشر می کند.

این نمایش پرده ای 10 زبان برنامه نویسی برجسته را برجسته می کند ، اما ذکر یک جفت که کمی جلوتر از 10 زبان برتر است ، قابل ذکر است.

TypeScript ، در جایگاه یازدهم ، امسال از رتبه هفتم به چهارم لیست GitHub صعود کرد و همچنین در لیست Stack Overflow ، RedMonk و Indeed.com رتبه بالایی دارد. اگر او در لیست Tiobe (50) خیلی پایین نبود ، مطمئناً در میان 10 لیست برتر این لیست قرار می گرفت. جالب است که ببینید آیا در سال آینده در لیست InformationWeek قرار دارد یا خیر.

در مقابل ، Objective-C ، که در حال حاضر در رتبه 12 قرار دارد ، مطمئناً در لیست InformationWeek برای سال 2022 نخواهد بود. اگرچه قبلاً برای ایجاد برنامه های iOS زبان انتخابی بود ، Objective-C جایگزین شده و رتبه ها به آرامی فرو می روند از آنجا که.

کدام زبان های برنامه نویسی در 10 زبان برتر این لیست برای سال 2021 قرار دارند؟ برای اطلاع از این موضوع ، روی نمایش پرده ای ما کلیک کنید.

سینتیا هاروی نویسنده و سردبیر مستقلی در منطقه دیترویت است. بیش از پانزده سال است که صنعت فناوری را تحت پوشش قرار داده است. بیوگرافی کامل را مشاهده کنید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.
قبلی

1 از 11

مورد بعدی

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum labradorhtml nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followers