[ad_1]

کاهش تأثیرات زیست محیطی سیستم ها ، دستگاه ها و قابلیت های فناوری می تواند به شرکت ها در دستیابی به اهداف انتشار خود کمک کند.

جهان به سمت آینده ای پایدارتر پیش می رود و سازمان ها نیز از این راهکار الهام می گیرند. بسیاری اهداف کربن صفر و خنثی را تعیین کرده اند و واضح است که پیشرفت در فناوری به سازمان ها کمک می کند تا با بهبود کارایی و کاهش فرآیندهای تولید گازهای گلخانه ای ، به این اهداف پایداری برسند.

اما چیزی که بسیاری از سازمان ها متوجه آن نیستند این است که همین سرمایه گذاری ها و فرصت های فنی همچنین می توانند تأثیرات منفی بر محیط زیست داشته باشند. تحقیقات اخیر موسسه تحقیقاتی Capgemini در مورد فناوری اطلاعات پایدار نشان داد که 57٪ شرکت ها از رد پای کربن IT خود آگاه نیستند – تأثیری که توسط دستگاه ها ، سیستم ها و توانایی های آنها ایجاد می شود. وقتی سازمان ها برنامه های پایداری خود را تهیه می کنند ، IT معمولاً بخشی از مکالمه نیست – فقط 18٪ می گویند که آنها یک استراتژی پایدار فناوری اطلاعات دارند.

اعتبار: gearstd از طریق Adobe Stock

اعتبار: gearstd از طریق Adobe Stock

این شرکت با پیشرفت شرکتها در طول سفرهای خود برای توسعه پایدار ، منطقه عظیمی با پتانسیل استفاده نشده است. با این حال ، اکنون پیشرفت لازم است: تحقیقات نشان می دهد که تا سال 2025 ، فناوری اطلاعات شرکتها یک رد پای سالانه برای تأمین انرژی 360 میلیون خانه و تولید حمل و نقل برای 460 میلیون وسیله نقلیه مسافری خواهد داشت.

عدم آگاهی در مورد این مشکل و چگونگی حل آن از رویارویی سازمان با چالش های پایداری فناوری اطلاعات و کاهش رد پای کلی آنها جلوگیری می کند. در اینجا چهار حوزه IT فناوری اطلاعات شرکت وجود دارد که نشان می دهد سرمایه گذاری ها و روش های فعلی پایدار نیستند:

  • مراکز داده. مراکز داده بخش مهمی از عملیات و زیرساخت های تجاری هستند ، حتی وقتی بسیاری از سازمان ها ذخیره اطلاعات را به ابر منتقل می کنند. میزان انرژی مورد نیاز برای نگهداری مراکز داده موجود بسیار زیاد است – آنها به 2٪ از مصرف برق در ایالات متحده کمک می کنند.
  • دستگاهها برخلاف مراکز داده ، که میزان برق مورد استفاده برای تأمین انرژی آنها عمدتا به اثر کربن سازمان کمک می کند ، برای دستگاه ها ، رد پای کربن دستگاه ها تقریباً برابر یا بیشتر از میزان استفاده آنها است. تحقیقات ما نشان می دهد که 60٪ از کل ردپای IT از دستگاههایی مانند لپ تاپ ، میز کار و تلفن های همراه حاصل می شود.
  • هوش مصنوعی اگرچه هوش مصنوعی مطمئناً می تواند به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک کند ، اما همچنین می تواند در اثر کربن یک سازمان نقش داشته باشد ، زیرا فناوری های مبتنی بر هوش مصنوعی به مقدار زیادی قدرت محاسباتی نیاز دارند. یک مطالعه نشان داد که آموزش در سیستم پردازش زبان هوش مصنوعی 1400 پوند انتشار معادل کربن تولید می کند – تقریباً مقدار تولید شده در سفر یک طرفه از نیویورک به سانفرانسیسکو. با گسترش استفاده از هوش مصنوعی ، کاهش بار انرژی آن برای ایجاد هوش مصنوعی که باعث انعطاف پذیری می شود ضروری است.
  • جمع آوری داده ها حتی برای کسانی که درک می کنند فناوری اطلاعات ردپای کربن ایجاد می کند ، 49٪ می گویند که فقدان ابزار ، استاندارد و رتبه بندی برای ارزیابی این ردپا ، یک چالش بزرگ ایجاد می کند که مانع از جمع آوری اطلاعات مربوط به مصرف هر دستگاه ، سیستم و هاب می شود. برای داده ها. با این مانع در برابر دید و بینش واقعی ، سازمان ها تلاش می کنند تا چشم انداز فناوری اطلاعات خود را بدست آورند و از آن برای ایجاد تغییرات آگاهانه استفاده می کنند.

اگرچه چالش ها قابل توجه است ، در اینجا دو راه حل نمونه وجود دارد:

1. تکنیک بازیافت ، تعمیر و به اشتراک گذاری. در طول سالها ، بیشتر در کاهش زباله های فیزیکی و مصرف متمرکز شده است – کاهش استفاده از کاغذهای فیزیکی ، ارزیابی مجدد روش های دفع و گسترش نیازهای بازیافت تنها چند نمونه است. اگرچه این شیوه ها جدید نیستند ، ترجمه پرونده های دیجیتال و معماری های دیجیتال کمیاب است: تحقیقات ما نشان می دهد که کمتر از 20٪ زباله های الکترونیکی بازیافت می شوند و فقط 6٪ سازمان ها سیاست حذف خودکار پرونده ها و داده های قدیمی را دارند – ابتکار عمل برای کاهش موارد تکراری.

یک رویکرد مشترک و قابل استفاده مجدد از فناوری می تواند ابزاری اساسی برای دستیابی به فناوری اطلاعات پایدار باشد. در واقع ، روند رو به رشد ارائه “به عنوان یک سرویس” وجود دارد ، زیرا برنامه های جدید بازیافت به تشویق تفکر “استفاده به همان اندازه که شما نیاز دارید” کمک می کنند ، و هزینه این خدمات بر اساس پرداخت هزینه استفاده است. از آنجایی که سازمان ها در تلاشند تا ردپای IT خود را برطرف کنند ، استفاده از این روش ها که به طور معمول به عنوان زباله و مصرف فیزیکی دسته بندی می شوند ، در نحوه برخورد ما با IT و مواد دیجیتال می تواند تأثیر مثبت عمده داشته باشد.

2. قرار دادن فرهنگ پایداری در سرمایه گذاری ها و فرآیندهای جدید فن آوری. سرمایه گذاری در ابزارهای فکر اول و جستجوی فعالانه راه های کاهش زباله می تواند فرهنگ بوم شناختی ایجاد کند. و درک منظر کامل کربن – عملیات داخلی ، تأمین کنندگان ، مشتریان ، شرکا و ارتباطات – برای رهبران الهام بخش و تحریک کننده اقدامات بسیار مهم است.

برای دستیابی به این هدف ، خلا majorهای بزرگی وجود دارد که رهبران باید رفع کنند. شصت و دو درصد از سازمان ها می گویند كه آنها معماری پایداری را برای شناسایی برنامه های جایگزینی پر انرژی اجرا نکرده اند و فقط 5٪ از شركت ها به معماری ابر سبز روی آورده اند. با این حال ، به محض شناسایی این سیستم ها و فرآیندها که به قدرت محاسباتی و معاملات انرژی زیادی احتیاج دارند ، ممکن است بحث سرمایه گذاری جدید مبتنی بر پایداری وجود داشته باشد. همکاری با اشخاص ثالث و تأمین کنندگان سازگار با محیط زیست و اهداف پایداری مشترک ، مکانی عالی برای شروع است زیرا فرهنگ سازمانی را حفظ می کند که پایداری را در هر سطح از تجارت اولویت دارد.

فناوری اطلاعات ناحیه ای با پتانسیل استفاده نشده قابل توجه برای سازمانهایی است که به دنبال راهی برای کاهش اثر کربن خود هستند ، اما بسیاری از آنها نمی دانند که فناوری اطلاعات در تولید گازهای گلخانه ای تا چه اندازه نقش دارد. تمرکز بر IT سبز می تواند گامی اساسی در جهت دستیابی به اهداف کربن خنثی و صفر باشد.

سارا پاپ معاون رئیس فناوری و نوآوری در Capgemini Invent ، گروه مشاوره و تحول دیجیتال Capgemini است. سارا روش کار دیجیتال را برای آمریکای شمالی هدایت می کند ، به مشتریان توصیه می کند و آنها را قادر می سازد اهداف خود را در فن آوری دیجیتال ، مردم و نوآوری تعریف کنند و به آنها برسند.

Elfije Lemaitre معاون رئیس انرژی ، آب و برق و مواد شیمیایی آمریکا در Capgemini است. این متخصص در پیشبرد برنامه های استراتژیک ، تحول گرا و دیجیتالی ، از جمله بهینه سازی زنجیره ارزش ، دارایی های دیجیتال ، کارگران دیجیتال ، هسته دیجیتال (ERP) و استراتژی برای شرکت های تجدید پذیر و توسعه استعدادها در زمینه دیجیتال است.

انجمن هفته اطلاعات متخصصان فناوری اطلاعات و متخصصان صنعت را با مشاوره ، آموزش و نظرات فناوری اطلاعات گرد هم آورده است. ما تلاش می کنیم تا رهبران فن آوری و متخصصان موضوع را برجسته کنیم و از دانش و تجربه آنها برای کمک به مخاطبان IT خود استفاده کنیم … بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsال در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر