با بکارگیری هدرز اگزوز علاوه بر اینکه کارایی لوله های خروجی دود سیلندرها بالا میروند هوای سرد بیشتری به داخل کشیده می شود و جریان هوای بهتری برای موتور فراهم میگردد .در هنگام تقویت موتور اتومبیل خود یک سری موارد اصلی را باید مراعات کنید که تهیه هدرزهای اگزوز با راندمان بالا یکی از مهمترین این موارد است. ریمپ ایسیو کردن خودرو و یا تقویت نرم افزاری ایسیو یا کامپیوتر خودرو، نه تنها به خودرو شما آسیب نمیرساند بلکه عمر موتور را افزایش نیز میدهد. البته فروش پژو 206 تیپ 3 با تمام کاستیهایش در مقایسه با خیلی ماشینهای دیگر همچنان در بالاهای جدول قرار دارد و نباید گمان کرد بیکیفیت است، بلکه تنها چند قطعه نامرغوب دارد. هنگام رانندگی، صدای سطح جاده و باد به میزان کمی به داخل کابین نفوذ می کند که البته با توجه به استفاده از تایرهای آزمایشی، احتمالا در نسخه نهایی این مشکل برطرف خواهد شد.

هدرز ام وی ام 315
ریمپ بر روی موتور با لوازم افترمارکت و تغییر یافته : در این مرحله بر روی جداول سوخت، جرقه، اکسیژن و دریچه گاز به نحوی تغییرات اعمال میگردد که بدون افزایش زیاد مصرف سوخت حداکثر توان موتور و گشتاور تا ۱۵% بسته به تغییرات مکانیکی حاصل گردد. در این مقاله قصد داریم در زمینه چیستی ریمپ، تاثیر آن بر خودرو، نحوه کارکرد آن و نکات لازم در زمینه ریمپ ایسیو، مباحثی را بیان نماییم. در تنظیمات نرم افزاری ایسیو لازم است به بعضی از نکات توجه شود. همچنین در اچ سی کراس دمای بالا آب علاوه بر کاهش عمر مفید قطعات باعث بالا رفتن دمای خنک کن گیربکس اتوماتیک می شود.

هدرز چقدر تاثیر دارد
با کاهش دمای خنک کن از طریق ریمپ ECU تمامی مشکلات حل شده و عمر خودرو افزایش می یابد. هدرز انجین آرتز میتواند برای تمامی خودروها تا حدود 10 الی 15 اسب بخار افزایش را به همراه خواهد داشت. این راه حل مکملی برای افزایش قدرت با استفاده از روش های پرخوران (توربو و سوپرشارژر) ، بهینه سازی مجاری اگزوز و استفاده از هدرز است. در حقیقت و همانطور که گفته شد ریمپ را میتوان به نوعی بهینه سازی برنامه کامپیوتر خودرو دانست. نکته قابل توجه این است که تمامی تغییرات ریمپ ای سی یو با توجه به شرایط آب و هوایی و جغرافیایی و کیفیت سوخت بنزین ایران تغییر می یابد تا بدون ایجاد مشکل در موتور و کاهش عمر موتور این تغییر انجام شود.

شرکت کاراکال تیونینگ با تکیه بردستاوردهای علمی توانایی تغییر تمامی پارامترهای کنترلی موتور را دارد. البته فعالیت های تیم کاراکال تنها به تیونینگ محدود نمی شود و فعالیت های متعددی مانند خدمات تعمیرگاهی خودروهای خاص ، ساخت و تولید قطعات و افترمارکت ، تکمیل و توسعه سیستم های ایمنی ، توسعه چیپ تیونینگ و برنامه ریزی مجدد ایسیو خودروهای تولید انبوه ، طراحی و توسعه مجموعه های فنی کامل مانند پیشرانه و شاسی ، توسعه و تکمیل پروژه خودروهای مسابقه ای و حتی انجام پروژه های سفارشی سازی خودروهای اسپرت و سوپر اسپرت برای بازار کشورهای حاشیه خلیج فارس را انجام می دهد.اما این فقط نقطه آغازی برای تیونینگ علمی و اصولی در ایران است و می تواند به نقطه عطفی در مسیر پر پیچ و خم صنعت تیونینگ در ایران مبدل شود. اشاره کرد. این در حالی است که تنظیمات ایسیو یکسان است و لذا بخشهای مختلف خودرو از قبیل آوانس جرقه، میزان و زمان پاشش سوخت، زمان شروع به فعالیت رادیاتور و…

هدرز سمند Ef7
کمک فنر در سیستم تعلیق موازی با فنر بسته می شود و وسیله ای مکانیکی است که جهت کنترل یا میرا کردن نوسانات فنرها، در نزدیکی هر چرخ نصب هدرز نیسان پاترول می شود. با تیونینگ سیستم فرمان پرشیا ، به نتایج مثبتی نظیر: تامین یک اتصال مطمئن بین چرخ ها و فرمانی که توسط راننده کنترل میشود ، تامین روابط سینماتیکی کنترل شده به منظور دستیابی به زوایای صحیح چرخ های داخلی و خارجی ، به حداقل رساندن انرژی مصرف شده در هدایت خودرو ، دست می هدرز 206 دیجی کالا یابیم. به طور مثال بسیاری از افراد این سوال در ذهن شان پیش می آید که چطورمی توان با تغییر ریمپ موتور و ریمپ ایسیو هم توان خروجی بیشتری از موتور گرفت و هم کاهش مصرف سوخت انجام شود. مجموعه خدمات میراکل گاراژ یک مرکز فوق تخصصی تعمیرات و بازسازی خودروهای کلاسیک و مکانیکی انواع خودرو می باشد که با داشتن کادری مجرب و کارآزموده خدمات خود را در بخش گیربکس، بخش موتور، بخش برق و الکترونیک، بخش سیستم تعلیق و از همه مهمتر بخش طراحی و ساخت سیستم اگزوز و هدرز ارائه می دهد.

هدرز جک J5اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد هدرز پراید لطفا به بازدید از وب سایت ما.

ایندکسر