[ad_1]

با شروع ظهور برنامه های کوانتومی در دنیای واقعی ، هزینه ها ، پیچیدگی و سایر مسائل احتمالاً آنها را به ابر می فرستد.

تصویر: vchalup - stock.adobe.com

تصویر: vchalup – stock.adobe.com

در حالی که ارائه دهندگان ابر به دنبال بازارهای جدید هستند ، بسیاری توجه خود را به محاسبات کوانتومی معطوف کرده اند ، علمی که مدت هاست به عنوان بهترین فناوری تخریبی شناخته می شود اما در حال حاضر به چند طیف انتخاب شده مانند تحقیقات دانشگاهی ، رمزنگاری و بلاکچین محدود شده است.

اگرچه در حال حاضر انجام محاسبات کوانتومی بسیار کم است ، اما بسیاری از ناظران معتقدند که فقط زمان لازم است که فناوری سرعت لازم را برای دستیابی به سود تجاری کسب کند. به همین دلیل ارائه دهندگان ابر اکنون موقعیت خود را برای استفاده از آنچه ممکن است در نهایت یک بازار بسیار پرسود باشد ، شروع کرده اند.

کوانتوم و ابر

گران بودن و پیچیدگی محاسبات کوانتومی احتمالاً اکثر برنامه ها را از محیط خارج و به دست ارائه دهندگان ابری مانند آمازون ، گوگل و مایکروسافت سوق می دهد. اگرچه تمام بازیکنان اصلی در فضای ابری جیب های بسیار عمیقی دارند ، اما بیشتر کاربران قدیمی ، مانند استارت آپ ها و آزمایشگاه های تحقیقاتی ، آمادگی چندانی ندارند. حتی مشاغلی که توانایی اجرای سیستم های کوانتومی خود را دارند ممکن است بخواهند در زمان و تلاش لازم برای استقرار فناوری در سایت صرفه جویی کنند.

سلیا مرزباچر ، معاون مدیر کنسرسیوم توسعه اقتصادی کوانتومی SRI International ، مجموعه ای از ذینفعان که به ساخت و پشتیبانی از صنعت کوانتوم در حال ظهور اختصاص داده اند ، گفت: رایانه های کوانتومی موجود امروز بسیار دور از سیستم های پلاگین و بازی هستند. وی با بیان اینکه کامپیوترهای کوانتومی فعلی در داخل خانه نصب و نگهداری نمی شوند ، عملی نیست. “وی با اشاره به اینکه رایانه های کوانتومی هنوز در حال توسعه هستند ، به طور کلی نسبت به محیط محلی حساس هستند و برای نگهداری آنها به متخصصان فنی بسیار واجد شرایط احتیاج دارند.

کنستانتینوس کاراگیانیس ، مخالفت کنید

کنستانتینوس کاراگیانیس ، مخالفت کنید

کنستانتینوس کاراگیانیس ، همیار مدیر شرکت مشاوره بازرگانی ، امور مالی و فناوری Protiviti گفت ، نسل فعلی رایانه های Noisy Intermediate-Scale Quantum (NISQ) بزرگ ، معتدل و پیچیده است. وی افزود: آنها همچنین بسیار گران هستند و احتمالاً به سرعت پیر می شوند.

Karagiannis ، مانند بسیاری دیگر از متخصصان این بخش ، معتقد است که مسیر شرکت به سمت محاسبات کوانتومی بیشتر از مرکز داده از طریق ابر پیش می رود. وی گفت: “فراهم كردن دسترسی ابری به رایانه های كوانتومی … به محققان و شركت های سراسر دنیا این امکان را می دهد تا این سیستم ها را به اشتراك بگذارند و هم در دانشگاه و هم در صنعت سهیم باشند.” “با ظهور سیستم های قدرتمندتر بصورت آنلاین ، رویکرد ابر احتمالاً به یک منبع مهم درآمد تبدیل خواهد شد. [for service providers]، با پرداخت هزینه به کاربران برای دسترسی به سیستم های NISQ که می تواند مشکلات واقعی را حل کند. “

عمر محدود سیستمهای رایانه ای کوانتومی که به سرعت در حال پیشرفت هستند نیز به نفع ارائه دهندگان ابر است. لوئیس رابرتز ، محقق ارشد تحقیقات لوکس گفت: توسعه دهندگان هنوز در ابتدای توسعه سخت افزار هستند ، بنابراین انگیزه کمی برای مصرف کنندگان برای خرید سخت افزاری که به زودی منسوخ می شود وجود دارد. رابرتز گفت: “این نیز بخشی از دلیل این است که بسیاری از بازیکنان بزرگ در ابر … در حال تحقیق در مورد محاسبات کوانتومی هستند.” وی افزود: “این خدمات ابری موجود آنها را چند برابر می کند”.

لوئی رابرتز ، تحقیقات لوکس

لوئی رابرتز ، تحقیقات لوکس

انعطاف پذیری عامل دیگری است که به نفع ابر است. جیک فارینهولت ، دانشمند برجسته در زمینه مدیریت و فرم مشاوره فناوری اطلاعات در Booz ، آلن همیلتون ، گفت: “در آینده قابل پیش بینی ، رایانه های کوانتومی قابل حمل نخواهند بود.” “Cloud می تواند دسترسی مستقیم به دستگاه های مختلف و همچنین شبیه سازها را از طریق لپ تاپ های آنها فراهم کند.”

حفظ سیستم کوانتومی سردرد دیگری است که اکثر شرکت ها ترجیح می دهند آن را از طریق یک شریک خارجی تخلیه کنند. فارینهولت خاطرنشان كرد كه رایانه های كوانتومی بسیار شكننده هستند ، باید در دمای برودتی نگهداری شوند و نیاز به نظارت تیم های مهندسین و فیزیكدانان دارند. وی گفت: “زیرساخت های ابر گزینه روشنی برای دسترسی گسترده با هزینه مناسب است.”

برنامه های بالقوه

Merzbacher پیش بینی می کند هیچ برنامه شاخصی وجود نخواهد داشت. وی گفت: “درست مثل محاسبات كلاسیك ، محاسبات كوانتومی نیز در بسیاری از برنامه ها – شاید حتی در بیشتر جنبه های تجارت و زندگی روزمره” از كاربردهای قدرتمندی برخوردار خواهند بود.

به طور خاص ، شبیه سازی کوانتومی احتمالاً تأثیر عمده ای بر طیف وسیعی از شرکت ها خواهد داشت. یک نمونه صنعت داروسازی است. فرین هولت گفت: “بسیاری از چالش های كشف دارو به چالش های محاسباتی شبیه سازی شیمی كوانتوم برمی گردد.”

در واقع ، تقریباً همه صنایع و سازمان های دولتی می توانند از محاسبات کوانتومی بهره مند شوند. فرین هولت گفت: “وزارت دفاع سالانه بیش از 1 میلیارد دلار برای ضد خوردگی هزینه می کند.” “شبیه سازی های کوانتومی می توانند سریعتر مواد مقاوم در برابر خوردگی را کشف و توسعه دهند ، که می تواند هزینه ها را به شدت کاهش دهد.” شبیه سازی کوانتومی همچنین می تواند تأثیر زیادی بر محیط زیست داشته باشد. وی برای مثال خاطر نشان كرد كه فن آوری كوانتوم می تواند منجر به توسعه روشهای كودری كودری م efficientثرتر شود ، “فرایندی كه در حال حاضر حدود 1٪ تا 3٪ كل انرژی جهانی مصرف می كند.”

باب استور ، تحقیقات IBM

باب استور ، تحقیقات IBM

باب سوتور ، معاون رئیس AI ، راه حل های بلاکچین و راه حل های کوانتومی در IBM Research ، پیش بینی می کند که شیمی دانان برای ایجاد باتری های لیتیوم کارآمد و با دوام بیشتر ، به زودی به محاسبات کوانتومی روی می آورند. وی گفت: “مصرف كنندگان این امر را مثلاً در خودروهای الكتریكی مشاهده خواهند كرد.”

دوره زمانی

اگرچه محاسبات کوانتومی نوید دستیابی به موفقیت در تحقیقات را می دهد ، کازوهیرو گومی ، رئیس و مدیر عامل NTT Research ، صبر را توصیه کرد. وی پیش بینی کرد: “ما انتظار داریم که این برنامه ها طی 10 سال آینده به واقعیت تبدیل شوند.”

استور خوش بین تر است. وی گفت: “ما انتظار داریم كه اولین كاربردهای مزایای كوانتومی در اواسط دهه ظاهر شوند.” با این حال ، ساتور هشدار داد که برنامه های اولیه منزوی خواهند بود و ممکن است در ابتدا آزمایشات تحقیقاتی باشند تا کاربردهای تجاری واقعی. وی گفت: “با این حال ، این روش ها به صنایع دیگر نیز سرایت می كنند ؛ آنها اصلاح می شوند و الگوریتم های جدید توسعه می یابند.” “من فکر می کنم موج به موج برنامه های کوانتومی بسیار بهبود یافته پس از چند سال یک بار مشاهده خواهیم کرد.”

این مقالات را در مورد محاسبات کوانتومی دنبال کنید:

محاسبه کوانتوم برای توسعه نرم افزار چه معنایی می تواند داشته باشد؟

ظهور TensorFlow

آیا محاسبه کوانتوم برای زمان اصلی آماده است؟

جان ادواردز یک روزنامه نگار کهنه کار فناوری تجارت است. کارهای او در نیویورک تایمز ، واشنگتن پست ، و همچنین نشریات تجاری و فناوری متعددی ، از جمله Computerworld ، CFO Magazine ، IBM Data Management Magazine ، RFID Journal و Electronic … منتشر شده است مشاهده کامل بیوگرافی

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

بینش بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر