چگونه داده های GIS می توانند به تعیین توزیع واکسن کمک کنند

[ad_1]

استری گراگتی ، مدیر ارشد پزشکی Esri توضیح می دهد که چگونه داده ها و نقشه های جغرافیایی می توانند برنامه ریزی برای گسترش واکسن COVID-19 را ساده کنند.

احتمالاً کسی را می شناسید که واکسینه شده علیه COVID-19 باشد. تاکنون از هر 10 آمریکایی حدود یک نفر واکسینه شده است. اما در حالی که 50 کشور با 50 برنامه مختلف برای واکسیناسیون جمعیت خود در برابر ویروس کرونا ، در حال رقابت هستند ، در ایالات متحده این مسابقه ادامه دارد تا به جایی برسد که تمام افرادی که خواهان شلیک هستند ، مورد اصابت گلوله قرار بگیرند.

هر تلاشی در این مقیاس به ناچار چالش های لجستیکی و اجرایی را در این راه برآورده خواهد کرد. چگونه تعداد دقیق دوزها را برای هر کشور و هر مرکز تحویل واکسن توزیع می کنید؟ برای کنترل عکس ها به چند کارگر نیاز دارید؟ مردم برای گرفتن عکس باید به کجا سفر کنند؟

عامل ضروری دیگر در تأمین واکسن این است که ایالات متحده به تدریج رویکرد خود را اجرا می کند ، ابتدا کارمندان بهداشت و کارمندان اصلی و افراد مسن را واکسینه می کند. در مراکز جانبازان ، مراکز دولتی ، بیمارستان ها و بسیاری از مکان ها واکسن داده می شود. دولت در حال تلاش برای ایجاد برنامه ای برای واکسیناسیون داروخانه های خرده فروشی است. این یک سیستم تحویل پیچیده است.

داستانهای زیادی از جانب شهروندان درباره افرادی است که به دنبال عکس ، ثبت نام در جلسات و بحث و گفتگو هستند تا در صف بسته قرار بگیرند. آنقدر چالش برانگیز بود که بیش از یک مورد وجود دارد که افراد یا سازمان های خصوصی برنامه های خود را برای کمک به مردم در یافتن عکس ایجاد می کنند.

این یک چالش است. آیا راهی برای کمک به سازمانهای IT وجود دارد؟ با این حساب ، InformationWeek اخیراً با Este Geraghty ، مدیر ارشد پزشکی شرکت سیستم های اطلاعات جغرافیایی Esri ، در مورد اینکه چگونه داده ها و به ویژه داده های جغرافیایی می توانند در انتشار موفقیت آمیز برنامه واکسیناسیون در این مقیاس کمک کنند ، صحبت کرد. در زیر بخشی از این مکالمه ، ویرایش شده برای این قالب آورده شده است.

استه گراگتی ، اسری

استه گراگتی ، اسری

چالش های واکسیناسیون کل کشور چیست؟ ما چطوریم؟

با گذشت زمان ، به نظر می رسد روند بهبود یافته است. دلگرم کننده است اما جاده ای سنگلاخ است.

این بزرگترین اقدام واکسیناسیون جهانی است که تاکنون دیده ایم. منظورم این است که ، قطعاً واکسیناسیون فلج اطفال نیز یک کار جهانی است ، اما ده ها سال است که ادامه دارد. بنابراین تلاش برای انجام این کار در یک زمان کوتاه برای جهان و به ویژه ایالات متحده ، ما می دانستیم که این یک چالش است. اما فکر می کنم ما به نوعی چالش های خاص خودمان را ایجاد کرده ایم.

چطور؟

تمرکز زیادی بر روی فرآیند وجود دارد که عمدتا توسط متخصصان بهداشت عمومی انجام می شود. ما بسیار تحلیلی هستیم و سعی می کنیم همه کارها را به درستی انجام دهیم.

اما در این مورد ، به نظر من ، باید روی نتیجه تمرکز کنیم. ما باید جمعیت را واکسینه کنیم. با چه سرعتی این کار را خواهیم کرد؟ چه تعداد واکسن در روز ، هفته یا ماه آزمایش می کنیم؟ جدول زمانی ما برای تلاش برای عبور از این همه گیری چیست؟

چگونه سازمان ها می توانند از داده ها و GIS برای دستیابی م effectivelyثرتر به این نتیجه استفاده کنند؟ اگر پاسخ دهید چگونه واکسن درست می کنید؟

خوب ، بدیهی است که بازگشت به سال 2020 است. من فکر می کنم همه ما می توانیم واقعاً روشن باشیم که کارکنان مراقبت های بهداشتی ابتدا باید واکسینه شوند.

با توجه به وجود واکسن هایی که نسبتاً مطابق با برنامه های فعلی هستند ، من احتمالاً از گروه های سنی کار می کنم.

اما با توجه به هدف نهایی درباره آن فکر می کنم: هدف اعلام شده دولت بایدن 100 میلیون واکسن در 100 روز بود. من در ابتدا سعی می کنم واکسن ها را بر اساس جمعیت هر کشور توزیع کنم.

آیا یک نمونه داری؟

می توانم یک مثال خیلی خوب برای شما بزنم [with some demo data] برای ایالت جورجیا شما باید روزانه 32000 واکسن درست کنید تا سهم خود از جمعیت را بپوشانید ، یک میلیون واکسن در روز بسازید ، تا در 100 روز به 100 میلیون واکسن برسید ، درست است؟ برای اینکه بفهمید چطور این کار را انجام دهید ، از هدف عقب هستید.

اگر به ایالت جورجیا (و تجسم شهرک ها) نگاهی بیندازید ، بلافاصله مشخص می شود که این شهرک ها در کجا قرار دارند و در کجا جمعیت کمتری دارید. این یک مشکل جغرافیایی است. منطقه آتلانتا جمعیت عظیمی دارد که باید واکسینه شوند. شما اینجا و آنجا شهرهای بزرگ دیگری نیز دارید ، اما همچنین تعداد زیادی از جمعیت نیز بسیار متراکم نیستند.

تصویر: اسری

مورد بعدی که پیشنهاد می کنم انجام دهیم بررسی این مسئله از نظر جغرافیایی است. در این نقشه از جورجیا ، من همه این جمعیت ها را برای شمارش مناطق جمع آوری کرده ام. سپس من به تجسم همه سایت های واکسن برای ایالت نگاه می کنم. سپس می توانم زمان رانندگی را برای هر یک از این سایت های واکسیناسیون محاسبه کنم. می توانم ببینم که آیا جمعیت 30 دقیقه به سایت واکسیناسیون دسترسی دارند که ممکن است توسط من قطع شود. یا شاید من می خواهم هر زمان که می خواهید محاسبه کنید ، 15 دقیقه پیاده روی یا یک ساعت باشد.

وقتی به نقشه نگاه می کنم ، مناطقی را می بینم که 30 دقیقه دسترسی ندارند. اگر قصد داشتم (بر اساس سن و غیره) برنامه های واکسیناسیون را کنار بگذارم و فقط به جغرافیا بپردازم ، پس دوست دارم با این مناطق کار کنم تا مطمئن شوم که این جمعیت دسترسی دارند.

این نیز مشکل سرمایه جغرافیایی را حل می کند.

شما در مورد سرمایه جغرافیایی چگونه کار می کنید؟

برای کار بر روی عدالت جغرافیایی ، می توانم همه افرادی را که قبلاً دسترسی خوبی داشته اند بیرون بیاورم و به کسانی که دسترسی ندارند نگاه کنم. و سپس می توانم تعدادی کار را انجام دهم. در آنجا شما واقعاً باید در مورد چگونگی مدیریت منابع برای اطمینان از دسترسی برابر به واکسن ها فکر کنید. ممکن است یک قطعه یا انبار خالی پیدا کرده باشید که مردم بتوانند از آنجا عبور کنند.

اما اکنون که این را روی نقشه تجسم کرده ام ، می توانم آن را تنظیم کنم و به جای آن 20 مایل برنامه ریزی کنم. من فکر نمی کنم کسی باید فراتر از آن باشد. و از آنجا که قبلاً کار نقشه برداری از جمعیت را انجام داده ام ، می توانم به شما بگویم که اکنون چند نفر در مراحل مختلف من از طریق این مکان ها دسترسی خواهند داشت.

داشتن هر مکانی در استارباکس و هر Costco به عنوان یک سایت واکسیناسیون ، کلید حل این مسئله نیست. نکته اصلی وجود تعداد مناسب سایت واکسن در مکان های مناسب است تا هرکسی به دسترسی مورد نیاز خود دسترسی داشته باشد.

چگونه در مورد مکان های جدید برای واکسیناسیون تصمیم گیری کنیم؟ همه آنها کلینیک رانندگی نخواهند بود ، درست است؟ می توانید داروخانه های خرده فروشی مانند Walgreens را مرور کنید. یا می توانید به مراکز بهداشتی واجد شرایط فدرال یا سایر مراکز بهداشتی مراجعه کنید که ممکن است از طریق سیستم ملی یا ایالتی درخواست داده باشند و بگویند که من مایل به ارائه دهنده خدمات هستم.

تصویر: اسری

هنگامی که نقشه را بهینه سازی کردیم تا همه افراد در ایالت 30 دقیقه به زمان رانندگی دسترسی داشته باشند ، من همچنین می توانم داده های مربوط به هر یک از این مکان ها را بررسی کنم و ببینم که آنها دارای چند خط سرویس هستند. تحویل هر واکسن به طور متوسط ​​چه مدت طول می کشد؟ سپس می توانم محاسبه کنم که واکسیناسیون احتمالی روزانه آنها چه خواهد بود.

از این نظر ، من می بینم که می توانم 25000 واکسن را با تمام سایت های واقع شده ام تحویل دهم ، اما ظرفیت کافی برای تحویل واکسن کافی در روز را ندارم.

این یک مشکل منابع انسانی است.

در نگاه اول ، ما می گوییم ، اوه ، بله ، جورجیا بسیار خوب پوشیده شده است ، زیرا همه 30 دقیقه دسترسی دارند. اما در واقع ، آنها افراد کافی در آتلانتا ندارند که بتوانند آنها را هرچه بیشتر مفید کنند.

در این حالت ، افزایش نیروی کار در سایت های موجود که از قبل امکان دسترسی دارند ، مقرون به صرفه تر و سریعتر از صرف ایجاد سایت های جدید است.

آیا شما با تمرکز بر نتیجه ای که می خواهیم و نه روند ، منظورتان این است؟

این همان چیزی است که من در مورد آن صحبت می کنم؟ مشکل مهندسی را به هدف واقعی تبدیل کنید که باعث واکسیناسیون و ایجاد ایمنی در سریعترین زمان ممکن شود.

هرچه زودتر بتوانیم این واکسن را در دسترس همگان در ایالات متحده و سراسر جهان قرار دهیم ، وضعیت بهتری خواهیم داشت و تلاشهای فعلی ما نیز م effectiveثرتر خواهد بود ، زیرا این سویه های جدید که بسیار قابل انتقال هستند ، می توانند واقعاً یک مهره پرتاب کنند. در انجام کار

اطلاعات بیشتر در مورد داده ها و تجزیه و تحلیل را اینجا بخوانید:

نحوه شکل گیری داده ها ، تجزیه و تحلیل و هوش مصنوعی در سال 2020 و بر 2021 تأثیر می گذارد

س forال 2021: داده های من کجاست؟

چگونه یک برنامه هوش مصنوعی موفق ایجاد کنیم

دستمزد تحلیلی در بحران COVID پایدار است

جسیکا دیویس سردبیر ارشد در InformationWeek است. این شامل مدیریت فناوری اطلاعات شرکت ها ، مشاغل ، هوش مصنوعی ، داده ها و تجزیه و تحلیل ها و نرم افزارهای سازمانی است. او کار خود را صرف پوشاندن چهارراه تجارت و فناوری کرده است. او را در توییتر دنبال کنید: … بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum labradorhtml nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followers