بدین منظور یک دستگاه کنترل دمای آب بر روی دیوار در نزدیک دوش نصب می شود. همچنین برخی از آن ها ممکن است با بلوتوث هم قابل کنترل باشند؛ در این شرایط حتی می توان بدون استفاده از اینترنت هم آنها را کنترل کنید. دستگاه کنترل مرکزی با استفاده از تکنولوژی WIFI به نرم افزار کاربردی خانه هوشمند گوشی شما متصل می شود. به کمک این کلید می توانید روشنایی خانه تان را کنترل کنید. دستیار Google همچنین قادر است به سایر دستگاههای آشپزخانه مانند غذاساز Anova Sous Vide متصل شود. همچنین با جایگزینی کلید های چند کاره DLP و GANG می توان در قیمت خرید تجهیزات ساختمان نیز صرفه جویی نمود. کلیه تجهیزات و قطعات هوشمند خود را در ویترین آنلاین ما مشاهده کنید و بهترین انتخاب و خرید را با آسودگی خاطر انجام دهید. آموزشگاه فنون برق یکی از بهترین آموزشگاه های برگزار کننده دوره های آموزش خانه هوشمند است که هر ساله کارآموزان بسیاری را وارد بازار کار خانه هوشمند می کند. ماده کنترل کننده سرما قادر به کنترل 80 درصد از نور مرئی خورشید و 90 درصد از پرتوهای مادون قرمز می باشد. قسمت های تحت کنترل سیستم هوشمند مدیریت ساختمان معمولا شامل تاسیسات مکانیکی و سیستم تهویه مطبوع و تجهیزات روشنایی بوده که شامل سیستم های ایمنی ، آتش نشانی، تنظیم دسترسی و …

این دستگاه از یک صفحه نمایشگر و چهار شاسی تشکبل شده که یکی از آنها برای باز و بستن و توقف جریان آب، کلید دیگر برای تنظیم مسیر آب که از بالا به پایین بریزد یا از پایین و دو کلید دیگر به منظور تنظیم دمای آب مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه مجهز به یک تایمر است که با استفاده از زمان بندی داده شده به آن می توان مدت زمان باز بودن آب را کنترل نمود. این سازه های مدرن جایگزین اتاقک های فلزی و بی روحی که در گذشته جلوی درب کارخانه جات یا سر کوچه ها برای نگهبانی محله مورد استفاده قرار میگرفت گردیده و بنا به نوع کاربرد فرم ها و طرح های بسیار متنوعی از آنها توسط گروه مهندسین راه کوشش طراحی و تولید می گردد که در صفحه کانکس نگهبانی می توانید نمونه های بسیاری از آنها را مشاهده و با جزئیات و قیمت های آنها آشنا شوید.

به طور خلاصه در معرفی خانه هوشمند سعی کردیم تمام نکات مهم را بگوییم چنین خانههایی از تمامی اختلال ها و اشکالاتی که به دلیل زندگی شلوغ امروز امکان وقوع دارد٬ پیشگیری میکنند. در بخش قبل اشاره کردیم که هوشمند سازی ساختمان در سالهای اخیر بازار کار خوبی داشته و در آینده نیز پیش بینی می شود که بازار کار این رشته بهتر و درآمدزاتر شود. یک خانه هوشمند به زبان ساده، خانه یا ساختمان مدرنی است که همه اجزا و لوازم برقی آن به وسیله یک سیستم مرکزی یکپارچه شده و به خوبی با هم کار می کنند. امروزه امور بسیار پیشرفته ای برای تجهیز منازل توسط افرادی کاردان و کاربلد طراحی و اجرا می شود که پروژه هوشمند سازی خانه یکی از مهم ترین آنها می باشد که اتفاقاً طی سال های جدید توانسته با استقبال گسترده و خوبی روبرو شده و درصدی فروش بالایی را از این طریق کسب کند. سیستم های هوشمند برای تعبیه در ویلاها و خانه هایی از از لحاظ امنیتی در خطر هستند بسیار مناسب است. در حمام های معمولی میزان هدررفت آب هنگام سرد و گرم کردن آن بسیار زیاد است و زمانی که صرف اینکار می شود نیز نسبتاً قابل توجه می باشد اما در حمام های هوشمند تنظیم خودکار آب نه تنها سرعت تامین آب گرم یا سرد را سریع تر می کند بلکه به میزان چشمگیری مصرف آب به حداقل می رسد.

مهم ترین مزیت دستگاه هوشمند تنظیم درجه حرارت آب است که از هدررفت آب جلوگیری نموده و مصرف آن را بهینه سازی می کند. عملکرد این دستگاه به گونه ای است که بعد از تنظیم درجه آب تا شما دستور ندهید آب از دوش سرازیر نمی شود. وقتی چند دقیقه تا زمان تنظیم شده وقت باقی باشد دستگاه هشدار می دهد و شما متوجه پایان شرکت هوشمند سازی خانه زمان خواهید شد. یکی از مزایای حمام های هوشمند تنظیم خودکار دمای آب می باشد. پنجره های هوشمندی که اخیراً ساخته شده اند متشکل از دو ماده الکتروکرومیک می باشند که یکی برای تامین گرما و دیگری برای تامین سرما کاربرد دارند. یکی از تکنولوژی هایی که در خانه هوشمند به چشم می خورد حمام هوشمند است. اما این امکان هم وجود دارد که هزینه هوشمندسازی ساختمان ۱۰۰ متری از یک ساختمان ۲۰۰ متری به علت نیاز و سلیقه متفاوت مشتری بیشتر شود. ذهن آرام و دغدغه های کمتر می تواند تنها بخشی از مزایای زندگی در یک خانه هوشمند باشد. امروزه با اختراع پنجره هوشمند نور و گرمای ورودی به داخل ساختمان کنترل شده و از انرژی خورشیدی استفاده بهینه صورت می گیرد.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد هوشمند سازی خانه های مسکونی لطفا از صفحه ما بخواهید.

ایندکسر