لوله گالوانیزه سرد از لایه روی روی پوشش داده شده با فرآوری شیمیایی الکتریکی ساخته می شود. خوشبختانه تعداد کارخانه های داخلی فعال در زمینه تولید انواع لوله سیاه فولادی و آهنی درز دار قابل ملاحظه .بوده و بخش عمده مورد نیاز کشور از این نوع لوله ها توسط کارخانه های داخلی تامین می گردد ، لوله های درز دار بسته مورد استفاده، قطر و ضخامت، روش تولید و نوع جوش به خصوص تنوع قابل ملاحظه ، درز مستقیم جوش ERWای دارند که معمول ترین و پر مصرف ترین آنها لوله درز مستقیم جوش الکتریکی می باشند SPIRALLY WELDEDو لوله های با درز جوش اسپیرال LSAWماهیچه ای. حال چه مزایایی در استفاده از کانکس نگهبانی به جای ساخت و ساز آن به روش های سنتی وجود دارد عبارتند از: 1. قابلیت جابجایی 2. نمای زیبا و شکیل 3.نصب در یک روز 4. قابلیت ترمیم و بازسازی ساده 5. تنوع زیاد در رنگبندی و طرح 6. تنوع در قیمت و ابعاد 7. استحکام و ضد زلزله بودن 8. صرفه اقتصادی از میان دلایل بالا یکی از نکاتی که نیاز به توضیح بیشتر داشته قابلیت جابجایی است چرا که در برخی شرکت ها یا پارکینگ ها اتاقک نگهبانی بصورت موقت نصب میگردد و در مواقعی امکان دارد که نیاز مند جابجایی آن برای عبور ماشین آلات سنگین و بزرگ وجود داشته و یا بنا به تغییراتی در فضای مورد استفاده نیاز باشد محل ورود و خروج عموم تغییر و به بخش دیگری از محوطه مجموعه منتقل که می بایست اتاقک کنترل و نگهبانی نیز منتقل شود و این جابجایی فقط با استفاده از روش پیش ساختگی و کانکس نگهبانی مقدور بوده و در روش های سنتی می بایست سازه از نو در محل جدبد ساخته که نیازمند صرف زمان و هزینه بسیار خواهد بود.

این سازه ها به عنوان کانکس بانکی بزرگ تلقی شده که در اکثر آنها هم دستگاه ها و هم مشتریان به داخل فضای کانکس ورود کرده تا به مانیتور ها و خدمات آنها دسترسی داشته باشند و همین دلیل بزرگ بودن و افزایش سایز این نوع سازه می باشد. لوله گالوانیزه گرم به عنوان لوله فولادی طول عمر بیشتری نسبت به گالوانیزه سرد دارد. در خانههای تازه ساخت، استفاده از لولههای فولادی گالوانیزه سرد به عنوان لولههای آبرسانی ممنوع است. لوله کشی گالوانیزه معمولاً در خانههای ساخته شده قبل از سال 1960 نصب میشد. 1نکات قبل از خرید لوله گالوانیزه چیست ؟ تولیدکنندگان منظم لولههای گالوانیزه، به منظور اطمینان از کیفیت، بیشتر از الکترو گالوانیزه (آبکاری سرد) استفاده نمیکنند. فرق یا تفاوت لوله گالوانیزه آبکاری سرد و آبکاری گرم کار سختی نیست و نیاز به بررسی چند فاکتور ساده دارد . برای تمام نیازهای لوله کشی گالوانیزه خود، یک حرفه ای را انتخاب کنید که تجربه مورد نیاز شما را داشته باشد. همانگونه که پیشتر گفتیم استفاده از لوله سیاه فولادی برای انتقال آب و گاز بسیار کار مفید و سودمندی است. هدف اصلی استفاده از لوله سیاه فولادی، انتقال پروپان یا گاز طبیعی به داخل منازل مسکونی و ساختمانهای تجاری میباشد از آنجایی که این لوله بدون هیچ درزی تولید میشود حمل گاز توسط آنها راحتتر میباشد.

به طوریکه ورق سیاه در کورههای با حرارت بسیار بالاتری داغ میشود و در نهایت نیز ضخامت کمتری نسبت به ورقهای گالوانیزه دیگر دارد. این نوع از گالوانیزه نسبت به نوع فولادی خود سنگین تر و مات تر می باشند. عواملی همچون خواص فیزیکی سیال، دما، میزان فشار و خواص محیطی از مواردی هستند که باید در انتخاب نوع لوله به آنها توجه داشت و همین امر باعث شده است که لوله گالوانیزه نسبت به سایر لولهها از مزایای بیشتری برخوردار باشد. لوله گالوانیزه سرد به لوله های گالوانیزه آهنی یا فولادی گفته می شود که در دمای پایین آبکاری می شوند و روکش روی بر روی آنان قرار می گیرد. همچنین در بازار لولهها را بر اساس نمره میشناسند. این لوله ها در سایز ۱٫۲ تا ۶ اینچ تولید می گردد و به طور معمول لوله گالوانیزه به صورت ۶ متری یا متراژ ها کمتر نیز در بازار موجود می باشد ، گالوانیزه معمولا در کارخانه مورد نظر در حوضچه های مخصوص قرار داده می شود و به صورت کارشناسی شده گالوانیزه می شوند، لوله گالوانیزه گرم دو سر رزوه می باشد و با توجه به وزن به سه دسته : لوله گالوانیزه سنگین، لوله گالوانیزه سبک، تولید می شود .

همچنین به راحتی می توان با آب یا دستمال مرطوب سطح آنها را تمیز کرد. آهنی: جنس این لولهها از آهن سفید نورد شده است که درز آن توسط دستگاههای درز جوش بهم جوش داده میشود و سپس لوله را در فلز روی مذاب فرو میبرند. جنس این لولهها از فولاد نرمی است که در ساختن آن ورق فولاد را با فشار داخل قالب عبور داده درز آن را جوش میدهند و سپس آنها را جهت افزایش مقاومت در برابر اسیدها و زنگزدگیها در یک وان آبکاری روی اندود گالوانیزه میکنند. فقط شرکتهای کوچک با تجهیزات کوچک و تجهیزات قدیمی از فولاد گالوانیزه استفاده میکنند، البته قیمت آنها نسبتاً ارزان تر است. مزایا : ظاهر لوکس – دوام و طول عمر بسیار بالا معایب : ندارد کانکس نگهبانی فانتزی این محصول نوعی کانکس نگهبانی با طرح و رنگ های فانتزی بوده که هر چهار گوشه آن بصورت منحنی می لوله گالوانیزه اراک باشد.

ایندکسر