چرا CIO ها باید قوانینی برای No-Code ، Low-Code ، Full-Code تنظیم کنند

[ad_1]

رهبران فناوری اطلاعات باید با دستورالعمل هایی در مورد زمان توسعه برنامه های بدون کد و بدون کد و زمان توسعه در حالت کد کامل درگیر شوند.

گارتنر تخمین می زند که 65٪ از کل توسعه برنامه ها با کد کم تا سال 2024 انجام می شود و 66٪ از شرکت های بزرگ از حداقل چهار سیستم عامل مختلف برای ساخت برنامه های کم کد استفاده خواهند کرد.

زمان تحویل سریعتر برنامه یکی از عوامل توسعه برنامه های کم کد و بدون کد است. دیگر اینكه توسعه دهندگان مشاغل / شهروندان بیشتر برنامه های خود را ایجاد می كنند ، و آنچه را كه به عنوان یك اتاق اطلاعاتی IT تصور می كنند و مانع انجام كارها می شود ، دور می زنند.

تصویر: Thitiphat - stock.adobe.com

تصویر: Thitiphat – stock.adobe.com

من اخیراً یکی از این ابزارها را برای توسعه برنامه های بدون کد تجسم کردم. این یک رابط کاربری لغزنده با یک ویژگی کلیک و کلیک داشت که داده ها را به طور دقیق جمع آوری می کرد و آنها را در گزارش های استاندارد ، تصاویر ، نمودارهای دایره ای ، نمودارها قالب بندی می کرد – هر تجسم مورد نظر من. این ابزار به طور خودکار اطلاعات گزارش را به زبان انگلیسی ساده خلاصه می کند. همچنین به من این فرصت را داد تا این پیام ها را مطابق با علاقه مخاطبان خود تنظیم کنم.

من همه این کارها را به مدت پنج دقیقه انجام دادم و پس از آن به اصلاح گزارش ادامه دادم تا اینکه دقیقاً همان چیزی را که می خواستم – در زمان واقعی – بدست آوردم. معایب: من نمی توانم داده هایی را که این ابزار با API پشتیبانی نمی کند ، بدست آورم. من نمی توانم داده ها را با سیستم های دیگر موجود در شرکت ادغام کنم. و اگر مجبور شدم منطق تجاری را وارد کنم که سازنده برنامه نمی تواند برای من ایجاد کند ، من نمی توانستم.

نتیجه این شد که من توانایی توسعه سریع طیف گسترده ای از گزارش ها و برنامه ها را داشتم که می تواند نیازهای بسیاری را برآورده کند ، اما محدودیت هایی نیز وجود داشت که مجبور شدم آنها را بپذیرم.

از آنجا که من تجربه فناوری اطلاعات داشتم ، درک دیوارهایی که روبرو بوده ام برای من آسان بود. متأسفانه ممکن است کاربران تجاری بدون تجربه فناوری اطلاعات این موضوع را ندانند.

به همین دلیل است که برای CIO ها و سایر رهبران فناوری اطلاعات بسیار مهم است که با راهنماهای IT و کاربران نهایی در مورد زمان توسعه برنامه های کم کد و بدون کد و زمان توسعه در حالت کد کامل مداخله کنند.

بدون کد

یک برنامه بدون کد از ابزارهای هدفگیری و کلیک کردن بصری استفاده می کند که کاربران برای ایجاد برنامه با کشیدن و رها کردن آنها استفاده می کنند. هیچ دانش کدگذاری لازم نیست. این یک هدف دقیق و کلیک کردن بر روی یک رابط کاربری بصری است که به داده ها ، منطق اساسی و قابلیت های نمایش داده دسترسی می دهد.

بهترین حالت مناسب: توسعه بدون کد در مواقعی که داده ها و پرس و جوهای مورد نیاز کاربران اساسی باشد کار می کند و می توان این ابزار را با منابع داده ای که API از پیش تعریف شده دارند ادغام کرد. ابزارهای بدون کد برای برنامه های سریع که از اطلاعات اساسی استفاده و گزارش می کنند ایده آل هستند – به عنوان مثال ، فروش تهویه مطبوع ما در این ماه چقدر است؟ این ابزارها با داده های تراکنش استفاده می شوند ، نه داده های کلان بدون ساختار.

کد کم

ابزارهای توسعه کد کم دارای رابط های گرافیکی کاربر با هدف گیری و کلیک هستند که مشابه آنچه در ابزارهای غیر کد وجود دارد ، اما فقط کد کم به توسعه دهندگان اجازه می دهد قطعات کد سفارشی را اضافه کنند که ویژگی هایی را تزئین می کند که توسط سیستم عامل پردازش نمی شوند. با کد کم

بهترین حالت مناسب: برای برنامه هایی که باید با سیستم ها و پایگاه های داده دیگر ادغام شوند و همچنین زمان زیادی برای بازار فراهم کنند ، ابزارهای کم کد سیستم عامل های عالی را ایجاد می کنند. کد کم به کاربران غیر برنامه نویسی اجازه می دهد تا در توسعه برنامه ها با برنامه نویسان فنی IT بیشتر همکاری کنند. کاربر می تواند عناصر ساده تر برنامه را توسعه دهد ، زیرا توسعه دهندگان فناوری اطلاعات کد منطقی سفارشی و رابط هایی را ارائه می دهند که برای ابزار کد پایین بسیار پیچیده هستند.

یک نمونه از برنامه های کم کد ، برنامه ای است که یک رابط کاربر پسند فراهم می کند ، اما همچنین چندین برنامه را در برنامه ادغام می کند که برای ارائه اطلاعاتی که کاربر در صفحه خود می بیند ، مورد نیاز است. فاکتور یک نمونه است. کاربر می تواند فاکتورهای کم کد را طراحی و بازیابی کند. سپس IT فرآیندهای کد و رابط هایی را بازیابی و به روز می کند که اطلاعات کامل فاکتور را از سیستم های فاکتور ، سیستم های محصول ، سیستم های فروش و ERP بازیابی و به روز می کند.

برنامه های کد کم با داده های معاملاتی ساخت یافته استفاده می شوند.

کد کامل

توسعه کد کامل در IT مورد استفاده قرار می گیرد و به تلاش کلی “کدگذاری دستی” که برای شخصی سازی ، بهینه سازی و یکپارچه سازی برنامه ها مورد نیاز است ، اشاره دارد.

مناسب ترین: در صورت نیاز به تماس پایگاه داده پیچیده ، یکپارچه سازی نرم افزار ، فرآیندهای سیستم پس زمینه ، فرآیندهای داده های بزرگ یا برنامه های با کارایی بالا ، یک برنامه با کد کامل مورد نیاز است. کد کامل هم برای داده های تراکنشی و هم برای داده های کلان بدون ساختار استفاده می شود.

گرفتن

فشار به بازار فناوری اطلاعات برای توسعه برنامه شدید است. در این محیط منطقی است که CIO ها و CIO ها بر روی هرچه بیشتر توسعه بدون کد و کد پایین پافشاری کنند.

موارد استثنایی در توسعه کد کم و بدون کد ، برنامه های با کارایی بالا هستند که مجبورند بسیاری از تراکنش ها را در ثانیه انجام دهند ، برنامه هایی با نیازهای پیچیده ادغام و پردازش داده های بزرگ با حجم زیاد. در این شرایط از کد کامل استفاده می شود زیرا به شما امکان می دهد کد را برای بهترین عملکرد بهینه کنید.

آنچه برای CIO ها و رهبران IT باقی می ماند تعریف برای توسعه دهندگان کاربر نهایی و انواع برنامه های IT است که برای توسعه کم کد ، بدون کد و کد کامل مناسب هستند.

یک لیست بررسی “درخت تصمیم” می تواند برای کمک به مردم در تصمیم گیری تهیه شود – و می تواند با مشاوره و / یا نظارت بر برنامه های IT پشتیبانی شود ،

دومین مرحله ای که IT می تواند بردارد ، استاندارد کردن ابزاری است که برای برنامه های بدون کد ، کد کم و کد کامل استفاده خواهد شد.

سرانجام ، IT و کاربران نهایی باید به کار خود در تیم های توسعه مشترک ادامه دهند. این امر امکان تلاش برای توسعه را فراهم می کند که بهترین تجارت و بهترین فناوری اطلاعات را به خود اختصاص دهد. این برنامه همچنین به ردیابی همه برنامه های کاربردی پس از توسعه ، و به طور سیستماتیک همه برنامه های کاربردی دیگر متوقف شده است.

در انتخاب نرم افزار این مقالات را دنبال کنید:

آیا کد و پاسخ هایی با کد کم در مورد استعداد شکاف Dev وجود ندارد؟

آیا کد کم می تواند نیازهای برنامه نویسی فردا را اندازه گیری کند؟

اینکه کد کم و کد بدون کد چگونه در استراتژی DevOps قرار می گیرد

ماری ای.شکلت مفسر فناوری شناخته شده بین المللی و رئیس Transworld Data ، یک شرکت خدمات بازاریابی و فناوری است. وی پیش از تأسیس شرکت خود ، معاون تحقیقات محصول و توسعه نرم افزار در راس بود … مشاهده کامل رزومه

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsال در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum labradorhtml nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followers