[ad_1]

افسران ارشد فناوری اطلاعات وظیفه دارند مزایای مالی ، ایمن و انعطاف پذیر را از طریق ابر مدیریت کنند ، اما پایداری به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی دیگر از ضروریات رهبران فناوری است.

از آنجایی که فناوری به طور فزاینده ای در تأمین ارزش برای مشاغل صنایع مختلف پیش قدم می شود ، رهبران فناوری نیز به طور فزاینده ای خود را نسبت به مناطقی که قبلاً از توان آنها نبوده ، پاسخگو می دانند.

از آنجا که مصرف برق در یک مرکز داده جهانی تقریباً معادل مصرف سالانه در اسپانیا تخمین زده می شود ، تعجب آور نیست که پایداری در راس این لیست باشد. خوشبختانه ، از آنجا که پایداری برای مشاغل و مصرف کنندگان اهمیت بیشتری پیدا می کند ، ابر اثبات شده است که راهی موثر برای سبزتر کردن تجارت است. در حقیقت ، یک مطالعه اخیر نشان داد که تغییر از مراکز داده داخلی به ابر عمومی می تواند مصرف انرژی شرکت را 65٪ کاهش دهد و انتشار کربن را بیش از 84٪ کاهش دهد.

اعتبار: Wachara از طریق Adobe Stock

اعتبار: Wachara از طریق Adobe Stock

تحقیقات بیشتر حتی نشان داده است که سازمانهایی که فراتر از مهاجرت هستند و رایانش ابری را سکوی پرتابی برای نوآوری و مدلهای عملیاتی جدید می دانند ، سه برابر بیشتر از ابر برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار استفاده می کنند. این موارد شامل ابتکاراتی مانند استفاده از منابع انرژی سبز ، طراحی برای مصرف کمتر انرژی و استفاده بهتر از سرورها برای ردپای انرژی کمتر ، و در نتیجه 2.7 برابر کاهش هزینه بیشتر از تجارت است که تلاش های مهاجرت آنها را متوقف می کند.

این بدان دلیل است که با نزدیک شدن به رایانش ابری ، تفکر و نوآوری پایدار دست به دست هم می دهند. یک نمونه عالی از این مورد ، شرکت رهن و مسکن کانادا ، آژانس ملی مسکن کانادا است. در سال 2020 ، CMHC از طریق تلاش برای تبدیل IT ، که شامل انتقال به ابر است ، انتشار CO2 مربوط به IT را بیش از 80 درصد کاهش می دهد.

این یافته ها ، همراه با افزایش تقاضا از سوی مصرف کنندگان و سهامداران برای پایدارتر بودن مشاغل ، از دلایل بسیاری است که CIO ها اکنون باید تلاش خود را برای اتخاذ رویکردهای پایدار به ابر هدایت کنند که به آنها در دستیابی به اهداف مالی و پایدار کمک می کند.

به منظور سازگاری بیشتر ابر با محیط زیست

اولین قدم برای یک سفر پایدار در فضای ابری همیشه با انتخاب یک تامین کننده کربن شروع می شود. در حالی که مهاجرت IaaS به تنهایی می تواند مصرف انرژی و انتشار کربن را به میزان قابل توجهی کاهش دهد ، رویکردهای توسعه نرم افزار پایدار حتی پیشرفت های بیشتری را ایجاد می کند. هنگام طراحی برنامه های کاربردی مخصوص ابر ، انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب “مناسب برای هدف” می تواند مصرف برق را تا 50 برابر کاهش دهد.

با استفاده کامل از محاسبات درخواستی ، سطوح بالاتر استفاده از دارایی و تخصیص منابع پویا ، سفارشی سازی بیشتر می تواند باعث کاهش کشش ها شود. به نفع CIO ها است که پایداری را در نتیجه بهینه سازی نرم افزار در نظر بگیرند ، زیرا مشخص شده است که دور شدن از تمرکز سنتی آنها بر روی بهره وری و کاهش هزینه ها در واقع می تواند یک روش ضد شهودی برای دستیابی به کاهش بیشتر در نرم افزار باشد. هزینه ها

سرعت ، چابکی ، مقیاس

یک منطقه بارورتر با ارزش نمایی دیگر هنگامی تحقق می یابد که شما از داده ها برای کشف مجدد کسب و کار خود ، ایجاد مدل های جدید تجاری صنعتی یا ایجاد سطح جدیدی از ارزش از طریق اکوسیستم شریک زندگی خود استفاده می کنید. از آنجا که ارزش داده ها به در دسترس بودن و کاربرد آنها بستگی دارد ، برای استفاده از قدرت داده ها ، شرکت ها ابتدا باید اقدام به ارتقا bases پایگاه داده خود در فضای ابری کنند تا مشتریان ، تأمین کنندگان و کارمندان بتوانند با داده ها کار کنند .

اگر می خواهید با سرعت ، چابکی و مقیاس کار کنید ، نبوغ انسان را تقویت کنید ، روابط مشتری را غنی کنید ، از بازارهای جدید استفاده کنید و به طور موثر رقابت کنید ، اکنون زمان استفاده از یک پایگاه داده ابری مدرن است. به طور خلاصه ، به روزرسانی پایگاه داده و مدیریت داده ها ، فرایندهای مربوطه و بارهای ابری ، کلید تحول در کسب و کار شما برای رشد ، نوآوری و تولید ارزش پایدار است.

همچنین می تواند به مقابله با هوش مصنوعی کمک کند ، که بسته به انتخاب های انجام شده در مورد دقت یا مکان داده ها ، می تواند کاملاً تشنه انرژی باشد. به آن فکر کنید: ما دریافتیم که در حالی که یک مدل ساده هوش مصنوعی را برای شناسایی گلها آموزش می دادیم ، افزایش دقت مدل از 96 به 98 درصد منجر به جهش تقریباً 7 برابری در مصرف انرژی شد. با منابع محدود ، شرکت ها باید اولویت بندی کنند که کدام یک از برنامه ها بیشترین سود را در هنگام تلاش برای توسعه پایدار می آورند.

از این گذشته ، وقتی نوبت به باز کردن مزایای بیشتر مالی ، اجتماعی و زیست محیطی می رسد ، شرکت های برجسته و CIO با فراتر رفتن از خط پایین و استفاده از فناوری های ابری برای نوآوری سریع و رشد تجارت ، از رقابت خود پیشی می گیرند. آنها ابر را به صورت پیوسته فناوری ها مشاهده می كنند ، نوع مناسبی از سرویس های ابری و مبتنی بر ابر را انتخاب می كنند – مانند AI ، IoT ، edge ، یادگیری ماشینی و موارد دیگر – و روشهای مدرن مورد نیاز برای استفاده از این فن آوری ها را برای بهترین نتایج تجاری به كار می برند. .

Karthik Narain Accenture Cloud First را مدیریت می کند ، مسئول کمک به مشتریان در شکل گیری ، هدایت و مدیریت تجارت ابری خود برای سرعت بخشیدن به نوآوری و دستیابی به اهداف تحول دیجیتال است. وی همچنین یکی از اعضای کمیته مدیریت جهانی شرکت است. کارتیک که پیشکسوت صنعت فناوری است ، اخیراً به عنوان رهبر فناوری Accenture در آمریکای شمالی خدمت کرده است و به مارک های جهانی 2000 کمک می کند تا از قدرت ابر و سایر فناوری ها برای تبدیل تجارت خود استفاده کنند. وی در طول فعالیت 20 ساله خود ، بسیاری از برنامه های فن آوری نوآورانه را برای مشتریان در بخشهای مختلف صنعت از جمله خدمات مالی ، فناوری پیشرفته و نرم افزار و سیستم عامل هدایت کرده است.

انجمن هفته اطلاعات متخصصان فناوری اطلاعات و متخصصان صنعت را با مشاوره ، آموزش و نظرات فناوری اطلاعات گرد هم آورده است. ما تلاش می کنیم تا رهبران فناوری و متخصصان موضوع را برجسته کنیم و از دانش و تجربه آنها برای کمک به مخاطبان IT خود استفاده کنیم … بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsال در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر