با این حال، اگرپس از گذشت چند روز از شدت درد کاسته نشد ویا درد بصورت شبانه یا نبض دار بروز کرد حتما به دندانپزشک خود مراجعه نمایید. ۶- در صورتی که درمنزل و بعد از برطرف شدن بیحسی در محل ترمیم احساس بلندی یا تیزی و زبری کردید، پس از گذشت حداقل یک شبانه روز به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا نسبت به برطرف کردن آن اقدام نماید. پس از پر کردن دندان از نوشیدن مایعات خیلی سرد یا داغ خودداری کنید .

این دندانهای مصنوعی موقتی هستند که میتوانید بلافاصله پس از کشیدن دندانها و آماده شدن لثه برای دندانهای مصنوعی اصلی از آنها استفاده کنید. شایع ترین علت درد پر کردن دندان پس از از بین رفتن اثر داروی بی حسی این است که ماده پر کننده بیش از حد بالا قرار داده شده است. حدود دو دهه است که ماده پر کننده رزین کامپوزیت یا سفید وجود دارد.

چرا از جیوه در آمالگام پر کننده ترمیم دندان نزدیک به عصب نی نی سایت دندان استفاده میشود؟ چرا باید دندان کودکان را ترمیم کرد ؟ همچنین، بخش کمتری از دندان برداشته میشود زیرا باندینگ مواد پرکننده را در جای خود بخوبی نگه میدارد بدون آنکه نیازی به ایجاد حفره باشد. مواد پرکننده سفید شامل رزینهای کامپوزیتی، یونومرهای شیشهای و نوع ترکیبی به نام یونومرهای شیشهای مخلوط با رزین میباشد.از آنجایی که این مواد به دندان چسبیده یا باندینگ میشوند کمک میکنند تا از پوسیدگی دندان در آینده جلوگیری شود. پر کردن دندان کودکان از گسترش عفونت جلوگیری میکند. بهتر است با دندانپزشک کودکان مشورت کنید تا مطمئن شوید راه های درمانی پیشنهادی، هیچ مشکلی برای سلامت دندان های کودک به وجود نمی آورند.

هنگامی که دندانهای شیری پوسیده کودک خو را پر می کنید ممکن است بعد از مدتی این پوسیدگی برگردد . برای پیشگیری از پوسیدگی بیشتر دندان به کودک خود یاد دهید مرتب از مسواک و نخ دندان استفاده کند . گلاس آینومرها مقادیر اندکی فلوراید آزاد می سازندکه برای بیماران در معرض خطر بالای پوسیدگی ممکن است مفید باشد.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد ترمیم دندان کج لطفا از صفحه ما بخواهید.

ایندکسر