[ad_1]

چه در DevOps تازه کار باشید و چه یک متخصص با تجربه ، مرکز تعالی DevOps می تواند به سازمان شما کمک کند تا پتانسیل DevOps را به حداکثر برساند.

تصویر: wladimir1804 - stock.adobe.com

تصویر: wladimir1804 – stock.adobe.com

DevOps در حال تغییر رویکرد تیم های فناوری اطلاعات به نرم افزار است. رهبران فن آوری ارزشی را که DevOps برای چرخه عمر نرم افزار به ارمغان می آورد ، دیده اند و بسیاری از آن استقبال کرده اند. خواه قصد انتقال به DevOps را دارید یا شرکت شما یک متخصص باتجربه است ، مرکز تعالی DevOps (CoE) می تواند به سازمان شما کمک کند تا پتانسیل DevOps را افزایش دهد.

اول ، منظور ما از مرکز تعالی چیست؟ یک مرکز تعالی تیمی را برای تمرکز بر روی یک منطقه تجاری برای ایجاد مجموعه ای از بهترین روش ها ، ارائه پشتیبانی و تبدیل شدن به یک مدافع از زمینه تجربه خود گردهم آورده است. DevOps به طور طبیعی خود را به CoE وام می دهد زیرا تیم بین رشته ای را برای ایجاد چارچوبی برای انتشار سریعتر نرم افزار بهتر جمع می کند. بیایید چهار روش را بررسی کنیم که مرکز تعالی DevOps می تواند به سازمان شما کمک کند تا DevOps را به سطح بالاتری برساند:

1. یک تیم جمع کنید

برای ساختن یک مرکز تعالی DevOps ، شما به قطعات مناسب در سایت نیاز دارید. هنگامی که یک CoE ایجاد می کنیم ، مسئولیت سازمان را پشت سر خود می خواهیم و می خواهیم آن را به بهترین شکل مدیریت کنیم.

وقتی ما هرچه می توانیم می گوییم ، این فقط به معنای متخصصان دانش بین رشته ای ما نیست. اینها همچنین افرادی هستند که می توانند تیم های DevOps ما را آموزش دهند و همچنین چشم انداز ما را به سهامداران اجرایی بفروشند. آنها باید فرآیند را در اختیار بگیرند و بشارت دهندگان مارک دار برای مرکز تعالی شوند. هر چقدر هم خوب برنامه ریزی کنیم ، اگر تیم مناسبی برای اجرای استراتژی خود نداشته باشیم ، می توان تمام تلاش ها را به هدر داد.

2. ایجاد یک مرکز دانش و آموزش

مرکز تعالی DevOps شما باید پایه و اساس دانش DevOps سازمان شما باشد. اغلب اوقات ، دانش انتقادی در اطراف منابع اصلی قرار دارد. هنگامی که این افراد در PTO هستند یا برای کار دیگری می روند ، سازمان سنگینی اعتماد را احساس می کند و نمی تواند خلا easily را به راحتی پر کند. ضروری است که این دانش به اندازه کافی مستند و در اختیار DevOps CoE قرار گیرد تا به راحتی در دسترس و انتشار برای کسانی که به آن نیاز دارند باشد. رهبران مشاغل باید برای تهیه این دانش وقت بگذارند.

مرکز تعالی DevOps باید بهترین شیوه های سازمان را تعریف کرده و این سیاست ها و رویه ها را به همه متخصصان آموزش دهد. ایجاد چارچوب های لازم به مردم این امکان را می دهد تا آزادانه بین پروژه ها حرکت کنند و مستقیماً درگیر شوند ، بدانند که رویکرد ثابتی در هر کجا که فرود بیایند وجود دارد. DevOps CoE باید هزینه را نه تنها در تعیین استانداردها ، بلکه در تدوین آنها نیز راهنمایی کند. مرکز تعالی باید همیشه فرآیند DevOps خود را کامل و کارآمدتر کند.

3. جعبه ابزار را تعریف کنید

ابزار DevOps در بازار توزیع می شود. تیم های ایزوله شده DevOps که روی دستگاه خود باقی بمانند ، می توانند بر اساس تجربه قبلی و تنظیمات فنی در ابزارهای شخصی خود جای بگیرند. این مجموعه ای مخلوط از ابزارهای DevOps را ایجاد می کند که مدیریت آن برای سازمان دشوار است ، جیب دانش قبیله ای و پشتیبانی ضعیف را تشویق می کند.

مرکز تعالی DevOps باید کار کند تا تعیین کند که مجموعه استاندارد ابزار DevOps سازمان چیست و باید تیم ها را برای اطمینان از پایبندی آنها به این استاندارد نظارت کند. مهندسان CoE باید در عملکرد این مجموعه ابزار متخصص شوند و در مورد پیشنهادات شخص ثالث رایگان تحقیق کنند تا از فرآیند ساخت و استقرار آنها بیشترین بهره را ببرند. از تست کد گرفته تا بررسی های امنیتی ، دانستن اینکه مجموعه ابزار DevOps می تواند به شما کمک کند در انتشار نرم افزار فعال باشید ، اطمینان حاصل کنید که فقط بهترین محصول به دست کاربر نهایی می رسد.

4- اجازه دهید اتوماسیون DevOps را کنترل کند

فرایندهای ساخت و انتشار دستی مستعد خطا ، قابل تکرار و زمان بر هستند. با استفاده از اتوماسیون ، DevOps این مشکلات را برطرف می کند و به ما این امکان را می دهد کارهای بسیار بیشتری از آنچه به صورت دستی انجام می دهیم انجام دهیم. اتوماسیون در قلب DevOps قرار دارد.

مرکز تعالی DevOps همیشه باید بررسی کند که چگونه اتوماسیون بیشتر می تواند رویه های DevOps را بهبود بخشد. تیم باید با آخرین تحولات فضا همراه باشد و دائماً س askال کند که چگونه می توانند از طریق اتوماسیون فرآیند را کارآمدتر ، ایمن تر و قابل اطمینان تر کنند.

با ایجاد یک مرکز تعالی DevOps ، ما مکانیزمی را ایجاد می کنیم که موفقیت DevOps را در داخل سازمان ایجاد می کند. این موتور به خوبی افراد ، عملکردها ، ابزارها و انگیزه خود برای اتوماسیون است. همه اینها با حمایت قوه مجریه امکان پذیر است. بدون خرید پایین سطح C ، مرکز تعالی DevOps شما منابع و اولویت مورد نیاز برای موفقیت را دریافت نمی کند. مهم است که توضیح دهیم و به تیم اجرایی بفروشیم که چگونه DevOps CoE می تواند این جنبه اصلی سازمان را متحول کند.

مارک رانون به عنوان مشاور ارشد در این شرکت کار می کند بهبود در آتلانتا ، جورجیا. وی متخصص در معماری و توسعه برنامه های شرکتی با استفاده از فناوری های ابری است. مارك سخنران و همكار مكرر پروژه براي كارآفرينان است.

انجمن هفته اطلاعات متخصصان فناوری اطلاعات و متخصصان صنعت را با مشاوره ، آموزش و نظرات فناوری اطلاعات گرد هم آورده است. ما تلاش می کنیم تا رهبران فن آوری و متخصصان موضوع را برجسته کنیم و از دانش و تجربه آنها برای کمک به مخاطبان IT خود استفاده کنیم … مشاهده بیوگرافی کامل

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsال در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر