[ad_1]

همانطور که همه گیری اثبات کرده است ، یک زنجیره تامین قوی برای سلامتی فوری و طولانی مدت یک کسب و کار ضروری است. CIO ها در موقعیت ایده آل قرار دارند تا در اینجا نقش بسزایی داشته باشند.

اعتبار: هنرهای کالایی با کیفیت از طریق Adobe Stock

اعتبار: هنرهای کالایی با کیفیت از طریق Adobe Stock

COVID-19 باعث خرابی زنجیره های تأمین در سراسر جهان شده است. اکنون ، با بهبودی کسب و کارها تا سطح پیش از همه گیری ، رهبران تجارت ارزیابی خسارت و برنامه ریزی برای آینده را آغاز کرده اند. بسیاری از مدیران با درک نقش فزاینده مهم فناوری که اکنون در طراحی و فعالیت زنجیره تأمین بازی می کند ، برای مشاوره و راهنمایی به CIO مراجعه می کنند.

لئون رابرت ، مدیر ارشد فنی شرکت راه حل های تجاری توشیبا آمریکا و راه حل های تجارت جهانی توشیبا گفت ، با کمبود فعلی جهانی ، زنجیره های تأمین این سازمان در مرکز قرار گرفته اند. وی گفت: “به همین دلیل توسعه و بهبود سیستم ها و فرایندها برای من و تیم من بسیار مهم است.”

سریدهار طائور ، استاد مدیریت عملیات در دانشکده بازرگانی Tepper دانشگاه کارنگی ملون گفت ، در هر دو زمان خوب و بد ، زنجیره های تأمین جهانی باید انعطاف پذیر و پایدار باشند. “اگر رقابت دشوار باشد [supply chains] آنها به اندازه کافی خودکار نیستند و توسط داده ها مدیریت نمی شوند و به صورت دیجیتالی در خارج از یک شرکت واحد متصل نیستند “.

نقش آفرینی

CIO باید یک عامل تعیین کننده و مشترک در تبدیل زنجیره تأمین باشد. اسکات فورلونگ گفت: “از کمک به شناسایی شرکای فن آوری بالقوه برای فن آوری های مدرن گرفته تا اطمینان از عملکرد کارآمد و موثر پایگاه فناوری فعلی ، CIO نه تنها می تواند به ایجاد یک زنجیره تأمین قوی کمک کند ، بلکه عملکرد زنجیره تأمین را نیز دگرگون می کند.” ، یک شریک در زمینه تحقیقات فناوری و شرکت مشاوره ISG. وی گفت: “در دنیای امروز با رقابت جهانی بسیار رقابتی ، فناوری پایه و اساس یک زنجیره تأمین کارآمد است.”

اسکات فورلونگ ، ISG

اسکات فورلونگ ، ISG

فورلونگ معتقد است که نقش زنجیره تأمین فناوری اطلاعات پشتیبانی از کارایی و کاهش پیچیدگی در خرید ، خرید ، تدارکات ، مدیریت قرارداد و پردازش فاکتور و پرداخت است. “مدیر IT باید رهبری باشد که فن آوری و فرایندهایی را فراهم کند که امکان خرید کارآمد ، خرید آسان مطابق قراردادهای قراردادی ، زمان و صحت تحویل محصول ، نگهداری موثر قراردادهای تأمین کننده و صورتحساب در برابر قراردادها را با قیمت ها و شرایط صحیح فراهم کند ، “او گفت.

CIO همچنین باید شبکه اتحادهای شخص ثالث مورد نیاز برای کمک به تحول در زنجیره تأمین را مدیریت کند. فورلونگ گفت: “CIO ها باید بازار ، بازیگران و محصولات را بفهمند و از منابع داخلی و شخص ثالث بسیار واجد شرایط یا آموزش دیده استفاده كنند.” وی گفت: “گستردگی روابط بین کشورهای ثالث برای تحول موفقیت آمیز عملیات زنجیره تأمین بسیار مهم است.”

داده محور

دستیابی به اطلاعات به روز برای یک مدیر IT که امیدوار است زنجیره تأمین قوی خود را حفظ کند ضروری است. روبرج گفت: “داده های بی درنگ تضمین می کند تیم تحویل شما از اطلاعاتی که برای تصمیم گیری مناسب و مطمئن لازم هستند برخوردار است.” “توصیه من این است که هرچه بیشتر نقاط داده را خودکار کنید – هرچه صفحه گسترده کمتری داشته باشید ، بهتر است.”

لئون رابرت ، توشیبا

لئون رابرت ، توشیبا

زنجیره های تأمین مدرن حمل و نقل گسترده کالا ، اطلاعات و ارز را از طریق جغرافیاها ، زبان ها و فرهنگ ها انجام می دهند. دیپک کائول ، CIO در شرکت Zebra Technologies ، ارائه دهنده محصولات برچسب گذاری ، ردیابی و چاپ رایانه ای ، گفت: دیجیتال سازی قدرت حذف این موانع ، کاهش هزینه ها و اطمینان از دید معاملات را دارد. وی گفت: “پیش نیاز مدرن سازی فناوری ، سیستم عامل های پایدار است.” “اگر سیستم عامل ناپایداری دارید ، احتمالاً بیشتر اوقات آتش خاموش می کنید و وقت ندارید که به اقدامات آینده فکر کنید.”

فورلونگ هشدار داد ، زنجیره تأمین امروز بدون ابزارهای اساسی کافی نمی تواند به طور کارآمد یا م effectivelyثر مدیریت شود. وی توضیح داد: “فن آوری های مناسب به موقع پیاده سازی شده می توانند به سازمان در تبدیل زنجیره تأمین و پیشی گرفتن از رقابت کمک کنند.” “این شامل همه موارد ، از پیش بینی پیشرفته تا … فن آوری های پیشرفته مانند بلاکچین است که برای ردیابی تحویل های سطح خرد استفاده می شود.”

CIO ها همچنین باید مرتباً با استفاده از منابع داخلی و اتحادهای شخص ثالث ، نرم افزارها ، سخت افزارها و ابزارهای منسوخ زنجیره تأمین را با سیستم های پیشرفته ارزیابی و جایگزین کنند. فورلونگ گفت: “الزامات تجاری در حال تغییر سریع و فناوری زنجیره تأمین است … باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا فرآیندهای پیچیده کسب و کار را کنترل کند ، بلکه همچنین فرایندهای زنجیره تامین را ساده می کند.”

علاوه بر پروژه های تحول دیجیتال مانند رایانش ابری / لبه ، CIO ها نیاز به کشف و سرمایه گذاری در فناوری های “شرکت جدید” مانند بلاکچین بدون سرور دارند که دریچه دید و هماهنگی را برای بسیاری از مشاغل بصورت عملیاتی و مقرون به صرفه باز می کند شیوه.

Sridhar Tayur ، دانشگاه کارنگی ملون

Sridhar Tayur ، دانشگاه کارنگی ملون

هماهنگ بمانید

یک زنجیره تأمین کارآمد نیاز به هماهنگی دقیق سیستم انسانی دارد. CIO ها باید در حالی که به طور منظم با کارمندان IT و رهبران داخلی مشاغل ملاقات می کنند ، تکامل یافته و خود را با روند تجارت و فناوری وفق دهند. روبرژ گفت: “این افراد ارزش قابل توجهی می افزایند و سرمایه بزرگی برای CIO هستند.” وی همچنین افزود که مطابقت با روندهای کنونی ، فناوری ها و بهترین شیوه های فناوری اطلاعات مهم است.

CIO ها همچنین باید بتوانند چشم انداز خود از روندهای نوظهور در زنجیره تأمین را بیان کنند و رهبران تجارت را به سمتی هدایت کنند که حداکثر بازده و بازده را داشته باشد. فورلونگ توضیح داد: “CIO باید به عنوان یک رهبر فکری با اطمینان برای مدیریت راه حل های اثبات شده ، ابزارها ، معماری ها و تسریع کننده ها با قابلیت تحویل عمیق دیده شود تا تحول زنجیره تأمین را به واقعیت تبدیل کند.”

نقاط پایان

روبرژ گفت ، بزرگترین اشتباه در زنجیره تامین که CIO ها مرتکب می شوند این است که قادر به گوش دادن به آن نیستند. وی گفت: “شما همیشه باید منابع داخلی و خارجی را برای آنچه كه برای موفقیت آمیز راه اندازی زنجیره تأمین مورد نیاز است ، گوش كنید.”

دیپک کائول ، فناوری های گورخر

دیپاک کائول ، فناوری های گورخر

در همین حال ، کائول از CIO ها خواست که برای حوادث غیرمترقبه مانند خرابی سیستم ، بلایای طبیعی و حوادث سایبری آماده شوند ، همه اینها می تواند زنجیره های تأمین را فلج کند. وی گفت: “بیماری همه گیر COVID-19 یک رویداد برنامه ریزی نشده بود که به CIO ها نیاز داشت تا به سرعت پشتیبانی و تداوم کار خود را ارائه دهند.” كول به CIO ها توصيه كرد كه برنامه هاي احتمالي طراحي شده را براي نگهداري زنجيره تامين آنها در برابر اختلالات طبيعي و انساني طراحي و آزمايش كنند.

آنچه در ادامه بخوانید:

چگونه سرمایه گذاری های مبتنی بر داده در یک بیماری همه گیر نتیجه می دهند

داده ها درمانی است برای آنچه زنجیره تأمین را دشوار می کند

برنامه CIO در حال حاضر: اولویت های یک ساله در یک بیماری همه گیر

جان ادواردز یک روزنامه نگار کهنه کار فناوری تجارت است. کارهای وی در نیویورک تایمز ، واشنگتن پست ، و همچنین نشریات تجاری و فناوری بی شماری ، از جمله Computerworld ، مجله CFO ، مجله مدیریت داده IBM ، RFID ژورنال و الکترونیک منتشر شده است … مشاهده کامل بیوگرافی

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsال در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر