[ad_1]

ضمن بررسی گزینه های جدید ، ممکن است روش هایی برای ادامه زندگی و استفاده از سیستم های قدیمی وجود داشته باشد.

علی رغم توهین هایی که به طور منظم در مورد سیستم های میراث انعطاف ناپذیر بیان می شود ، این سیستم ها همچنان برای سازمان ها دارای ارزش چشمگیری هستند. چگونه می توان سیستم های قدیمی خود را بهینه و طراحی مجدد کرد تا با تغییر معماری فناوری اطلاعات به جلو حرکت کند؟

ابتدا ، بیایید به چگونگی تکامل معماری فناوری اطلاعات بپردازیم.

 • IT در حال انتقال به ابر است ، اما نه به عنوان نتیجه حذف همه مراکز داده داخلی.
 • محاسبه و ذخیره سازی به انتهای بنگاه ها توزیع می شود.
 • فناوری های تلفن همراه و اینترنت اشیا More بیشتری (IoT) در حال بازی هستند.
 • سازمان ها می خواهند از داده های بسیاری از منابع برای غنی سازی تجزیه و تحلیل خود استفاده کنند.
 • امنیت در درجه اول اهمیت است.
 • زمان مراجعه به بازار بسیار مهم است.
 • ارزش تجارت نیز حیاتی است.

استدلالهایی که علیه سیستمهای موروثی وجود دارد این است که:

 • آنها داخلی هستند و نمی توانند در ابر پیاده سازی شوند.
 • نمی توان محاسبات توزیع شده را کنترل کرد.
 • به راحتی با رایانه های موبایل و اینترنت اشیا سازگار نیستند.
 • شما چرخه های طولانی توسعه برنامه دارید.
 • این هزینه زیادی برای تجارت دارد.
اعتبار: Artur از طریق Adobe Stock

اعتبار: Artur از طریق Adobe Stock

سیستم میراث غالباً به عنوان یک روش قدیمی یا منبع تکنولوژیک توصیف می شود ، که معمولاً با سیستم های رایانه ای نسل قبل مرتبط است که حتی ممکن است منسوخ شوند. سیستمی که حداقل قدیمی تر باشد می تواند به عنوان “میراث” توصیف شود.

انگیزه اولیه برای به تصویر کشیدن سیستم های قدیمی این است که به رایانه های رایانه اصلی یا ERP قدیمی (برنامه ریزی منابع سازمانی) و سیستم های حسابداری فکر کنیم – اما تحت تعاریف خاص ، میراث فرهنگی همچنین می تواند شامل فناوری هایی مانند Microsoft Windows و Office Suite ، Oracle ، SAP ، VMware و Salesforce باشد. . چنین راه حل های IT ، که به طور مداوم در طول سال ها به روز می شوند ، قابل اعتماد و حتی غیر قابل تعویض در نظر گرفته می شوند. می توان آنها را فناوری های فعال یا موروثی نامید ، اما سودمندی آنها هنوز وجود دارد.

چند سال پیش ، یک ارائه دهنده ابر SaaS به من گفت که برای پردازش معاملات مالی خود از لینوکس ، سرورهای توزیع شده اینتل ، به یک بانک نقل مکان کرده است. این شرکت هرگز راه حل اصلی را در نظر نگرفته است ، زیرا کارکنان آن هرگز با رایانه های اصلی کار نکرده اند – آنها فقط در مورد آنها در کتاب های دانشگاهی مطالعه کرده اند.

مشخص شد که این شرکت در دستیابی به سطح امنیتی ، اجرای معامله یا پشتیبانی فنی از فروشنده اصلی کامپیوتر موفق نبوده است. علی رغم هیجان اولیه ، این شرکت تصمیم گرفت محوری را که میزبان یک سری از سرورهای مجازی لینوکس است ، محک بزند. این شرکت نه تنها عملکرد مطلوبی را بدست آورد ، بلکه از پشتیبانی امنیتی و فنی مورد نیاز نیز برخوردار شد که موجب تغییر شد.

این بدان معنا نیست که سیستم های قدیمی برای همه کار می کنند – اما کاملاً خسته نشده اند.

سازمانهایی که بیشترین مزایای سیستمهای قدیمی را دیده اند ، سازمانهایی هستند که یاد گرفته اند سرمایه گذاریهای خود را بهینه کنند. در اینجا شش بهترین روش اثبات شده وجود دارد:

1. از منابع نهایی فروشندگان سیستم قدیمی استفاده کنید

اوراکل ، SAP ، مایکروسافت ، IBM ، Salesforce و دیگر فروشندگان قدیمی صدها هزار مشتری دارند که با شبکه گسترده ای از شرکای راه حل و شرکای مشاوره ترکیب شده اند. آنها همچنین تیم های مشاوره داخلی ، پروژه های ویژه ، پیاده سازی ، آموزش و پشتیبانی فنی را ارائه می دهند. این ارائه دهندگان برنامه ها و گزینه های یکبار مصرف انعطاف پذیر را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد میزان پشتیبانی مورد نیاز خود را تجویز کرده و مشترک شوید. این اجازه می دهد تا سازمانها بودجه های خود را مدیریت کنند زیرا آنها به تخصص تامین کنندگان خود در هر زمان و مکانی که نیاز دارند اعتماد می کنند.

2. به ابر نگاه کنید

تقریباً هر جانشین اکنون نسخه های مبتنی بر ابر را دارد که قبلاً فقط به صورت داخلی در دسترس بودند. این انعطاف پذیری فوق العاده ای را برای بیشتر شرکت ها ایجاد کرده است ، شرکت هایی که اکنون در یک محیط ترکیبی از هر دو محاسبات داخلی و ابر فعالیت می کنند.

به عنوان مثال ، یک شرکت بزرگ که یک سیستم داخلی ERP را با کد سفارشی قابل توجهی که طی 30 سال گذشته توسعه یافته است مدیریت می کند ، اگر یک شرکت کوچکتر را خریداری کند که همان ERP را مدیریت نمی کند ، نباید یک تغییر کامل انجام دهد. به عنوان اولین قدم ، شرکت مادر ممکن است تصمیم بگیرد شرکت خریداری شده را روی نسخه کلیتر مبتنی بر ابر سیستم ERP خود قرار دهد. این به کارمندان جدید اجازه می دهد تا سیستم را یاد بگیرند. در صورت انتخاب شرکت مادر ، می تواند شرکت خریداری شده را با گذشت زمان در ERP داخلی خود وارد کند. این می تواند اختلالات تجاری را کاهش دهد.

در موارد دیگر ، این شرکت ممکن است تصمیم بگیرد که یک سیستم ERP داخلی را حفظ کند اما نسخه پشتیبان سیستم را برای اهداف ایمن در شکست در فضای ابری اجرا کند. این شرکت همچنین ممکن است ERP خود را کاملاً به نسخه Cloud منتقل کند.

نکته نهایی این است که با وجود سیستم های قدیمی امروز ، ممکن است گزینه هایی وجود داشته باشد که به شرکت ها اجازه می دهد تا میزبان سیستم های خود را در هر کجا که بخواهند انتخاب کنند.

3. API را در نظر بگیرید

یک شکایت رایج در مورد سیستم های قدیمی این است که ادغام آنها دشوار است ، اما بسیاری از سیستم های قدیمی دارای رابط های مشترک برنامه نویسی (API) هستند که اکثر برنامه ها و سایر سیستم ها می توانند با آنها کار کنند. فروشندگان قدیمی همچنین شبکه گسترده ای از شرکای تجاری و مشتریان دارند که سایر فروشندگان سیستم را وادار می کنند تا تنظیم API را برای کار با چنین سیستم های سازمانی قدیمی در اولویت قرار دهند. مشتریان موفق میراثی این را می دانند و به طور منظم از API ها برای اتصال متقابل سیستم عامل ها و برنامه ها استفاده می کنند. تنها “گیر” در این سناریو این است که اگر شرکتی سیستم قدیمی خود را به اندازه ای تنظیم کرده باشد که یافتن API قابل استفاده دشوار باشد. در این حالت ، ممکن است برخی از برنامه نویسی دستی مورد نیاز باشد – اما یافتن راه حل با استفاده از ابزار ETL (استخراج-تبدیل-بار) نیز ممکن است.

4. از ETL استفاده کنید

برای تبادل اطلاعات دشوارتر بین سیستم های جدیدتر و یک سیستم قدیمی که API نمی تواند حل کند ، ابزارهای بازیابی ، تبدیل و بارگیری (ETL) وجود دارد. این ETL ها به شرکت ها امکان می دهند داده ها را از یک منبع واحد بازیابی کنند ، داده ها را به قالب مورد نیاز سیستم های میزبان بر اساس مجموعه ای از قوانین تجاری که IT فراهم می کند ، تبدیل کرده و سپس داده های مجدداً اصلاح شده را در سیستم هدف بارگیری کنند. به این ترتیب می توان داده های سیستم های قدیمی و غیر ارثی را مبادله کرد.

5- از سیستم عامل های مجازی استفاده کنید

راه حل های قدیمی مانند VMWare و IBM System z می توانند موارد مجازی بسیاری از سیستم عامل ها مانند ویندوز ، لینوکس ، UNIX و MacOS (در VMware) را اجرا کنند. شرکتهایی که سیستمهای قدیمی خود را کاملاً بهینه می کنند ، معمولاً مدیریت چندین مورد از سیستمهای مجازی تحت یکی از این سیستم عاملهای قدیمی ، به جای توزیع و نگهداری صدها یا هزاران سرور فیزیکی ، مقرون به صرفه تر است.

6. گزینه های تلفن همراه و اینترنت اشیا that را که در محیط قدیمی وجود دارد بررسی کنید

ارائه دهندگان سیستم قدیمی در حال سرمایه گذاری در فناوری های تلفن همراه و اینترنت اشیا و اتصالات فناوری هستند. بخشی از این سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه داخلی انجام می شود ، اما همان طور که اغلب این تأمین کنندگان پول دار شرکت های جدید و نوپایی را خریداری می کنند که دارای پیشرفته ترین فناوری هستند که می تواند سیستم های قدیمی را با عملکردهای جدید غنی کند. راه حل های تلفن همراه و اینترنت اشیا imported وارد شده در برابر وراثت از امنیت در کلاس برخوردار هستند ، که مشخصه اکثر وراث است. بهینه سازهای موفق میراث گوش خود را روی زمین نگه می دارند و اغلب با تیم های تحقیق و توسعه میراث برای بررسی فن آوری های جدید و بهبود افق بررسی می کنند.

مطالب مرتبط:

چگونه Edge Computing را با سیستم های اصلی خود ادغام کنیم

چرا و چگونه شرکت خود را به ابر منتقل کنیم

COBOL ، COVID-19 و رسیدگی به بدهی فنی موروثی

ماری ای.شکلت مفسر فناوری شناخته شده بین المللی و رئیس Transworld Data ، یک شرکت خدمات بازاریابی و فناوری است. وی پیش از تأسیس شرکت خود ، معاون تحقیقات محصول و توسعه نرم افزار در راس بود … مشاهده کامل رزومه

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsال در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر