[ad_1]

هنگامی که پنتاگون یک معامله ابری 10 میلیارد دلاری را شامل شد ، سوالاتی را در مورد چگونگی پردازش قراردادهای بزرگ IT در آینده ایجاد کرد.

اعتبار: VAKSMAV از طریق Adobe Stock

اعتبار: VAKSMAV از طریق Adobe Stock

اختلافات حقوقی مداوم از طرف AWS ممکن است منجر به خاتمه قرارداد Cloud Joint Defence Infrastructure (JEDI) شود که توسط وزارت دفاع به مایکروسافت اعطا شده است – عواقب آن می تواند بر ساختار معاملات عمده IT در آینده تأثیر بگذارد.

پنتاگون به جای ادامه رسیدگی به دعاوی طولانی مدت ، قرارداد JEDI را در اوایل ژوئیه لغو کرد. این س questionsالاتی را در مورد چگونگی توزیع چنین قراردادهای اساسی و اینکه آیا پایبندی به یک تامین کننده واحد در یک جهان چند ابر منطقی است ، ایجاد کرده است.

تریسی وو ، تحلیلگر ارشد در فارستر ، گفت: “مسئله در اینجا مدت قرارداد و مبلغ اعطایی بود.” او می گوید که در بیشتر سناریوها ، معمولاً هیچ منازعه حقوقی برای برقراری قرارداد وجود ندارد ، اگرچه این می تواند در قراردادهای بزرگتر اتفاق بیفتد که در آن برنده همه را با مبلغ هنگفتی به عنوان وثیقه بگیرد.

وو گفت: باتلاق قانونی كه حدود دو سال است JEDI را درگیر خود كرده است ، از تصمیمات اخیر سایر ارگان های دولتی در مورد استراتژی IT خود مطلع شده است. “CIA در حال حاضر روی قرارداد خود برای بسیاری از ابرهای مربوط به بازداشت با JEDI كار می كند.”

هنگامی که مایکروسافت در ابتدا قرارداد انحصاری 10 میلیارد دلاری JEDI را در سال 2019 برای به روزرسانی زیرساخت IT خود برای خدمات نظامی و رایانش ابری مرتبط به دست آورد ، AWS اعتراضاتی را مطرح کرد. پیش از این ، هنگامی که به نظر می رسید AWS برای برنده شدن همه چیز آماده است ، اوراکل از این قرارداد شکایت کرد. وو گفت: “اولین شخصی که شکایت کرد اوراکل بود.” “آنها واقعاً دو پایه برای ایستادن نداشتند ، اما آنها تأمین کننده اصلی دولت بودند. اگر کمکی به مهاجرت به ابر نکنند ، چیزهای زیادی برای از دست دادن داشتند. “

وی می گوید یک فرض وجود دارد که AWS برنده قرارداد JEDI شود ، که در صورت عدم موفقیت در ایجاد سر و صدای بعدی موثر است. وو با اشاره به مجوز فدرال برای پردازش اطلاعات طبقه بندی شده با عنوان SECRET گفت: “بزرگترین چیز این بود كه آنها تنها كسانی بودند كه IL6 دریافت كردند (سطح تأثیر 6). وی گفت: “مایکروسافت هنوز آن را نداشته است.” “آنها موفق به دریافت مجوز موقت شدند و به نوعی موفق به حمله به AWS شدند.”

در آن زمان ، اختلافات عمومی بین جف بزوس ، اکنون مدیر اجرایی آمازون و دولت سابق کاخ سفید ، شکایت AWS را شکل داد. اندی جاسی ، مدیر عامل AWS و اکنون مدیرعامل شرکت مادر آمازون ، قبلاً وقتی خواستار بی عدالتی در اعطای قرارداد شد ، اعتصاب نکرد. احساسات مشابه خارج از AWS به اشتراک گذاشته شد.

وو گفت: “تعصب واضحی نسبت به آنچه كه اعطا می شود و این كه چرا این یك شركت بیش از یك شركت دیگر اعمال می كند وجود دارد.”

اگرچه این معامله مرده است ، اما ماهیت قرارداد JEDI ، که در آن یک تامین کننده به مدت 10 سال در ارتش وسعت تعمیرات رایانش ابری را انجام می دهد ، هنوز سوالاتی را ایجاد می کند. وو گفت: “این درس خوبی برای دولت است.” “ما امیدواریم که این به آنها یاد دهد که سعی کنند بیشتر در مورد تأمین کننده بمانند و چنین قرارداد انحصاری و التهابی ایجاد نکنند.”

به گفته وی ، این بی توجهی وجود داشت که قرارداد JEDI چند ابری نیست ، بلکه فقط به دلیل گنجاندن ساده ارائه دهندگان بیشتر نیست. “بسیار منظم است [space] با بسیاری از مسائل مربوط به انطباق ، “می گوید وو. “باید تعدیل کار زیاد ، در دسترس بودن زیاد باشد. اعتماد به یک ارائه دهنده ابری برای انجام همه عملکردها معنی نداشت. “

به نظر می رسد که چنین درسهایی قبلاً فرو رفته اند – تا حدی. با مرگ JEDI ، وزارت دفاع همزمان پروژه مشترک جنگ ابر ابر (JWCC) را اعلام کرد که قراردادی برای بسیاری از ابرها و تأمین کنندگان خواهد بود. اگرچه اعلامیه JWCC از نظر تئوریك فرصتهای بیشتری را برای ارائه دهندگان بیشتر فراهم می كند ، پنتاگون مایکروسافت و AWS را به عنوان تنها ارائه دهندگانی كه در حال حاضر دارای سرویسهای ابری هستند كه نیازهای آنها را برآورده می كند ، ذکر كرد.

وو می گوید ، این یک گام در مسیر درست است که باید بیشتر مورد تأمین کننده قرار گیرد ، بدون اینکه طرفداری از یک شرکت داشته باشد و مدت معامله را به این ترتیب استثنایی نداند. وی گفت: “10 میلیارد دلار در 10 سال معامله بزرگی برای هر شرکتی است.” کاهش اندازه قرارداد JWCC و کوتاه شدن دوره به پنج سال می تواند به سایر ارائه دهندگان فرصت مشارکت بدهد. وو گفت: “هنوز بسیاری از افراد در تلاشند تا به فضای عمومی وارد شوند.”

ارائه دهندگان ابر ممکن است اگر لازم نباشد همکاری با یکدیگر برای تحقق قراردادهای بزرگ و چند ابر دولتی در آینده مفید باشد. وو گفت: “به طور فزاینده ای خواهید فهمید که ارائه دهندگان ابر باید با یکدیگر خوب بازی کنند.” “در ابتدا ، AWS سایر ارائه دهندگان ابر را تشخیص نمی داد. آنها محیط دیگری را تشخیص نمی دهند. “

با این حال ، امروزه پایگاه های AWS وجود دارند که زیرساخت ها و خدمات قبل از AWS را ارائه می دهند و همچنین VMware Cloud AWS ، که نرم افزار مرکز داده های VMware را به ابر AWS منتقل می کند. مایکروسافت همچنین با Azure Stack خود ، Azure را به یک محیط کاربر پسند گسترش می دهد. وو گفت: “همه چیز در مورد مفیدتر بودن و حضور بیشتر در میان افراد بیشتر است.”

مطالب مرتبط:

چه چیزی برای AWS با Jassy برای مدیر عامل آمازون است

آمازون مانع موقت خاموش کردن پروژه 10 میلیارد دلاری JEDI می شود

استراتژی ابری ، امنیت و JEDI AWS Talks

Joao-Pierre S. Ruth کار خود را غرق در روزنامه نگاری تجارت و فن آوری گذراند ، ابتدا در صنعت محلی در نیوجرسی ، بعداً به عنوان سردبیر Xconomy در نیویورک فعالیت های خبری خود را آغاز کرد و به انجمن راه اندازی فناوری شهر پرداخت و سپس به عنوان یک فریلنسر برای این موارد فعالیت کرد. سایت ها به عنوان. .. بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر